Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Memurlukta iştirakçilik?

Yanıt
Old 09-10-2008, 09:15   #1
PINAR YILMAZ

Varsayılan Memurlukta iştirakçilik?

Memurlukta iştirakçilik diye bir pozisyon mu var? İştirakçi ne demek? Çok araştırmama rağmen iştirakçinin kelime anlamından başka bir bilgiye rastlamadım. Bilen bizimle de paylaşırsa memnun olurum. Saygılar...
Old 09-10-2008, 09:40   #2
Dilge

Pınar Hanım, bildiğim kadarı ile iştirakçilik diye bir pozisyon yok. Memur bağlı olduğu kamu sektörü nedeniyle Emekli sandığı iştirakçisidir. Belki buradan sorunuz ile ilgili bir bağlantı kurulabilir.
Old 09-10-2008, 09:44   #3
PINAR YILMAZ

Teşekkür ederim. Emekli sandığı hizmet dökümlerine bakıyordum da. Bazı kişilerin isminin yanında iştirakçi bazılarınınkinde de emekli yazıyor. Benim babamın adının yanında da iştirakçi yazıyor ancak benim babam yıllar önce öldü. Sanırım iştirakçi yazması emekli sandığından ölüm aylığı alabileceğimiz anlamına geliyor. Yeni yasadan yararlanmayı düşünüyorum da. Saygılar...
Old 09-10-2008, 09:56   #4
Dilge

Peki siz Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı mısınız? Bağlı iseniz yetim aylığından yararlanamıyorsunuz bildiğim kadarıyla.
Old 09-10-2008, 09:59   #5
PINAR YILMAZ

Ben avukat olduğum için kendi adıma başvurmama gerek yok. Annem için başvurmayı düşünüyorum. Annem ssk lı şu an. Ama bu dul aylığı almasına engel değil sanırım. Gerçi başvurabilmemiz için ne kadar prim gün sayısı isteniyor onu da billmiyorum ama 5 buçuk yıllık hizmeti olduğu için alabilir sanırım.
Old 09-10-2008, 10:18   #6
Dilge

Dul aylığı ilgilinin kendi aylığı ile birleşebiliyor evet. Kolaylıklar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi