Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çocuğumdan ayrılmak istemiyorum....

Konuyu Kilitleyin
Old 26-03-2012, 14:01   #1
Konuk

Varsayılan Çocuğumdan ayrılmak istemiyorum....

Merhabalar...
Ben 30 YaŞinda Bayanim 9 Aydir 8 YaŞindakİ OĞlumla Beraber EŞİmden Ayri Aİlemle YaŞiyorum, İkametİmİ Aİlemİn Yanina Aldim ÇaliŞmiyorum OĞlum Okula Gİdİyor, EŞİmde Aİlesİnden Ayri Yanliz YaŞiyor, HİÇ Bİr AnlaŞma Yapmadan Maddİ Talepte Bulunmadan BoŞanma Davasi AÇmak İstİyorum Ama OĞlumun Babasina Verİlmesİnden Korkuyorum, OĞlum Babasina Verİlİrmİ? Bende Kalmasi İÇİn Nasil Bİr Dava AÇmam Gerekİyor Neler Yapmaliyim. ÇaliŞmadiĞim İÇİn Avukat Tutamiyorum, LÜtfen Benİ Aydinlatirmisiniz....
Old 26-03-2012, 14:24   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk;

Çocuğunuzun 8 yaşında olduğunu belirtmişsiniz. 8 yaşındaki çocuk görüşlerini açıklama olgunluğuna sahiptir. Velayeti konusunda mahkemece dinlenmesi gerekir. Çocuğunuz mahkemede kimi istediğini söylerse o tarafa verilmesi ihtimali yüksektir.

Maddi durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz il barosu adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Old 26-03-2012, 15:51   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar...
Ben 30 YaŞinda Bayanim 9 Aydir 8 YaŞindakİ OĞlumla Beraber EŞİmden Ayri Aİlemle YaŞiyorum, İkametİmİ Aİlemİn Yanina Aldim ÇaliŞmiyorum OĞlum Okula Gİdİyor, EŞİmde Aİlesİnden Ayri Yanliz YaŞiyor, HİÇ Bİr AnlaŞma Yapmadan Maddİ Talepte Bulunmadan BoŞanma Davasi AÇmak İstİyorum Ama OĞlumun Babasina Verİlmesİnden Korkuyorum, OĞlum Babasina Verİlİrmİ? Bende Kalmasi İÇİn Nasil Bİr Dava AÇmam Gerekİyor Neler Yapmaliyim. ÇaliŞmadiĞim İÇİn Avukat Tutamiyorum, LÜtfen Benİ Aydinlatirmisiniz....

Oğlunuz kendisini ifade edecek yaşta olduğu için, onun bu konudaki görüşü çok önemlidir. Boşanma davası açtığınızda davanızın kabul edilmesi için, evlilik birliğinin eşinizin kusurları(veya daha ağır kusurları) yüzünden sarsıldığını kanıtlamanız gerekir. Bu davada velayeti de talep ederseniz, davanız kabul edildiğinde muhtemelen velayet de size bırakılacaktır. Maddi durumunuz iyi değilse, bulunduğunuz ilin barosundaki adli yardım bürosuna başvurabilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 26-03-2012, 18:33   #4
Konuk

Varsayılan Teşekkür....

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi