Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

site avukatlığı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-09-2007, 15:06   #1
tuba

Varsayılan site avukatlığı

Bir sitenin avukatlığı nasıl olur? Bu konuda bilgi verebilirseniz memnun olurum.
Old 30-09-2007, 21:44   #2
avozanvaral

Öncelikle sürekli şekilde müşavirlik dahil yani sözleşme ile aylık ya da dava başına ücretle yapılacak şekilde mi yoksa talep edilen davalar ve işler için mi soruyorsunuz?
Ben her olasılıkta öncelikle sözleşme yapmanızı ve sözleşmede hangi işler ve davalar için hizmet vereceğinizi ne olarak yazmanızı öneririm.
Durumunuza göre site avukatlığı açısından özellik arzeden bilgi isterseniz belirtmeniz durumunda açıklayabilirim
Old 01-10-2007, 08:45   #3
üye18721

Ben bir sitenin avukatlığını yapıyorum. Sitenin olağan ve olağan üstü genel kurul toplantılarına katılıyorum. Bu toplantıların ilkinde genel kurul tarafından alınan karar gereğince hukuki müşavirlik gereği daire başına belirli bir ücret-aylık- şeklinde alıyorum. Apartman gider avanslarını ödemeyen kat malikleri hakkında icra takibi yapıyorum. avozanvaral'ın belirttiği gibi site yöneticisi ile aranızda sözleşme yaparak hangi işlere bakacağınızı, ücretlendirmenin ne kadar ve nasıl olması gerektiği şeklinde yazılı bir sözleşme yaparsanız; ileride ortaya çıkması olası sorunların da önüne geçmiş olursunuz.Saygılarımla.
Old 23-09-2008, 22:22   #4
caner87

Varsayılan avukatlık ücreti

Apartman aidatları,elektrik,su borçları için büyük bir sitenin sözleşmeli avukatı olmak için aylık belli bir meblağ almak zorunda mıyız yoksa bir ücret almadan da sadece açılacak takiplerden belli bir yüzde ile anlaşabilir miyiz bu vergide sorun yaşatır mı?
Old 23-09-2008, 22:52   #5
BurakALTIPARMAK

Neden olmasın bildiğim kadarıyla bir yasak yok. Aldığınız iş başına ücret veya açtığınız takipten belli bir yüzde sizi tatmin edecekse ve asgari ücret bedellerinin altına düşmeyecekseniz sorun çıkacağını düşünmüyorum..
Old 24-09-2008, 19:05   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan caner87
Apartman aidatları,elektrik,su borçları için büyük bir sitenin sözleşmeli avukatı olmak için aylık belli bir meblağ almak zorunda mıyız yoksa bir ücret almadan da sadece açılacak takiplerden belli bir yüzde ile anlaşabilir miyiz bu vergide sorun yaşatır mı?

Müvekkiliniz olacak site kooperatif değilse yüzde üzerinden anlaşma yapmanız yeterli olacaktır. Ben öyle yaptım.

Not: Mükerrer konu açılamayacağından diğer foruma yazdığınız mesajı buraya taşıdım.
Old 24-09-2008, 19:46   #7
caner87

Çok teşekkür ediyorum.
Müstakbel müvekkilim site yönetimi adına site yöneticileri.
Konu ,sitenin ödenmeyen aidat vs ile ilgili icra takipleri.
Site Kooperatif şeklinde yapılanmış ancak kooperatifin avukatı zaten mevcut ve ayrı.
Tekrar teşekkür ediyorum.
Old 26-11-2015, 10:38   #8
Av. Başak TÜRKGENÇ

Peki site Yönetimini temsilen aldığımız vekaletname ile yönetim kurulunu da savunmaya yetkili kılınıyor muyuz?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Old 26-11-2015, 21:09   #9
redrum

Site yönetiminin avukatlığını yapmak üzere aylık asgari ücret nedir? Yani makbuz keserken asgari ne kadar ücret aldığımızı beyan edebiliyoruz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi