Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İşyerinde Özel Yaşantıya Müdahale-Evlilik Tazminatı Farklı Bır Konu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-07-2008, 18:37   #1
konuk

Varsayılan İşyerinde Özel Yaşantıya Müdahale-Evlilik Tazminatı Farklı Bır Konu

sevgilimle aynı ısyerınde calısmaktayız kısa bır sure sonra nıkahlanacagız ısyerınede 15 gün kala bildirim yapacağız.Fakat daha önce bizi çağırıp konuştuklarında biz aramızda bır sey olmadıgını soyledık cunku huzursuzluk vereceklerdı egerkı ılerıkı zamanlarda iş ciddiye dönerse 2 nızde inceleme altına alınırsınız dedı pekı esımın bu durumda tazminat almama gibi bir durumu olabılırmı bızımle konusurken hep bırılerını konusma esnasında oturtup dınletiyorlar şahit olarak düsünüyorum bızım bu konuda yapmamız gereken nedir ben tazminatını alıp cıkmasını istiyorum buna engel olabilirlermi ayni işyerinde çalışıyoruz diye sendika ve sigorta kapsamında çalışıyoruz bir sözleşmemiz var ama hiç imza atmadık işe girerken lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ediyoruz.
Old 30-07-2008, 18:53   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan konuk
sevgilimle aynı ısyerınde calısmaktayız kısa bır sure sonra nıkahlanacagız ısyerınede 15 gün kala bildirim yapacağız.Fakat daha önce bizi çağırıp konuştuklarında biz aramızda bır sey olmadıgını soyledık cunku huzursuzluk vereceklerdı egerkı ılerıkı zamanlarda iş ciddiye dönerse 2 nızde inceleme altına alınırsınız dedı pekı esımın bu durumda tazminat almama gibi bir durumu olabılırmı bızımle konusurken hep bırılerını konusma esnasında oturtup dınletiyorlar şahit olarak düsünüyorum bızım bu konuda yapmamız gereken nedir ben tazminatını alıp cıkmasını istiyorum buna engel olabilirlermi ayni işyerinde çalışıyoruz diye sendika ve sigorta kapsamında çalışıyoruz bir sözleşmemiz var ama hiç imza atmadık işe girerken lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ediyoruz.

Sayın Konuk,

Öncelikle bir hatırlatma yapmak istiyorum. KAHDEM kadın soru ve sorunları ile ilgilenen bir alandır. Mesajınızdan cinsiyetiniz anlaşılamamaktadır. Ancak sorduğunuz soru bize çok ilginç geldi. Buna göre aşağıdaki sorulara yanıt verirseniz, meslektaşlarımız yardımcı olabilecektir.

1- İşyerinizin iştigal konusunu bilmemekle birlikte, değindiğiniz konu (gerçekse) çok vahim bir konudur. İşyerinizin adını vermeyin ama çalıştığınız alanı yazabilir misiniz?

2- Evlenmeyi düşündüğünüz kişi ile aynı yerde çalıştığınıza göre, sözünü ettiğiniz uygulama sadece erkek için mi geçerlidir?

3- Bir sözleşme var ama imza atmadınız. Yine işyerinde sendika var ve sigortalı olarak çalışıyorsunuz. Doğru anladıysam, bu olaya sendika nasıl bir tavır takınmaktadır?
Old 30-07-2008, 21:05   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Kişilerin özel hayatı hiç bir işvereni ilgilendiremez. Ancak, işyerinde düzeni bozacak şekilde davranış sergilenmesi hali ayrıdır.

Sizin uyarılmanızı gerektiren olayı bilmeden yorum yapmak doğru olmaz.

Normal koşullarda sorun olmaması gerekir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi