Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sosyal YardimlaŞma Ve DayaniŞma Vakfi Yardim TÜrlerİ Ve BaŞvuru KoŞullari

Yanıt
Old 09-11-2009, 03:27   #1
Academic

Varsayılan Sosyal YardimlaŞma Ve DayaniŞma Vakfi Yardim TÜrlerİ Ve BaŞvuru KoŞullari

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI YARDIM TÜRLERİ VE BAŞVURU KOŞULLARI

(Tüm illerde Valiliklerde, İlçelerde de Kaymakamlıklarda bu birim bulunmaktadır. Açıklamalar İstanbul için İstanbul SYDV Sitesinden alınmış olsa da prosedür diğer iller için de aynıdır. Lütfen başvuru koşullarını iyi inceleyiniz.)

İl /İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunacak vatandaşlar;
Fakru Zaruret içinde ve Muhtaçlık durumlarını, Kanunla kurulu Sosyal güvenlik kuruluşlarına tabii olmadıklarını ve bu kuruluşlardan aylık ve/veya gelir almadıklarını belgelemek zorundadırlar.

Vatandaşlar, öncelikle ikamet ettikleri ilçe Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuracaklar ve kayıtlarını yaptıracaklardır. İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında kayıtları olmayan ve kayıtlı olup yardım yapılmadığını belgelendiremeyen vatandaşlarımızın başvuruları İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından değerlendirmeye alınmaz.

A) Genel Yardımlar:

Alıntı:
1. İstanbul İl Hudutlarında veya ilçelerinde ikamet eden vatandaşlarımızdan istenen belgeler:
• Dilekçe
• İkametgah Belgesi
• Fakirlik Belgesi
• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
• Varsa Yeşil kart ön yüzü Fotokopisi
• İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım yapılmaması konusunda yazı.
2. İstanbul İl Hudutlarında veya ilçelerinde ikamet etmeyen vatandaşlarımızdan istenen belgeler :
• Dilekçe
• Varsa Yeşil kart ön yüzü fotokopisi
• Diğer Belgeler (Geliş Bileti, Sevk Kağıdı..vb.)
B) Eğitim Yardımları

(İlköğretim ve Lise öğrencilerine yapılmaktadır)

Alıntı:

1. Bir Defaya Mahsus yapılacak Eğitim Yardımları başvurularında vatandaşlarımızdan İstenen belgeler:
• Dilekçe
• İkametgah Belgesi
• Fakirlik Belgesi
• Öğrenim Belgesi
2. Sürekli Eğitim Yardımları başvurularında vatandaşlarımızdan istenen belgeler:
• Vakfımızdan alacağı başvuru Formu
• İkametgah Belgesi
• Fakirlik Belgesi
• Öğrenim Belgesi
• Ailenin Gelir Durumunu belirtir belge
• Varsa Yeşil kart ön yüzü fotokopisi

C)Sağlık Yardımları:

Alıntı:

3. Başvuru Şartlan;1. Talep edilen sağlık giderini karşılayacak ekonomik güçte olmaması,
2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmaması, aylık ve gelir almaması, (kendisi ve eşi)
3. Başvurana kanunen bakmakla yükümlü olan var ise bu kişinin herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmaması,
4. Başvurunun yukarıdaki kapsamda yer alan sağlık hizmet ve giderlerine yönelik olması,
5. Başvuru konusuna göre, bu yardım programında yer alan belgeleri vakfa ibraz etmesi,
4.Başvuru Yeri:Mükerrer yardımların önlenmesi bakımından başvurunun, hastanın ikamet ettiği yerdeki Kaymakamlık/Valilik bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması esastır.
5.Başvuru şekli:....

Geniş Bilgi İçin:

http://sydv.istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid=266

D) Diğer Yardımlar:

Alıntı:

Vatani görevlerini yaparken sakat kalan gazilerimiz ile evlatlarını kaybeden şehit ailelerimize de gıda, giyecek, yakacak, barınma ve para yardımı yapılmaktadır. Şehit aileleri ve gazilerimiz gerek ikamet ettikleri ilçenin S.Y.D.Vakfına, gerekse Valilik binasında hizmet veren ve Vakfımıza bağlı görev yapan Şehit aileleri ve Gazi İrtibat Bürosuna doğrudan müracaat edebilirler.
Vakfımız tarafından sosyal amaçlı olarak yiyecek, giyecek, yakacak, barınma ve ulaşım yardımları ilçe vakıflarıyla koordineli olarak yukarıda belirtilen esaslar dahilinde yapılmaktadır.
Yabancı ülke vatandaşlarının Vakfımızdan yardım talepleri olması halinde bu kişilerin Dışişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve/veya mülki İdare Amirliklerinden alacakları/aldıkları oturma müsaade belgesi veya pasaportları ile birlikte başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu kişiler uygun koşulları taşıdıkları takdirde yukarıda belirtilen yardımlardan istifade edebilirler.
Old 22-06-2011, 17:47   #2
pluvia

Sayın Academic;

Bilgilendirici iletiniz için teşekkür ederim.

Ben de İzmir 'de yerlerini ve telefonlarını gösteren linki ekledim. Belki faydası olur.

Saygılarımla,

http://www.sydgm.gov.tr/tr/vakif/s/35-%C4%B0ZM%C4%B0R#
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi