Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

26 yasında bi bayanım eşim bu kadarlık zaman dilminde ayrılmak istiyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-08-2015, 20:58   #1
mağdurr

Varsayılan 26 yasında bi bayanım eşim bu kadarlık zaman dilminde ayrılmak istiyor

Ben henüz 2 aylk evliyim ve eşimle çok severek evlendik ama evlenince başka bir insana dönüştü evlilik aşamasında ondan eşya talebim olmadı ve onun için izmirden ve ailemden çevrmden kopup ufak bi ilçeye yerleştm ve düğün masraflarının birçogunu ailem üstlendi bu kdr özverime fedakarlıgıma karşılık huzur ve sevgi göremiyorm devamlı üstümde psikolojik baskı ve kendi asağılık kompleksinden kaynaklı kötü davranışlar sergiliyor ve beni değersiz hissettiriyor ve 2 ayda yuvamızı yıkmayalm die çok çabaladm ama nafile olmuyor devamlı laf sokmalar devam ediyor ren son henüz çok yeni tamam dedm kabul ediorm bitsin dedim bu defa namusuma laf edip beldn aşaı vurdu ve şimdi kimlere koşup gitceğimi ve söyledi. Vedaha birçok hakaret yaşadığımız evdn göndermeye çalıştı gitmeyince deben en son şiddet uyguladı ben bu durumda ne yapmalıyım dava sürecinde ne hak talep edebilirim bu 2 ayda ilk evliliğimin böyle bi fiyaskoyla sonuçlanmasının bi bedelini karşılgını alabilir miym lütfn yardım edin şimdden tşkler...
Old 12-08-2015, 11:29   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan mağdurr
Ben henüz 2 aylk evliyim ve eşimle çok severek evlendik ama evlenince başka bir insana dönüştü evlilik aşamasında ondan eşya talebim olmadı ve onun için izmirden ve ailemden çevrmden kopup ufak bi ilçeye yerleştm ve düğün masraflarının birçogunu ailem üstlendi bu kdr özverime fedakarlıgıma karşılık huzur ve sevgi göremiyorm devamlı üstümde psikolojik baskı ve kendi asağılık kompleksinden kaynaklı kötü davranışlar sergiliyor ve beni değersiz hissettiriyor ve 2 ayda yuvamızı yıkmayalm die çok çabaladm ama nafile olmuyor devamlı laf sokmalar devam ediyor ren son henüz çok yeni tamam dedm kabul ediorm bitsin dedim bu defa namusuma laf edip beldn aşaı vurdu ve şimdi kimlere koşup gitceğimi ve söyledi. Vedaha birçok hakaret yaşadığımız evdn göndermeye çalıştı gitmeyince deben en son şiddet uyguladı ben bu durumda ne yapmalıyım dava sürecinde ne hak talep edebilirim bu 2 ayda ilk evliliğimin böyle bi fiyaskoyla sonuçlanmasının bi bedelini karşılgını alabilir miym lütfn yardım edin şimdden tşkler...

Sayın Katılımcı,

-Yeni evlendiğinizi, eşinizin size hakaret ettiğini, psikolojik baskı yaptığını ayrıca şiddet uyguladığını belirtiyorsunuz. Evliliğin fiyasko ile sonuçlanmasının bir bedelini alıp alamayacağınızı sormaktasınız.

-Türk Medeni Yasasında boşanma sebepleri belirtilmiştir. Anlattığınız olayda eşinizin kusurlu olduğu anlaşılmaktadır. Boşanmak istediğiniz takdirde boşanma davası açmaya hakkınız vardır. Boşanma davası içinde maddi zararlarınız ve manevi zararlarınız için tazminat isteyebilirsiniz. Dilekçenizde olayları teferruatlı olarak anlatmanız ve delillerinizi mahkemeye ibraz etmeniz gerekmektedir. Şayet darp edilmişseniz sağlık kuruluşlarından darp raporu almanızda fayda vardır. Ayrıca boşanma davasında tanık delili de önemlidir.

- Boşanma davanızın her aşamasında bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz buna elvermiyorsa bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna başvurmanız halinde tarafınıza bir avukat görevlendirilir. Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi