Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak İstiyorum/ telefon mesaj içerikleri/ telefon ayrıntısı

Konuyu Kilitleyin
Old 21-11-2011, 13:13   #1
konuk

Soru Boşanmak İstiyorum/ telefon mesaj içerikleri/ telefon ayrıntısı

Merabalar ben kocamdan boşanmak istiyorum.. kocamın beni aldattığını telefonda mesajlarında yakalım ve sevgilisinin olduğunu biliyorum bunu ispatlamak için ne yapmam ayrıca benim devamlı ölümle tehdit ediyor aileme zarar verceğini sölüyor.. diğer bi konuda beni aldattığını öğrendikten sonra bende aşırı derecede soğudum çevremdeki bi kişiden hoşlanmaya başladım aramızda bi kaç msjlaşma oldu .. benimde hat dökümanım istenir mi .. istenildiğinde msj içeri gözüküyormu .. şimdiden tşk ederim ..
Old 21-11-2011, 14:26   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan konuk
Merabalar ben kocamdan boşanmak istiyorum.. kocamın beni aldattığını telefonda mesajlarında yakalım ve sevgilisinin olduğunu biliyorum bunu ispatlamak için ne yapmam ayrıca benim devamlı ölümle tehdit ediyor aileme zarar verceğini sölüyor.. diğer bi konuda beni aldattığını öğrendikten sonra bende aşırı derecede soğudum çevremdeki bi kişiden hoşlanmaya başladım aramızda bi kaç msjlaşma oldu .. benimde hat dökümanım istenir mi .. istenildiğinde msj içeri gözüküyormu .. şimdiden tşk ederim ..

Sayın konuk,
Aldatma ve tehdit boşanma nedenidir. Ayrıca tehdit suçtur, Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunabilirsiniz.
Aldatmayı tanık dahil her tür yasal delille kanıtlayabilirsiniz.
Çok sorulan sorulardan biri, mesaj içeriklerinin mahkeme tarafından istenildiğinde görünüp görünmeyeceğidir. Daha önce de benzer sorulara yanıt verdiğimiz gibi, mahkemece istenilen kayıtlarda sadece hangi numaradan hangi numaranın arandığı ya da mesaj gönderildiği görünür; mesaj içerikleri kaydedilmediği için görünmez.
Benzer yanıtları şu adreslerde görebilirsiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=65919
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=65777
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=56803
Old 21-11-2011, 14:31   #3
Konuk

Önemli peki kanıtlamak için ne yapmam gerekiyor

peki onun aldattığını kanıtlamak için ne yapmam gerekiyor.. elimde fotoğraf yada diğer bir unsur yok ama kocamın hangi numnara ile mesajlaştıgını biliyorum ?
Old 21-11-2011, 17:03   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
peki onun aldattığını kanıtlamak için ne yapmam gerekiyor.. elimde fotoğraf yada diğer bir unsur yok ama kocamın hangi numnara ile mesajlaştıgını biliyorum ?

Delil olarak bunu bilen kişileri tanık dinletebileceğiniz gibi, mahkemeden telefon kayıtlarının getirtilmesini de isteyebilirsiniz. Çok sık telefon ve mesaj trafiği, duruma göre eşlerin sadakat yükümlülüğüne aykırı sayılabilir.
Davanızı bir avukattan doğrudan hukuki yardım alarak açmanızı ve sürdürmenizi öneririm.
Old 22-11-2011, 10:47   #5
Konuk

Önemli telefon ses kayıt

eşimin bana hakaret.tehdit ve bazı illegal suçlar işlediğini itiraf ettğinin ses kayıdına aldım.. sizce bu yeterlimidir...
Old 23-11-2011, 19:30   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Yasal yolla elde edilmeyen deliller ispat aracı olarak mahkemede kullanılamazlar.

Artı eşinizin, rızası dışında alınan bu kayda ilişkin olarak hakkınızda suç duyurusunda bulunma hakkı dahi vardır.

Davanızı bir avukatla takip etmenizin son derece önemli olduğunu hatırlatırız. Bu sizi yanlış adım atmaktan koruyacaktır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi