Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

MÜzİk

Yanıt
Old 11-11-2006, 17:51   #1
_NALAN_

Varsayılan MÜzİk

YÜKSEK PERDEDEN ACI DAMLIYO SESE
YÜKSEK SADAKAT

Adlarını, müziğe tutku derecesindeki bağlılıklarından alıyor Yüksek Sadakat. Farklı meslek dallarından (gazeteci, mühendis, öğretmen) beş müzik bağımlısından oluşan grup, iki yıla yaklaşan beraberlikleri süresince ürettiklerini Türk rock ve pop dinleyicisiyle paylaşmak için geliyor. Kendi adlarını taşıyan ilk albümleri ile müzik marketlerdeki yerini alan albümde aşk, tanrı, uzaklaşma, hüzün, tutku, özgürlük, hayaller ve yollar üzerine yazılmış alışık olmadığınız türden şarkılarla karşılaşacaksınız. Türkçe sözlü rock ve popun şimdiye kadar hiç denenmemiş bir boyutta yeniden üretilmesine, çarpıcı bir vokale ve tutkulu müzisyenlere kulak vereceksiniz.
Grubun birinci single’ı ‘Üstümüzden Kuşlar Geçer’, aşkın çılgın kalabalıklardan uzakta, kendi kozasında yaşanması için sevgiliye yapılan bir çağrıyı anlatıyor. Batıdan bakılınca doğulu, doğudan bakılınca batılı tınlayan şarkıya Hüsnü Şenlendirici’nin klarnetiyle yaptığı katkı övgüye değer.

Kutlu Özmakinacı: Bas
Cemil Demirbakan: Vokal
Uğur Onatkut: Klavye
Sefa Deniz Alemdar: Davul
Serkan Özgen: Gitar

1.İhtimaller Denizi
2.Pervane
3.Kafile
4.Döneceksin Diye Söz Ver
5.Denizaltı
6.Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer
7.Aklının İplerini Saldım
8.Hüzün
9.Yine de...
10.İkarus
Old 11-11-2006, 17:52   #2
cLaW

tek parcada bagımlılık yaptı bana..döneceksin diye söz ver parcası..
Old 11-11-2006, 18:11   #3
_NALAN_

KAPA GÖZLERİNİ DİNLE.........
PİNHANİ

İnandığın Masallar (2006)

1. İstanbul`da
2. Seni Bana Anlatırlar
3. Hele Bi Gel
4. Beni Al
5. Dön Bak Dünyaya
6. Ben Nası Büyük Adam Olucam
7. Haftanın Sonu
8. Unutuldular
9. Yıldızlar
10. Gözler Anlatır
Old 12-11-2006, 16:28   #4
_NALAN_

ALİ SEVAL_ÖLÜNÜRDE

'''herkesin degil birtek senin yerin var geçmişimdeki iyi kötü anlarda yanımdaydın ya ne isterdim daha ama evet her güzel şeyinde bir sonu var ee tabi haklısın bogulmaman için gemiyi terketmemen en dogru secim görünürde nefes alıyor gibiyim görünürde gülüyor olada bilirim görünürde yaşıyor gibi dursam içten ölünürde görünürde farkına varamaz insan ölünürde kopamaz bu dünyadan ölünürde yaşayan sıradan biri gibi görünürde herkesin degil en çok senin payın var bu hayattan kopuk ölü balık halimde son bir iyilik yap at beni denize''''
Old 12-11-2006, 16:55   #5
_NALAN_

Uzun yıllar çeşitli sanatçı ve gruplara enstrümanları ile eşlik eden Levent Candaş ( bas gitar - vokal ), Arıkan Sırakaya ( davul ) ve Taner Ayan' dan ( elektro gitar ) oluşan DİLEMMA ; Müzik yolculuğuna devam ediyor.
80' li yıllardan 2000' li yıllara uzanan geniş bir müzik diliminde, yaşadıkları tecrübeleri yazdıkları şarkılara aktaran Dilemma; şehirli bi adamın günlük sıkıntılarını anlattıkları albümleri ile müziğe yeni bir bakış açısı getiriyor. Şarkıların satır aralarında hayatta var olan Dilemma' yı yani ikilemi anlatan grup hayata karşı hümanist duruşları ile dikkat çekiyor. Detaylar haberin devamında...

Prodüktörlüğünü Oktay Bakırcıoğlu, müzik direktörlüğünü Cenk Eroğlu' nun yaptığı albümde yer alan "Var mı ki ? " isimli parçaya Devrin Usta tarafından çekilen klip tüm müzik kanallarında gösterilmeye başladı. Geçen yıl yayınlanan " Çemberimde Gül Oya" dizisinin soundtrackinde yer alan " Hep Bana" ile geniş kitleler tarafından tanınan grubun merakla beklenen ilk albümü " Nereye Kadar" Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerdeki yerini aldı.

Esen Plaktan çıkan ilk albümleri “Nereye Kadar” ile rock müziğe farklı bir pencereden bakan Dilemma müzik listelerinde hızla ilerlemeye devam ediyor.
Tarihi Yedikule Zindanklarının arkasında yer alan eski depolarda Var mı ki? adlı parçaya çekilen klipte, grubun performansı ve müzisyen kimliği ön plana çıkartıldı. Değişik kamera açıları ve pastel renkler kullanılarak, 80’lerin havası yaratılan klipte müziğin enerjisi, canlılığı her karede izleyeni etkisi altına alıyor.
Devrim Usta tarafından hd formatta çekilen klip tüm müzik kanallarında gösterilmeye başladı..
Old 12-11-2006, 16:56   #6
_NALAN_

Hep Bana
Sebepsiz yere gitmedinki sen
Boşluğa beni koydun bilmeden
Yüzüme vuran boğaz rüzgarı
Hiç soğuk değil sensizliğinden
Kendini görmek ne acı
Yok olmuş hayallerin çıkmazı
Anlamak çok zor değil
Farkı yok aslında sonların
Bana bana hep bana
Ayrılıklar hep bana
Gidenlerin ardından bakakalmak hep bana
Bakakalmak hep bana
Korkumdan değil güçsüzlüğümden
Kaçtım her zaman geri dönmekten
Kısacık yolun ne kadar uzun
Dalgalarla ben şimdi sarhoşum
Kaybeden bir tek ben miyim
Yok olan inancımı neyleyim
Son bir kez ağla bana
Gözyaşın sulara karışsın
Bana bana hep bana
Ayrılıklar hep bana
Gidenlerin ardından bakalmak hep bana
Bakakalmak hep bana
Bana bana hep bana
Ayrılıklar hep bana
Bakakalmak hep bana
Bana bana hep bana
Ayrılıklar hep bana
Bakakalmak hep bana
Old 21-02-2007, 18:23   #7
ocean10

Pinhaniyi yeni kesfettim..özellikle ''dön bak dünyaya''şarkıları mükemmel...
Old 21-02-2007, 21:03   #8
_NALAN_

Cem Adrİan
AlbÜm:aŞk Bu Gece Şehrİ Terk Ettİ

AŞktan Korkma
AŞk Bu Gece Şehrİ Terk Ettİ
YaĞmur
Sessİzce
VazgeÇme
Ben Geldİm
DÜĞÜm
Yalniz Da Ayaga Kalkabİlİrİm
Sonbahar
Kar
Bana Özel (umay Umay'la DÜet)
YaĞmur (denİzhan'la DÜet)
Merdİvenler (suicide)
Old 21-02-2007, 21:06   #9
_NALAN_

''YA KENDİN DİKEBİLİRSİN YADA HİÇ KİMSE
ELİNE YALNIZCA BİR İĞNE, BİR İPLİK VEREBİLİRİM ''
dedi tanrı
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06559992 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.