Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

doktor ve baba

Yanıt
Old 01-03-2007, 20:13   #1
Envanter

Varsayılan doktor ve baba

bir baba ile oğlu bir gün tatile gitmişler. tatilden dönüşlerinde trafik kazası geçirmişler. baba ölmüş oğlu ise ağır yaralı. oğlanı hemen hastaneye kaldırıp ameliyathaneye almışlar fakat doktor "bu benim oğlum ben oğlumu ameliyat edemem". demiş demesine de burda arkadaşlar size bu doktorun ne demek istediğini soruyorum. ilginize
cevaplar geldiğinde ben doğru yada yanlış olarak size THS aracılığı ile mail olarak bildireceğim. saygılar sunarım.
Old 02-03-2007, 15:39   #2
Viyola

Doktor,oğlanın annesiymiş

Tuttu mu
Old 03-03-2007, 02:33   #4
Av. Galip DAĞTEKİN

oğlanın üvey babasıymış ameliyat eden doktor ya da sn Viyola'nın da dediği gibi oğlanın annesi...
Old 06-03-2007, 16:04   #5
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Ben de üvey baba şıkkını söylemiştim envanter09'a ama bu doğru şık değildi.
Old 10-03-2007, 16:22   #6
allegria

Annesidir kesin insan oğul ve babadan bahsedince doktorun da erkek olduğunu düşünüyor ilk çok yanıltıcı gerçekten
Old 12-03-2007, 18:25   #7
Av.Bülent Özkan

Sevgili arkadaşlar;
Anlatılan hikaye ilk olarak feminist dernekler tarafından ortaya atılmış ve kadının toplum zihnindekiyerine vurgu yapmak için kullanılmış. Yoldan birini çevirip sorun ve soru da şu olsun 'bayandan doktor olur mu'?cevap % 100 evet çıkar. Fakat bu tip yanıltmacalı sorular bilinçaltındaki düşünceleri açığa çıkarır diye düşünülmüş ve bu hikaye anlatılıp cvp istendiğinde % 5 lik bir grup çocuğun annesinin doktor olabileceğini söylemiş. Bu % 5lik grubun tamamı da erkek imiş...
saygılar...
Old 12-03-2007, 18:38   #8
ISIL YILMAZ

Ben bu konuyu bir türlü anlayamadım, yahu.

Soru şu :

Alıntı:

bu benim oğlum ben oğlumu ameliyat edemem......size bu doktorun ne demek istediğini soruyorum

Cevap : Annesiymiş...

Allah allaaaah ???

Cevap olsa olsa doktor cerrah değilmiş, doktor kendi yakınını tedavi edemeyeceğini düşünmüş filan gibi birşey olmalı. Tamam, baba ölmüş de cevap olarak "Annesiymiş" de nedir?
Hiç anlamadım, hiç!
Old 12-03-2007, 18:49   #9
MUHAMMED YILDIRIM

Eminim bu konuyla ilgili hakim hikayesini ve benzeri hikayeleri birçoğumuz duymuşuzdur. Sayın Özkan'ın da belirttiği gibi feminist derneklere katılmamak elde değil. Gerçekten bu tür olayları duyduğumuzda aklımıza ilk başta hakimin ya da doktorun bayan olabileceğinin gelmemesi çok şaşırtıcı. Ben de ilk duyduğumda kim olduğunu anlayamadığımdan birşeyler yazmak istedim.
Old 13-03-2007, 01:38   #10
Envanter

sevgili arkadaşlar
bana bu soruyu bir ingiliz olan ingilizce öğretmenliği yapan bir arkadaş sormuştu. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. bu anlatının femistlikle ilişkisini tartışmayacağım. bu anlatı olaya bakış açımızı yansıtmaktadır. mesela bir işletme kadrosuna müdür atamak istemektedir. işveren bu soruyu yöneltir müdür adayına. önemli olan problemlere olaylara nasıl baktığımız yada bize bakılması öğretilen bir şekilde baktığımızı eleştirmek için yazdım. hiç sorgulamadan otomatik bir şekllde cevap vermek yerine böyle basit sorularda bile zorlandığımız düşünülürse ve toplum olarak ne kadar ön yargılı olduğumuz anlaşılır. bu soruyu bir kaç hakime okul müdürüne otel müdürüne doktorlara ve bir çok arkadaşıma sordum. saaatlerce düşündüler ama cevabı bulamadılar.
Old 14-03-2007, 01:42   #11
Opioid

Önemli

yani bu sorunun cevabını bulana kadar süren o bir dakikaya
lanetler yağdırdım bir anda. toplumun yoğurduğu bilinçaltımdan torpidolar yedi yüreğim.
tabiki o doktor bayan olabilir ve tabiki cevap doktor annesiymişti.
hastanelerde sık sık tanık olduğumuz olaylardır bunlar.
bayan doktor arkadaşlarımıza bazen gençlerin daha çok
yaşlıların "hemşire hanım" diye hitap etmesi.
doktor erkek olur. bayan olan hemşiredir. yazık yaa!
haydi Kızlar okula!
Yüce Atatürk'ün hayalindeki oranı yakalayın, yönetimde söz sahibi olun!
imzanız dolaşsın bütün kağıtlarda!
bu bilinçaltlarını alt-üst edin!
Ama aşırı feminen olarak değil.. illaki yoldaş, yandaş yaren görün bizleri de..
benim gibi binlercesi temizleyeceklerdir ilerlediğiniz yolların çamurlarını..
bu enfarkte ülkenin ana damarlarından biriyken kadınlarımız, neden kriz geçirsin ki bu güzel ülke?
saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02995491 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.