Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Yine bir avukat yine bir saldırı...

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-02-2007, 11:12   #1
ares139

Varsayılan Yine bir avukat yine bir saldırı...

Mesleğe ve meslektaşa karşı saldırılar durmak bilmiyor.Konyada haciz sırasında Av.H.Teoman DEMİRCİ saldıraya uğramış ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır.TBMM ve TBB yi asıl görevlerini yapmaya davet ediyorum.
Old 12-02-2007, 12:12   #2
Av.Nebi

Evet Teoman abinin kafatasında sanırım kırık bulunmakta ciddi bir operasyon geçirecek Allah acil şifalar versin diyorum. Umarım gerekli ceza verilecektir. İşimiz zor bi iş caydırıcı bir ceza olması meslek ve hukuk için gerekli
Old 12-02-2007, 12:29   #3
nfb

Sanık tutuklanmış mı yoksa serbest mi?
Old 12-02-2007, 12:43   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan nfb
Sanık tutuklanmış mı yoksa serbest mi?

Bence serbesttir.

Meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.

Saygılarımla
Old 12-02-2007, 12:48   #5
av.yıldıray

Serbest yada tutuklu. Ne fark ederki. Olan olduğu ile, ölen öldüğü ile kalıyor. Can güvenliği yok, sosyal güvenliği yok(bence), yeni neslin bu meslekten umudu yok(benim hala umudum var).

NEREYE GİDİYORUZ?

not: acil şifalar diliyorum
Old 12-02-2007, 12:52   #6
ares139

Av.Yıldıray'ın düşüncesine katılmakla beraber sanığın tutuklandığınıda bilgi olarak iletmek isterim.
Old 12-02-2007, 13:07   #7
mustafayıldız

öncelikle meslektaşımıza geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum. bu memlekette avukatlık yapmak çok zor. meslegin geleceği TBB'nin tavrı dolayısıyla yok olmakla karşı karşıya. bir an önce tedbirleri alınmalıdır. yoksa bu tür eylemlerin devamı gelecektir.
Old 12-02-2007, 13:18   #8
hukukçu42

Meslektaşımız haciz sırasında borçlu saldırgan tarafından kafasına aldığı darbe sonucu yaralanmıştır. Kendisi ile görüştüğümde kafasına platin takılması için bugün ameliyata alınacağını söyledi.

Değerli arkadaşıma acil şifalar diliyorum.
Old 12-02-2007, 14:07   #9
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Yine bir avukat yine bir saldırı...

Çok geçmiş olsun
Old 12-02-2007, 14:34   #10
libra

Rahatsiz

Sn.Av.H.Teoman DEMİRCİ 'ye geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum. Umarım, ameliyatı başarılı geçer ve en kısa zamanda mesleğini icra edecek şekilde yeniden sağlığına kavuşur.

Ve yine umarım, saldırgan gereken şekilde cezalandırılır.

Şiddeti ve şiddet yanlılarını kınıyorum.
Old 12-02-2007, 14:38   #11
Av.G.K.

Meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.
Barolar birliği yönetimi ve yerel barolar yönetimleri artık kişisel hırslarını bırakıp yapmakla yükümlü oldukları görevleri yapsınlar diyceğim ama bunu yapacaklarına dair bile ümidim yok kendilerinden.Meslektaşına sahip çıkmayan barolar birliği ve yerel barolarla nereye kadar bu meslek yapılabilir....
Old 12-02-2007, 15:26   #12
Av.Hüseyin Erdayandı

Çirkin saldırıyı kınıyor,meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.Ancak gerek yasada gerekkse uygulamada saldırganları caydıracak uygulamalar acilen ele alınmazsa bu tür saldırılara maruz kalacağımız açıktır.
Old 12-02-2007, 15:49   #13
av.sbaran

Varsayılan acil şifalar

herkes üzerine düşeni yapmalı demek isterim ama bireysel yapılabilecekler kısıtlıdır. tbb, barolar ve hsyk görevlerini en iyi şekilde yapmalı bizler de destekçi ve uygulayıcı olmalıyız. yoksa hata meslektaşlarımıza saldıranlardan ziyade yargı bağımsızlığını ve avukatlık onurunu hiçe sayan siyasi iradededir.

meslektaşımıza acil şifalar diliyorum
Old 12-02-2007, 17:04   #14
Neslihan

Bu vahim olayı şiddetle kınıyor ve sayın meslektaşıma acil şifalar diliyorum...
Old 12-02-2007, 17:24   #15
üye14454

Bende MeslektaŞimiza GeÇmİŞ Olsun Dİyorum.ve Gereklİ Önlemlerİn Alinmasini İstİyorum.bugÜn Ona Yarin Bİze....
Old 13-02-2007, 01:13   #16
Av. Ramazan Çakmakcı

Varsayılan Avukata kalkan eller kırılsın

Avukata kalkan eller kırılsın...
Evet içimden geçen bu ...
Adamın (?) tutuksuz yargılanacağına, en azından ilk celsede brakılacağına, yargılamanın yıllar süreceğine, verilecek cezanın en hafifinden olacağına, tahrikten indirime gidileceğine, cezanın paraya çevrileceğine, onun da erteleneceğine öyle alıştım ki ?
Hukuk uygulayıcılarına saldırganların cesareti ülkemizde ceza adaletinin işlememesinden kaynaklanmaktadır. Populist Aflarla hukuku katledenler, toplumu bu hale getirdi.
Ülkemizdeki ceza davası sayısı neredeyse hukuk davalarına eşit.
Milyonlarca hukuki ilişkinin olması hukuk devletinin doğal sonucu ve buradan da bir o kadar ihtilaf doğması normal.
Ama aynı oranda ceza ihtilafı çıkıyorsa burada düşünmek gerekiyor.
Ceza yargılaması ve infazı ülkemizde işletilememektedir.
İçinizde cezacılar vardır cevap versin bu adam (?) içeride yatar mı ? Yatarsa kaç gün yatar ?
Yani;
Bir avukata vurmak :.... gün veya ... para
Bir avukata küfretmek : .... gün veya ... para
Gibi bir tablo yapıp yayınlarlarsa ne olduğu iyice ortaya çıkacaktır.
40.000 yatak kapasiteli cezaeviniz dolmaya yaklaşınca tutuksuz yargılamalar artar. Dolunca da Af çıkar...
Bu böyle sürer gider vurulan vurulduğu ile kalır.
Kötüler hep kazanır...
Bu hikaye hep böyle mi gidecek...
Saygılarımla
Old 13-02-2007, 12:07   #17
av.sally

Bende sayın meslektaşıma yönelik saldırıyı kınıyor acil şifalar diliyorum.Sayın AV.Ramazan ÇAKMAKÇI'ya ithafen evet ceza en hafifinden hatta tahrik indirimi de yapılarak verilecektir.Ama acı gerçek şu ki bu kararı da verecek olan bizim her ne kadar bizi kendilerinden görmeselerde meslektaşımız olacaktır!!!
SAYGILARIMLA
Old 13-02-2007, 13:46   #18
onur uğur kaplan

malesef kanunda avukata yapılan saldrılar hakime yapılan eylemle aynı ceza verilir denmekte ancak şu ana kadar bunu göremedik.muğla-dalaman da keşif sırasında 90 yaşındaki davalı tanığı hakime kızım dediği için tutuklandı .aynı yerde avukat bıçaklandı fail serbest bırakıldı. daha 2 gün evvel büroma gelen 2 saldırgan beni tehdit,şantaj müessir fiile tam kalkışma eyleminde bulundu serbest kaldı .örnekleri daha çok verebiliriz . şunu belirteyim sorguya dahi sevketmeyen savcılarımıza , serbest bırakan hakimlerimize bir şey demek istiyorum bu kadar sevmediğiniz avukatlığa neden emekli olduktan sonra avukat olamak istiyorsunuz .TBB sesleniyorum bu kişilerin kayda alınıp Avukat olması engellenmelidir birileri ne olur bu sese kulak versin saygılarımla
Old 13-02-2007, 14:33   #19
avmhy

Meslektaşımıza acil şifalar dilerim...
Taksiciler her vakada yolları trafiğe kapatırken...
Bizden ses yok
TBB dekilere gelince onları biz seçtik yüce makamlarına uğurladık
Onlar şimdi bulutların üzerindeki mevki ve makamlarında mutlu ve mesut
Hiç bir konuda etkin eylemli olmak gibi bir dertleri yokkk..
Gün olur devran döner...
Old 13-02-2007, 15:44   #20
avnecati

Varsayılan geçmiş olsun dilekleri

Böyle bir saldırıya maruz kalmış birisi olarak sayın meslektaşıma en kalbi duygularımla geçmiş olsun dileklerimi sunuyor bunun son olmasını diliyorum.
Old 13-02-2007, 16:38   #21
filorinalı 1

Aynı baroya mensup olduğum meslektaşıma yapılan saldırıyı kınıyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Umarım Konya Barosunun yeni genç Başkanı olaya karşı duyarlı davranır ve yerelden başlayan tepki Barolar Birliğine kadar taşınır.
Old 13-02-2007, 16:48   #22
Av.G.K.

Rahatsiz

Kendisine acil şifalar dilerken avukatlara karşı yapılan söz konusu saldırıların artık sona ermesini ümitsiz bir biçimde diliyorum çünkü Barolar Birliği ve yerel baroların bu tepkisiz tutumları devam ettikçe bu saldırıların artarak devam edeceği acı bir gerçektir.Son saldırı olayı sonrasında barolar birliğinin hiçbir basın açıklaması yapmaması,web sitesinden ulaşması zor bir bölümde yer alan''avukatlara yönelik saldırılar''listesine meslektaşımzıın kimliği ve olay tarihi belirtilerek bir ekleme yapılmıştır,Barolar Birliği ve baroların son olay karşısındaki tutumu artık kendilerinin bu tür olayları kanıksadıklarını göstermektedir.

Söz konusu olayın yazılı ve görsel medyada da yer almamasında bence en büyük ihmalkarlık barolar birliği ve baroların yönetimlerinin dir Halbuki bu tür olaylarda yapılacak sert bir basın açıklaması bu tür saldırıların önlenmesi hususunda bir kamuoyu oluştıracakdır ama barolar birliği ve baro yönetimleri maalesef bu tür girişimlerde bile bulunmamaktadır.

Kanaatimce ortada tek bir gerçek vardır o da Türkiye Barolar Birliği ve yerel baroların avukatların yanında olmadığıdır.

Not:Sayın meslektaşlarım bir görev de bizlere düşüyor diye düşünüyorum.
Türkiye Barolar Birliğine faks veya e-mail göndererek Türkiye
Barolar Birliğinin bu tip saldırılara karşı gerekli önlemlerin alınması
hususunda kamuoyu oluşturulması için acilen etkili sonuç doğuracak
sertlikte bir basın açıklaması yaparak ve basın kuruluşlarına
yardımlaşma fonunda biriken meblağdan karşılanmak üzere ilan vermek
suretiyle
Avukatlık mesleği ve Avukatlara yönelik saldırıların kınanarak
yetkili mercilerin bu tip saldırıların bir daha olmaması amacı ile
harekete geçirilmesi istenmelidir.

Ben bu yönde bir talep içeren bir e-maili T.B.B ye gönderdim.T.B.B den bu yönde bir talepte bulunmanın da en doğal hakkımız olduğunu ve yardımlaşma fonunda biriken paraların, bankada tutulmak amacı ile değil mesleğimizi ve meslektaşlarımızı korunması amacı ile kullanılması gerektiğini düşünüyorum.
Old 13-02-2007, 21:03   #23
av.ferhat

saldırıyı üzüntüyle kınıyor,meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.
Old 13-02-2007, 23:29   #24
Av.Ergün Vardar

Varsayılan Saldırı alçaklıktır.

Meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.Böyle alçakça saldırıların ne ilki,ne sonuncusu olmayacağını sanırım biliyoruz.Geçmişte benim de başıma bu olaya benzer bir saldırı meydana geldi.Hala aklıma geldikçe canım sıkılıyor.Mesleki dayanışma,insan olmanın gereği olarak tepkimizi göstermeliyiz,Barolar nezaketen geçmiş olsun dileklerini yeterli görmeyip,sonuna kadar meslektaşlarımıza yapılan saldırılar karşısında tepkilerini göstermelidir.
Old 14-02-2007, 11:14   #25
Av. O. TEKGUL

Varsayılan Saldırıyı kınıyorum

Mesleğini icra ederken saldırıya uğramış bir avukat olarak meslektaşımın durumunu çok iyi anlayabiliyorum ve kendisine acil şifalar diliyorum.
Sanırım mesleğimiz biraz dışlanmış durumda bu kadar ağır sonuçları olan bir saldırı sonunda medyada hiçbir ses yok haberi forumdan öğreniyoruz halbuki;
Hakim duruşma sırasında veya savcı ifade alırken saldırıya uğrasa ve meslektaşımıza olduğu gibi ağır yaralansa televizyon ve gazetelerde birinci haber olarak yayınlanır hatta gösteri yürüyüşleri düzenlenir düzenlenen yürüyüşe barolar katılır ve avukatlar cübbeleriyle ön safta yürürler..
malesef saldırı bir avukata yapılınca hemde hiçbir farkı olmadığı halde görevini yaparken saldırıya uğradığı halde kimseden ses çıkmıyor. Bunun sormlusu kim anlamakta güçlük çekiyorum.
Meslektaşıma tekrar geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyorum..
Old 14-02-2007, 17:11   #26
İsmailhan VURAL

Varsayılan Hacİz İŞlemİ Sirasinda Saldiri

Değerli Meslektaşlarım.bu olayda dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var,çok önemli; Bu saldırıda da Av.Teoman'ın yanında 2 tane polis memuru var. Daha önceki haciz sırasında meydana gelen saldırılarda da çoğunlukla polis memurlarının olduğunu göreceksiniz. Şimdi burada insanın aklına ister istemez bu polis memurlarının görevi nedir diye soru sormak geliyor. Eğer Avukatın güvenliğini sağlayamayacaklarsa neden görevlendiriliyorlar? Güvenlik amacıyla görevlendirilmişlerse neden güvenliği sağlayamıyorlar? Bu soruların cevabı verilmedikçe daha çok meslektaşımız saldırılara maruz kalacaktır.Saygılarımla...
Old 14-02-2007, 19:21   #27
OLCAYK

Çirkin saldırıyı LANETLE KINIYOR, meslektaşıma acil şifalar diliyorum.
Old 14-02-2007, 22:28   #28
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan İsmailhan VURAL
Değerli Meslektaşlarım.bu olayda dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var,çok önemli; Bu saldırıda da Av.Teoman'ın yanında 2 tane polis memuru var. Daha önceki haciz sırasında meydana gelen saldırılarda da çoğunlukla polis memurlarının olduğunu göreceksiniz. Şimdi burada insanın aklına ister istemez bu polis memurlarının görevi nedir diye soru sormak geliyor. Eğer Avukatın güvenliğini sağlayamayacaklarsa neden görevlendiriliyorlar? Güvenlik amacıyla görevlendirilmişlerse neden güvenliği sağlayamıyorlar? Bu soruların cevabı verilmedikçe daha çok meslektaşımız saldırılara maruz kalacaktır.Saygılarımla...

Katılıyorum bence polisin görev ihmali var gibi olayda. Saygılar
Old 15-02-2007, 15:13   #30
Av.Abdülkadir ÖZ

Öncelikle meslektaşıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Merak ettiğim zorunlu müdafilik kurumu hariç olmak üzere saldırganı savunacak bir avukat çıkacak mıdır?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi