Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-11-2007, 20:35   #1501
Av.Mehmet Saim Dikici

Kötü fotoğrafçı olduğumu İ.E.
Old 13-11-2007, 20:51   #1502
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim

Yeni fotoğraf makineleri ve bilgisayar sayesinde hepimizin iyi fotoğrafçı olduğunu.. Hatta üyelik fotoğrafını bilgisayarımın çektiğini i.e
Old 13-11-2007, 21:07   #1503
Admin

Alıntı:
Yazan Gulumse
Yeni fotoğraf makineleri ve bilgisayar sayesinde hepimizin iyi fotoğrafçı olduğunu.. Hatta üyelik fotoğrafını bilgisayarımın çektiğini i.e
Yanlış hatırlamıyorsam, sizin THS'deki fotoğrafınız birkaç yıldır var, o nedenle yeni fotoğraf makinelerinin bu konuda bir dahli olmadığını düşündüğümü İ.E.
Old 13-11-2007, 21:10   #1504
Gülümse

O resmin 2 sene once anneler gününde çekildiğini i.e
Ama kadrı bozuk olan resimleri bilgisayarda düzelttiğimi i.e
Old 13-11-2007, 21:21   #1505
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim

Katıldığımı itiraf ediyorum
Old 13-11-2007, 23:28   #1507
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Nev'i şahsına münhasır itiraf

Bazen, Dil Kurumuna bir arzuhal döşenip “dahi” anlamındaki “de” ve "da" nın kullanımının sona erdirilmesini, yerine her yerde “dahi”nin kullanılmasının teminini, böylece zavallı “de” ve "da" nin, sevmedikleri kelimelerle kucaklaştırılması şeklindeki zoraki izdivaçlarına, daha doğrusu muhatap oldukları işkenceye son verilebileceğini ( işkenceye maruz kalan diğer kelimelerin selâmetini düşünen başkalarının “dahi” olabileceğini ) düşündüğümü i.e

(Bu metni dahi yedi kez düzelttiğimi i.e)
Old 13-11-2007, 23:31   #1508
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
Bazen, Dil kurumuna bir arzuhal döşenip “dahi” anlamındaki “de” nin kullanımının sona erdirilmesini, yerine her yerde “dahi”nin kullanılmasının teminini,böylece zavallı “de” nin, sevmedikleri kelimelerle kucaklaştırılmaları şeklindeki zoraki izdivaçlarına, daha doğrusu muhatap oldukları işkenceye son verilebileceğini ( işkenceye maruz kalan diğer kelimelerin selâmetini düşünen başkalarının “dahi” olabileceğini ) düşündüğümü i.e

Ben de "de" nin zoraki izdivaçlarından hiç hoşlanmıyorum, ne diyeyim...
Old 14-11-2007, 10:26   #1509
Av.Mehmet Saim Dikici

- de ve -da ların bir Karadeniz işi olduğunu düşündüğümü İ.E.
Old 14-11-2007, 14:51   #1510
Av.H.Sancar KARACA

Sn.Saim'in 1509 no'lu mesajını okuduktan sonra 1507 no'lu mesajı ("da" yı ekleyerek) bir daha düzelttiğimi i.e
Old 14-11-2007, 16:19   #1511
Av.Fatma Dündar

Bizim buralarda " geri vites" diye bir tabirin kullanılmadığını, yani geri gitmek yerine " anarya" tabirinin kullanıldığını; her seferinde bunu bilmeyen farklı şehirden bir arkadaşımla konuşup " arabayı fena kullanmıyorum, ama anaryam kötü" dediğimde aynı tuhaf tepkiyle karşılandığımı.. benim de her seferinde " bunu nasıl bilmezler ya; anarya, anaryadır işte " diye düşünüp şaşırdığımı ....
Old 14-11-2007, 17:07   #1512
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
türkiye'nin doğusunda geri anlamında kullanılan kelime. ("geri gitmek" yerine "anarya gitmek" deniliyor.) yıllar sonra fransızca öğrenince, bunun fransızca'daki "en arriere" ("an arier" diye okunuyor, "arka" anlamına geliyor.) kelimesinden geldiğini farkedince dumur olmuştum.

Ekşi sözlükten alınmıştır. Benim memlekette de anarya denirdi...
Old 14-11-2007, 18:47   #1513
Ahmet Turan

Paşam,
biraz lololistana anarya yapmak gerekir gibi
Old 14-11-2007, 20:35   #1514
Gülümse

THS de hukuk forumlarını okumaktan büyük zevk aldığımı daha önceden belirtmiştim.. Buna bir ikincisi de ilave oldu..

Eski forumları okuyup hoşuma giden forumlara cevap vermekten ayrı bir zevk aldığımı i.e
Old 14-11-2007, 23:19   #1515
ecesaka

Staj eğitimde derslere gitmekten nefret etmeye başladım Çok yoruluyorum tüm günüm yolda geçiyor ya
Old 15-11-2007, 03:11   #1516
Gülümse

Istanbul demek ev ile okul veya iş arasında seyahat etmek demek..
Old 15-11-2007, 03:52   #1517
Gülümse

İstanbul'un taksi şöförlerinin araba kullanmalarından bıktığımı i.e
Old 15-11-2007, 10:38   #1518
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
İstanbul'un taksi şöförlerinin araba kullanmalarından bıktığımı i.e

Eskiden faytonlar vardı deği mi?
Old 15-11-2007, 12:59   #1519
Gülümse

En son bindiğim taksi şöförüne "Kardeş siz hiç ambülans şöförlüğü yapmayı düşündünüz mü?" dedim iltifat ettiğimi sandı.. Kamikaze pilotu olmayı hiç düşündünüz mü desem yine anlamıyacaktı.. Böyle araba kullanmanın doğru olduğunu sanan taksi şöförlerini meslekten men edilmesi gerektiğini ve Envanter'i de Istanbul'a bir taksi turu ile mükafatlandırılmasının hoş olacağını düşünüyorum..
Old 15-11-2007, 14:12   #1520
Envanter

Aslında faytonu tercih ederim.Ama Eski İstanbul olsaydı.
Old 15-11-2007, 19:44   #1521
halit pamuk

Bu sitede ençok istediğim şeylerden biri de, Ceza HÇG'sinde Sayın Aygörmez'in yaptığı gibi diğer ülkelerin mahkeme kararlarından örnekler sunulması.

Bu çok önemli bir şey.Ancak sanırım bunu yapacak kişi sayısı çok az.
Old 15-11-2007, 19:50   #1522
Armağan Konyalı

Sayın korayad

''Yerli malı yurdun malı.'' Hepimiz yerli malı kullanmalıyız.

Bunda itiraf edecek bir husus bulamadığımı itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 15-11-2007, 20:07   #1523
halit pamuk

Ben, itiraf.com'u köy meydanı gibi görüyorum. Bir itiraftan çok etrafa bir şeyler duyurmak için bağırmak gibi bir şey
Old 15-11-2007, 20:12   #1524
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
En son bindiğim taksi şöförüne "Kardeş siz hiç ambülans şöförlüğü yapmayı düşündünüz mü?" dedim iltifat ettiğimi sandı.. ..

İyiki öyle anlamış. Ya hakaret kabul etseydi...
Old 15-11-2007, 21:04   #1525
Av. Canan EKE

Bir itiraf da benden. Mesleğe yeni başladığımda, birlikte çalıştığım çok değerli avukat arkadaşım tatile gittiği gün yapılan bir duruşmada bilirkişi raporu tebliğ edildi. Tabi ki beyanda bulunmak üzere süre talep ettim. Üstadım her şeyi güzel anlattı, ben de inanın o kadar güzel yazdım ki, yazdıklarımın gurur ve heyecanı ile son cümlem şöyle bitmiş:'' ...arzına çalıştığım nedenlerle, bilirkişi raporuna ederim. Katip söylediğinde, çok geç olmuştu.
Old 15-11-2007, 22:45   #1526
Gülümse

Varsayılan size katiliyorum

Alıntı:
Yazan korayad
Bu sitede ençok istediğim şeylerden biri de, Ceza HÇG'sinde Sayın Aygörmez'in yaptığı gibi diğer ülkelerin mahkeme kararlarından örnekler sunulması.

Bu çok önemli bir şey.Ancak sanırım bunu yapacak kişi sayısı çok az.

Ve bu tür yazıları hukukçu olmamama rağmen dikkat ile izlemenin benim için büyük bir zevk oldugunu..

Ama hukuk bölümlerine yazılan davaların sonuçlarının yazılmaması yüzünden bayağı meraklandığımı içimden "eee bu davanın sonuçu ne oldu, peki bu problemi nasıl çözdünüz" demek geldiğini i.e

Not: Sevgili dostumun yardımı ile yanlışlarımı düzelttiğimi i.e Buradan kendisine teşekkür ederim..
Old 15-11-2007, 22:55   #1527
Gülümse

Bazı niyetleri yok saymanın insanı ayakta tutuğunu inancım sonsuz olduğunu i.e
Old 17-11-2007, 23:36   #1528
Adli Tip

sohbet odalarının kapatıldığına üzüldüğümü i.e.
Old 18-11-2007, 00:43   #1529
Seyda

Bu hafta içinde iki şeyin beni sinirlendirdiğini, ''iyi ki hafta bitti, çünkü üçüncüsüne fena patlayacaktım'' diye düşünmekten kendimi alamadığımı, bu itirafın nedense içimi rahatlattığını İ.E.
Old 18-11-2007, 10:59   #1530
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
sohbet odalarının kapatıldığına üzüldüğümü i.e.

Aa! Kapatılmış mı? Eh! Kim giriyordu ki?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08673000 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.