Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ben hakkımı almak istiyorum lütfen yardım edin

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-08-2008, 18:46   #1
Konuk

Varsayılan ben hakkımı almak istiyorum lütfen yardım edin

ben 77 doğumlu eşim 63 doğumlu 2004yıl evlendik evlendiğim günden beri şiddetli geçimsizlik var düzelir diye umdum ama olmadı çocuğumda yok istemediği için buda beni çok üzdü ama şimdi üzülmüyorum herşeyde bir hayır vardır diyorum ben eşimin bana olan hiddetinden beni aşalamasından ailme suçlama atmasından beni çok üzüyo psigolejimi bozdu desem yeridir sağlıklı karar veremiyorum boşanmayı istiyorum sana o boşanmayı yaşatmam diyo hakkımı hukuken alırım diyorum ben ssenin hakkını ayırdım bir adet kurşun diyo ben ne yapmalıyım bana hiçbir şekilde para vermeyeceğini malını bana yedirmeyeceğini söylüyo şuan hayatında bir kaadında var bana sözlü taciz ve şiddete kalkışıyo ama ben direnmekten faz geçmedim ve bu evliliği hakkımı aalmadan bitirmem ben kulanılım atılan biri olamam bana yardım edin çok sinirli olan bir insanla beraberim en ufak birşeyde bana hakaret ediyo ben bu kişideen boşanabilirmiyim kanuni haklarımı alabilirmiyim kadın hakları diyorlar ama hakkımızı az veriyorlar ben işyerinde onunlaçalışıyorum ayrılınca işsizim bir kuruş parm yok avukat tutamıyorum baskı büyük korku var ne yapmalıyım detaylı bir bilgi istiyorum beni aydınlatın birde malları benimle evlenmeden vardı sadece evi yeniledik eşyaları beraber aldık araba ikinci el yeniledi işyeri vardı yeniden yapıldı borçu çok ev ipotekli yani işim zor yardı istiyorum iyi akşamlar tşekkür derim
Old 19-08-2008, 22:58   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davasını açmadan önce; yaşamış olduğunuz ve ölüm tehdidi içeren şiddet nedeni ile en yakın Aile Mahkemesine başvurmanız ve şiddet içeren davranışların yasaklanması hatta müşterek konuttan eşinizin uzaklaştırılıp size yaklaşmasının yasaklanmasına dair bir koruma kararı istemeniz güvenliğiniz için önemlidir.

Bundan başka bu eylemler nedeni ile savcılığa suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.

Güvenliğinizin ağır biçimde tehlikede olduğunu düşünüyorsanız bir sığınmaevine başvurmanızı öneriyoruz.

Güvenliğiniz sağlandığında ve koruma kararı alındıktan sonra boşanma davasını açmanız size uygun bir ortamda yargılamayı sürdürme olanağı sağlayabilir.

Eşinizin size şiddet uygulaması ve başka bir kadınla yaşaması kusurlu davranıştır.Koşulları varsa manevi tazminata hükmedilebilir.

Boşanma ile yoksulluğa düşeceğiniz kanıtlandığında yoksulluk nafakası ve dava süresince tedbir nafakasına karar verilecektir.

Boşanma kararının kesinleşmesinden sonra evlilik süresince ve çalışma karşılığı kazanılmış gelirle edinilen mallar için tafiye alacağı talebinde bulunabilirsiniz.Bu davada evlenmeden önceki kişisel mallar tasfiyeye konu olmayacaktır.

Tüm aşamalarda ve öncelikle bir avukattan hukuki destek almanızı ,mali durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmanızı ısrarla öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi