Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Y. Lisans

Yanıt
Old 21-01-2009, 22:44   #1
Giyom Tell

Varsayılan Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Y. Lisans

Merhaba;

Bilgi Üniversitesi ekonomi hukuku yüksek lisans programı hakkında bilgisi olan ve özellikle bu programdan mezun olan veya hala okumakta olan arkadaşlar varsa tecrübelerini burada paylaşmalarını rica ediyorum.
Old 22-01-2009, 21:57   #2
cLaW

Halen okumaktayım , nasıl bir bilgi edinmek istiyorsunuz?Şu anda herşey güzel gidiyor..
Old 23-01-2009, 20:42   #3
Giyom Tell

Halen okumakta olan birini bulmuşken merak ettiğim soruları size sormak istiyorum.

1-Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans programının klasik bir özel hukuk yüksek lisans programına gore artıları ve eksileri nelerdir?

2-Programın belirli alanlara yoğunlaşmış olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, henüz mesleğe tam anlamıyla atılmamışken bu alanda yüksek lisans yapmaya karar vermek için erken midir?

3-Staj esnasında programa devam etmek ne ölçüde mümkündür? Yani en fazla kaç ders alarak stajla birlikte derslere devam edilebilir?

Biraz fazla soru sordum ancak kısa da olsa sorularıma cevap verirseniz cok mutlu olurum.
Old 29-01-2009, 14:38   #4
korayoz

Bilgi üniversitesine başlamadan önce dokuz eylülde tezli özel hukuktan yüksek lisans yapıyordum. Bazı sebeblerden dolayı bıraktım. Şunu söyleyebilirim ki hocalar çok iyi ancak bölüm kalabalık. Bazı dersler bu sebeble lisanstan farklı olmuyor. İnsan hakları bölümü bu sebeble daha iyi öğrenci sayısı az olduğu için devlet üniversitelerine benzer şekilde ders işleniyor. Bunun dışında bana sorarsanız aslında ders görmek artık pek de önemli değil. Yüksek lisansın amacı belirli bir alan üzerinde araştırma yapmayı öğrenmektir bence. Doktora yaparakta o alan üzerine uzmanlaşırsınız. Bu sebeble eğer tezli olarak yapıcaksanız iyi bir bölüm. Ücretleri biraz pahalı ancak burs imkanları var. Dersler 18-21 arası olduğu için stajda sorun yaşamazsınız işinize de devam edebilirsiniz. Seminer dersleriniz başlarsa ders saatleriyle çakışıyor ancak o dersleri erteleyebiliyorsunuz sanırım.
Old 10-12-2009, 21:28   #5
sofi

Varsayılan İstanbul bilgi üniversitesine kabul edilme ihtimalim var mıdır?

Herkese merhaba.( Çok kişinin okuması ve yorum yapmasını umarak başlıyorum.) Ben istanbul üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. Tabiki herkesi olduğu gibi beni de bitirme telaşı sardı. Aslında az çok ne yapmak istediğimi belirledim. Ancak şimdi de acaba kabul edilir miyim korkusu başladı.

Yaptığım araştırmalar sonunda, Bilgi Üniversitesinde Ekonomi Hukuku yüksek lisansı yapmak istediğime karar verdim.3 senemin ortalaması 2.53. Kasım ALES ten de bugün öğrendiğim üzere 89 almışım. Acaba bu durumda, ve en iyi ihtimalle ortalamamı 2.60 civarına getirerek Bilgi Üniversitesine kabul edilebilir miyim? Duyduğuma göre, mülakat da çok önemliymiş. İngilizcem de iyi seviyede bu arada. Mülakatta nasıl sorular sorulur?Aslında en çok dert ettiğim konu ortalamam fikirlerinizi bekliyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi