Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma ve velayet

Konuyu Kilitleyin
Old 26-07-2015, 23:17   #1
Konuk

Varsayılan bosanma ve velayet

Merhaba ben iki yili geckin evliyim esimden surekli siddet gordum yedi ay once dogum yaptim dogum yaptiktan sonraki ilk on gun icinde esimden ve kayinvalidem yine dayak yedim sirf cocugumu birakayim gideyim diye ama sabrettim duzelir diye bir ay once yine alkol kullanip sabah beste gelip dovmeye basladi bende dayanamadim jandarmayi aradim cocugumla birlikte baba evine dondum esimden sikayetci oldum alti ay uzaklastirma aldi mahkeme uc ay sonra olacak diye cerp kagidi geldi sikayetci oldum diye nasil sonuclanir mahkeme ve cocugumu istese benden alabilirmi boyle bir hakki varsa ne zaman alabilir oglum su an yedi aylik ve evlenmeden once kendi kazancimla ceyiz almistim bide on dort altin bunlarin hepsini evlendikten sonra goturmustum su an sadece ceyizim.kaldi altinlari bozdu bunlari alabilirmiyim alti ay uzaklastirma aldi esim bu surec icindemi yoksa mahkemenin sonuclanmasinimi beklemeliyim simdiden tesekkurler
Old 28-07-2015, 18:11   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba ben iki yili geckin evliyim esimden surekli siddet gordum yedi ay once dogum yaptim dogum yaptiktan sonraki ilk on gun icinde esimden ve kayinvalidem yine dayak yedim sirf cocugumu birakayim gideyim diye ama sabrettim duzelir diye bir ay once yine alkol kullanip sabah beste gelip dovmeye basladi bende dayanamadim jandarmayi aradim cocugumla birlikte baba evine dondum esimden sikayetci oldum alti ay uzaklastirma aldi mahkeme uc ay sonra olacak diye cerp kagidi geldi sikayetci oldum diye nasil sonuclanir mahkeme ve cocugumu istese benden alabilirmi boyle bir hakki varsa ne zaman alabilir oglum su an yedi aylik ve evlenmeden once kendi kazancimla ceyiz almistim bide on dort altin bunlarin hepsini evlendikten sonra goturmustum su an sadece ceyizim.kaldi altinlari bozdu bunlari alabilirmiyim alti ay uzaklastirma aldi esim bu surec icindemi yoksa mahkemenin sonuclanmasinimi beklemeliyim simdiden tesekkurler

Sayın Katılımcı,

-Eşinizden şiddet gördüğünüzü bu yüzden eşiniz hakkında şikayetçi olduğunuzu belirtmişsiniz. Yazdıklarınızdan eşiniz hakkında dava açıldığı anlaşılıyor.

-Boşanma davası açılması halinde 7 Aylık çocuğunuz sizden alınamaz. Nafakası babasına ait olmak üzere velayeti size verilir. Çünkü 7 aylık çocuk anne şefkat ve bakımına muhtaçtır.

-Yanlış anlamadıysam ondört tane altınınızın olduğunu bu altınların eşiniz tarafından harcandığını söylüyorsunuz. Boşanma davasında bu altınları eşinizden almak için ayrı bir dilekçe vermeniz gerekecektir. İspatlamanız halinde mahkeme bu altınları veya bedelini sizin lehinize hükmedecektir.

-Olası bir boşanma davasında çeyizinizi,altınlarınızı isteyebilirsiniz. Bu davayı açmak için ceza davasının bitmesini beklemenize gerek yoktur.

-Yazdığınız yazıdan anladığım kadarıyla cevap vermeye çalıştım. Anlaşılmayan yerler hakkında daha net sorabilirseniz ben ve meslektaşlarım cevap vermeye çalışırız.

-Olayınızın her aşamasında bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz elvermiyosa baro adli yardım bürosuna avukat için başvurabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi