Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Kaçak elektrik kullanım bedelinin iadesi

Yanıt
Old 24-01-2012, 16:57   #1
haksun

Mutlu Kaçak elektrik kullanım bedelinin iadesi

Bu hususta son durum ne oldu bilgisi olan var mı?
Old 25-01-2012, 16:06   #2
av.sgenc

Son durum; Tüketici Hakem Heyeti kaçak kullanım bedelinin iadesine karar veriyor sanırım. Ancak Tedaş'ın bu konuda bir itirazı olup olmadığını ben de bilmiyorum. Nihai kararı Tüketici Mahkemesi ve temyiz yolu açıksa Yargıtay verecektir sanırım.
Saygılarımla...
Old 25-01-2012, 16:46   #3
carlito

Genel Mahkemeler'de İstirdat Davası Açabilirsiniz..
Old 09-03-2012, 16:56   #4
haksun

Kimileri mecliste görüşülüyor diyor,Yargıtayda diyen var ama kesin bir sonuç yazan yok
Old 29-03-2012, 11:24   #5
Av. Şükrü

Elimde bulunan 3 dosya için bende içithat araştırması yaptım ancak bir sonuç alamadım. Dosyalarda Tüketici HAkları HAkem Heyeti bedellerin iadesine karar vermiş bunun üzerine dağıtım firması da Tüketici MAhkemesine itraz etmiş . İtiraz için beyan hazırlayacağım ancak bir içtihat bulamadım. Dağıtım Firması itirazına dayanak olarak bedelin EPDK talimatı ile alındığını dağıtım firmalarının 4628 sayılı yasa hükümleri gereği EPDK talimatları ile bağlı olduğunu bu talimatlara aykırı işlem yapamayacaklarını, bu sebeple abonenin EPDK talimatına karşı idare hukuku kapsamında danıştaya dava açması gerektiğini ileri sürmüş Hakem Heyetinin bu konuda karar vermeye yetki olmadığını iddia etmiştir. Tüketici mahkemsi henüz bir karar vermedi. Karar verdiğinde tüm meslektaşlarım ile paylaşacağım...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi