Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Açtığım boşanma davasının kabul edilmesi için evden ayrılmam yeterli mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 26-09-2013, 11:05   #1
Konuk

Varsayılan Açtığım boşanma davasının kabul edilmesi için evden ayrılmam yeterli mi?

merhabalar sizlerden daha önceleri de birkaç konu hakkında fikir almıştım..inanın o kadar faydalı oldu ki..şimdi yine sizlere danışmak istiyorum
şuan devam eden benim açtığım şiddetli geçimsizliğe dayalı bir boşanma davam var 24.09.2013 salı günü 2.duruşma görüldü..eşim duruşmaya gelmedi..hakkında polis zoruyla davaya gelme kararı çıkartıldı..sormak istediğim konu şu:
ben çalışan 2 çocuklu biriyim eşim demek istemiyorum ama burada yazarken mecburen bu kelimeyi yazıyorum
eşimden devamlı şiddet gören biriyim 2 kere darp raporu aldım fakat çocuklarım babalarının polisle gitmesini görmelerini istemediğim için şikayetçi olamadım maalesef.aynı evi paylaşıyoruz ben çocuklarımla beraber onların odasında bir hayat sürüyorum eşimde salonda yatıp kalkıyor..maaşımı elimden alıyor..kenarda biriktirğim birkaç altınım vardı onları da zorla aldı..üzerime kayıtlı ev ve dükkan var evde kendimiz oturuyoruz..bunları da beraber zamanında benim üzerime kredi çekerek ödeyerek almıştık..dükkandan da ufak bir kira geliri var fakat ben o kira gelirinden en ufak bir para bile göremiyorum..şu an param olmadığı için evimi ayıramıyorum,çocuklarımın okulu başladı,biri kreşe gidiyor,diğeride 7.sınıfa dersane parası kreş parasını da benim maaşımla ödüyor.davamı avukatım takip ediyor.görülen duruşmada her şeyi hakime anlattı.fakat hakim davalının duruşmaya gelmemesinden dolayı onuda dinlemek istediğini belirtti..kendisi çok psikopat ruhlu biri..aileme bile zararı dokunuyor ailem sırf ben zarar görmemeyim diye şikayetçi olmuyor..davada şahit çıkaramadım..çünkü herkese sonradan kafayı takıp zarar verecek biri..sürekli akşamları alkol alıyor sabahları da bambaşka biri oluyor..ben başka bir şehire taşınmak istiyorum haberi de var kendisinin giderseniz ben ölürüm diyor..avukatım bu davada şahit çıkaramadığımız için,aynı evde yaşadığımız için..davanın tehlikeye girdiğini söyledi..hakim kanunlara göre konuştuğu için şuan ben haklıyken madur oldum..büyük oğlumu dinlemek istemişti geçen duruşmada fakat şahit çıkaramadığımız için ısrar ettiğimiz halde oğlumu dinlemedi hakim..sadece velayet için dinleyecektim dedi..şimdi ben bu durumda ne yapacağım..diğer dava 27 kasımda..ben bu tarihe kadar nasıl para bulup nereye gideceğim..aynı şehirde yaşayamayacağımızı söylüyor..bende istemiyorum çünkü içip içip kapıma dayanabilir çocuklarımın psikolojileri iyiden iyiye bozulacak..benim için en iyisi bu şehirden gitmek..akrabalarımın olduğu küçük bir kasaba gibi bir yere gitmeyi düşünüyorum.orada öyle yada böyle bir iş bulurum..çocuklarımla beraber yaşayabilrim.ama vaktim çok az ben 27 kasıma kadar evden çıkamazsam davam düşer mi çok korkuyorum..kendisi davaya zorla getirtilecek ve ben ayrılmayı istemiyorum derse..sonuç ne olacak acaba..bu davanın yönünü hakimin düşüncelerini nasıl değiştireceğiz..avukatım biran önce taşının diyor..durumumu da biliyor. birşeyler yapmaya gayret edin diyo..davaya birde bu şekilde yönlendiririz dedi.eğer ben o güne kadar taşınamazsam davamın düşme durumu olur mu lütfen beni bu konuda aydınlatabilirmisiniz lütfen..
Old 26-09-2013, 11:52   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Açtığınız boşanma davasında, eşinizin boşanmaya neden olan olaylarda KUSURLU olduğunu şiddet gördüğünüzü, tanık anlatımları ve doktor raporları ile kanıtlamanız gerekmektedir.

Doktor raporlarınızın olduğunu belirtmişsiniz. Bunlar mahkemece değerlendirilecektir.

Aynı hanede oturmaya devam etmek olumsuz kanaate neden olabilir.

Avukatınız gerekli yönlendirmeyi yapmış durumda.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi