Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Askerlik için tavsiyeler

Yanıt
Old 26-02-2016, 20:05   #1
Av. Ali AYDIN

Varsayılan Askerlik için tavsiyeler

Sayın meslektaşlarım hepinize iyi akşamlar dilerim.
Ağustos ayında nasip olursa askere gitmeyi planlıyorum. Yüksek lisans başlattığım için 3 yıl tecil ettirebiliyorum fakat ettirmeyeceğim. Yaşım 23, bir buçuk yıl önce fakülteden mezun oldum 5-6 aydır avukatım. Yakın zamanda askerlik görevini yerine getirmiş olan meslektaşlarımdan tavsiye bekliyorum. Ayrıca, hukuk fakültesi mezunlarının kısa dönem-uzun dönem şansları hakkında bilgisi olan var mıdır?
Old 29-05-2016, 23:38   #2
mk_akbas

Ben şuan yedeksubay olarak askerlik görevimi ifa ediyorum..ben kısa dönem istemiştim askerliğimi ama şu an teşhisinde 25 gün kaldı ve iyi ki uzun dönem yapıyorum diyorum.bugün askere tekrar gelsem bu sefer yedek subaylar tercih ederim.bu arada uzun dönemler son 3 ay teğmen olur
Old 29-07-2016, 10:02   #3
Av.Can

Ben de kısa dönem istemiş ancak asteğmen yapmıştım ( son 3 ay teğmen)) O yüzden tercihe pek bakılmıyor. Uzun dönem elbette daha iyi. Ancak bu konuda tavsiye pek işe yaramaz. Her yerin ve her dönemin her kuvvetin vs askerliği farklı. Bir an önce yapıp bu işten kurtulmak en güzeli
Old 27-07-2017, 22:08   #4
Av.Demirr

Alıntı:
Yazan mk_akbas
Ben şuan yedeksubay olarak askerlik görevimi ifa ediyorum..ben kısa dönem istemiştim askerliğimi ama şu an teşhisinde 25 gün kaldı ve iyi ki uzun dönem yapıyorum diyorum.bugün askere tekrar gelsem bu sefer yedek subaylar tercih ederim.bu arada uzun dönemler son 3 ay teğmen olur
böyle düşünmenize sebep olan etkenler nedir,neden uzun dönemi tavsiye ediyorsunuz bilgilendirebilir misiniz rica etsem.
Old 06-10-2017, 01:40   #5
hakant

hukuk mezunlarına kısa dönem mi uzun dönem mi çıkma olasılığı daha yüksektir. kısa dönem tercihlerinde kısa dönem çıkıyor mu yoksa tamamen şans işi mi?
Old 06-11-2017, 17:50   #6
yabgu

Alıntı:
Yazan hakant
hukuk mezunlarına kısa dönem mi uzun dönem mi çıkma olasılığı daha yüksektir. kısa dönem tercihlerinde kısa dönem çıkıyor mu yoksa tamamen şans işi mi?

Yakın çevremde uzun isteyen herkese 2017 kasım celbinde hep uzun çıktı. Bir arkadaşım bu dönemde kısa istedi ona da kısa çıktı. Kısa isteyene uzun çıkma olasılığı giderek azalıyor. Yine de mevcut celp dönemindeki arz ve talebe göre olasılıklar değişir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi