Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Gerekceli kararin onayli suretini nasil alabilirim

Konuyu Kilitleyin
Old 10-07-2012, 21:54   #1
Konuk

Soru Gerekceli kararin onayli suretini nasil alabilirim

Velayet davasinda elimde mahkeme ilami var..ama cocugumu almak icin icra takibi cikarmam gerekiyor..icra takibinide baslatabilmem icin gerekceli kararin onayli sureti olmazsa sikinti olabilir diyorlar..bosandigimda suan ki yasadigim yerde degildim yani baska sehirde bosandim..simdi bu gerekceli karari nasil alabilirim lutfen yardimci olun bana cunku zamanim cook az...icra takibini bir an once baslatmam gerek ki cocugumu alacagim zamana yetissin...simdiden yardimlarinizi icin sonsuzz tesekkurlerimi gonderiyor saygilar sunuyorum...iyi calismalar...
Old 11-07-2012, 12:59   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Velayet davasinda elimde mahkeme ilami var..ama cocugumu almak icin icra takibi cikarmam gerekiyor..icra takibinide baslatabilmem icin gerekceli kararin onayli sureti olmazsa sikinti olabilir diyorlar..bosandigimda suan ki yasadigim yerde degildim yani baska sehirde bosandim..simdi bu gerekceli karari nasil alabilirim lutfen yardimci olun bana cunku zamanim cook az...icra takibini bir an once baslatmam gerek ki cocugumu alacagim zamana yetissin...simdiden yardimlarinizi icin sonsuzz tesekkurlerimi gonderiyor saygilar sunuyorum...iyi calismalar...

Sayın konuk,
O kente gitmeden karar sureti alabilmek için, bulunduğunuz yerdeki mahkeme aracılığı ile kararı veren mahkemeye bir dilekçe ile başvurup karar suretinin gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bunun için suret harcını yatırıp, makbuzu eklemeli ve posta giderlerini karşılamalısınız. Elbette karar suretinin size ulaşması zaman alacaktır. Acele ediyorsanız, kararı veren mahkemeden almalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi