Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Okulunuzdan Ne Kadar Memnunsunuz?

Yanıt
Old 19-09-2006, 20:04   #1
ncoban

Varsayılan Okulunuzdan Ne Kadar Memnunsunuz?

Okulunuzdan memnun musunuz?Memnunsanız neden değilseniz neden?Okulunuzun iyi ve kötü yanları nelerdir?Ben istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyorum ve sınıfların çok kalabalık olmasından şikayetçiyim.Gerek hocalarla olsun gerek sınıf arkadaşlarımla olsun diyaloglarım çok fazla değil bu yüzden.3 yıldır aynı sınıfta okuduğum halde şimdiye kadar selam vermediğim insanlar tanıdıklarımdan çok daha fazla.Ama diplomasının yurt dışında kabul görmesi bakımından da okulumdan çok memnunum.Viyana Üniversitesi'nde İstanbul Üniversitesinin diploması geçiyor.Peki ya sizin okulunuzun beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönleri nelerdir?
Old 22-09-2006, 12:29   #2
yağmurdamlası

Okulumdan mennunum.Kahramanmaraş Sütçüimam Üniversitesinde okuyorum.Kamu Yönetimi öğrencisiyim.Memnun olduğum yanları herkes içinde önemli olan eğitimi..Hocalarımız elinden geleni yapıyorlar onlar bizlere kalitesini gösteriyor ama bizler kaliteyi gösteremiyoruz.Üniversitemizde Öğrenciler fazla çalışmıyorlar.Her üniversitelinin tembelliği elbet ki olur ama hedefler boşuna kuruluyor gibi geliyor bana.İnsan hedefleri içinde gerekenleri yapmaya çalışmalı.Bir Marmaranın,bir İstanbul,bir Ankara üniversitelerinin farkı bence öğrencilerden kaynaklanan fark.Öğrenci bilgiyi alıp yolunu o bilgiyle aydınlatma çabası yoksa bulunan ortamın ona yayarı olmayacaktır.Şimdi herkes eşit şartlarda..Çalışan kazanacaktır..
Old 27-09-2006, 17:21   #3
buffy7

Mutlu Çok memnunum!

Ben Çankaya üniversitesi 2. sınıftayım. Aslında okula ilk gelindiğinde çoğu insan gibi bende hayal kırıklığına uğradım çünkü okul fazla küçük bir arazide yapılmış ve bütün fakülteler tek bir binada toplanmış. Bunun yanısıra oukuln dış görünümüyle ilgili bu tatminsizlik derslere girdikçe yerini beğeniye bırakıyor. Çünkü derslere giren hocalar gerçekten kaliteli insanlar ve işlerini çok iyi biliyorlar ki zaten yarısından fazlası ankara Üniversitesinin yanında bize derse geliyorlar.
Old 27-09-2006, 22:28   #4
yağmurdamlası

Okulun sadece kampüs olarak düşündüğümüzde kendimizi yıpratarak ve olumsuzlukların içinde olumsuz düşünerek sonumuzu mutsuzluğa yönelten kişiler haline geliyoruz.Evet asıl olarak da eğitimine bakarak ve kendimzi ne kadar geliştericeğimizi düşünerek eğitim hayatımızı devam ettirmeliyiz.Belki arkadaş ortamına takılı kalabiliriz ama hayatın her döneminde insanın en büyük arkadaşı yine kendisidir.Bunu kendimize de kabul ettirerek yolumuzu çizmeliyiz.
Old 06-10-2006, 19:45   #5
geleceğin avukatı

Olumlu okulumdan memnunum

Ben okulumdan cok memnunum.İst.Kültür Üni.Hukuk Fakültesi ndeyim.Okula başlayalı 2hafta oldu.Anfide cogu arkadasımla tanıstım cogunun ısmını bılıyorum.
Old 15-10-2006, 23:13   #6
mütemmim cüz

Ben Selçuk Hukuk'ta üçüncü sınıf öğrencisiyim.İlk yıl çok istediğim Ankara Hukuk Fakültesini tutturamadığım için üzülüyordum ve itiraf etmeliyim ki okulumu da küçümsemiştim biraz aklımca Ama her geçen yıl çok daha iyi anlıyorum ki Selçuk'ta Ankara Hukuk ile başabaş fakültelerden biri ve Ankara hukuk ders notlarına baktığım zaman bize daha detaylı ders anlatıldığını farkettik.Okulumuzdan Ankara'ya yatay geçiş yapıp ordan mezun olan arkadaşların da dedikleri bu yönde ve okulumuzun kıymetini bilme konusunda telkinde bulunmuşlardı.Hakim ve savcılık sınavların da derecemiz hep iyi. Katılanların yarısı kazanmış son sınavda.Biraz fazla övdüm okulumu ama böyle.Yoksa kıyaslama gibi bir amacım yok.Muhakkak ki bütün hukuk fakülteleri belli bir seviyededir.
Old 15-10-2006, 23:18   #7
mütemmim cüz

Tabii ncoban'ın da dediği gibi anfi sistemi olduğu için kimse kimseyi tanımıyor yakın arkadaşları dışında.İlk yıl biraz garipsemiş olsak da bu ortamın daha bir üniversite havasında olduğunu düşünmeye başladık.Ama mezun olduğumuzda da tam dört yıl birlikte okuduğumuz insanların isimlerini bile bilemiycez buda ayrı bir gariplik olacak.
Old 27-11-2006, 20:54   #8
nazell

kesinlikle selçuklu olmak ayrıcalıklı fakültemin ne kadar kaliteli olduğunu meslek hayatında anladım .bütün hocalarıma teşekkürler
Old 27-11-2006, 23:54   #9
ibrahimkovanci

hersey güzelde arkadaslar ankara hukukla selcuk hukuku karsılastırmak biraz güldürdü beni, ben ankara öğrencisi de değilim , yani biraz garipsedim o kadar ama sizde haklısınzdır...
Old 29-11-2006, 00:43   #10
ahmetcabukel

slm arkadaslar guzel bir soru tebrikler...
okulumuz cok iyibir yapıya sahip mimarisi guzel ozellikle kutuphanesi iyi ama hukukcularin bile ellerinin ayaklarinin baglandigi haklarinin gasp edildigi bir okul,eşitlikten uzakbir yonetim aynı statudeki insanlar arasinda farkli uygulamalar yapılıyor malesef hukukta hukuksuzluk meger boyleymis....sizlar ne dersiniz arkadaslar gelecegin hukukculari ve gunumuz hukukculari fikirlerinize ihtiyac duyuyorum
Old 29-11-2006, 00:44   #11
ahmetcabukel

arkaaslar bu arada unutmusum uzgunum yakın dogu hukuk fakultesi son sınıf ogrencisiyim
Old 01-12-2006, 19:18   #12
su perisi

Varsayılan ben seviyorum

Alıntı:
Yazan ncoban
Okulunuzdan memnun musunuz?Memnunsanız neden değilseniz neden?Okulunuzun iyi ve kötü yanları nelerdir?Ben istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyorum ve sınıfların çok kalabalık olmasından şikayetçiyim.Gerek hocalarla olsun gerek sınıf arkadaşlarımla olsun diyaloglarım çok fazla değil bu yüzden.3 yıldır aynı sınıfta okuduğum halde şimdiye kadar selam vermediğim insanlar tanıdıklarımdan çok daha fazla.Ama diplomasının yurt dışında kabul görmesi bakımından da okulumdan çok memnunum.Viyana Üniversitesi'nde İstanbul Üniversitesinin diploması geçiyor.Peki ya sizin okulunuzun beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönleri nelerdir?
merhaba ben marmara hukuk öğrencisiyim.
okulumdan son derece memnunum.sanırım diğer okullara göre daha iletişimci ve samimi hocalarımız var.bir de her konuda yardımcı oldukları gibi,ziyaret etmediğimizde de "sizin bir derdiniz yoksa da buyrun bir çayımızı için"dedikleri bile oluyor.hepsini seviyorum.ayrıca bence eğitimimiz de son derece kaliteli...
Old 02-12-2006, 01:36   #13
Av. Galip DAĞTEKİN

Okulumu ve hocalarımı çok seviyorum..Hukuk fakültemiz diğer hukuk fakültelerine nazaran az sayıda öğrenci alıyor...Bu bence büyük bir avantaj...Yani hoca ile göz teması fazlaca oluyor...Tek sevmediğim yönü ise yer bakımından kötü bir yerde bulunuyor..Ankara yolu manzaralı dağ başında kendi halinde bir okul=Kırıkkale Üniversitesi...Bir eksikliğide hoca sıkıntısı,bazı derslerde eksikliğini hissettiriyor...
Old 06-12-2006, 19:57   #14
üye9283

Arkadaşlar ben Gazi Hukuk öğrencisiyim,tek şikayetim okulumuzun ana kampusten uzak bir yere kurulmuş olması,dolayısıyla sosyal aktivitelere uzak kalıyoruz.
Onun haricinde eğitim açısından başarımız istatistiklerle kanıtlanmış durumda zaten
Old 10-12-2006, 20:15   #15
Av.Can

bende fazlasıyla memnundum okulumdan yani selçuk üniversitesinden ama karşılaştırma yapmak gereksiz her okulun kendine has yapısı var.yalnız özel üniversitede okuyan arkadaşımız neden gülmüş onuda anlamadım
Old 11-12-2006, 14:26   #16
a.tan

Alıntı:
Yazan ibrahimkovanci
hersey güzelde arkadaslar ankara hukukla selcuk hukuku karsılastırmak biraz güldürdü beni, ben ankara öğrencisi de değilim , yani biraz garipsedim o kadar ama sizde haklısınzdır...

Forum konusu açılmasından sonra epey değişmiş görünüyor, klasik fakülte kıyaslamasına dönmüş durumda. 'İyi' olmanın kriteri nedir acaba? 'iyi' kabul edilen bir fakülte mezununun, 'sıradan' kabul edilen bir fakülteden mezun bir hukukçudan daha vasıflı olduğunu nasıl anlayacağız? Son yıllarda açılan hukuk fakültelerinin neler yetiştirdiğini zaman içinde anlayacağız. Keşke kıyaslamalarımızı etiketlerimize göre değil, başka kriterlere göre yapsak. Ben yetenek + çalışmaya inanıyorum, nihayetinde tüm diplomalara bir gün aynı renk tozlanacak.

Bu arada ben de Ankara öğrencisi değilim, Selçuk Hukuk'ta öğrenim görüyorum. Ayrıca ben de garipsedim, ama sizinle aynı şeyi değil.

Söylemeden edemeyeceğim, ukalalık olarak algılamayınız; 'siz de' yazılır, -de bağlacı burada ismin bulunma eki anlamında değildir, 'herkes gibi siz de haklısınızdır' anlamında.

Saygılar...
Old 12-12-2006, 17:31   #17
Övünç AYDIN

Galatasaray Hukuk'tayım, eğitim fransızca yüzünden oldukça ağır fakat hocalar çok iyi.
Old 23-12-2006, 21:12   #18
Erkan1988

Bence üniversiteleri karşılaştırırken ya da üniversitenin iyi mi kötü mü olduğuna karar verirken daha çok fiziksel şartları,sosyal etkinlikleri değerlendirmemiz lazım.Bunun dışında eğitim açısından değerlendirmek pek de sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.Çünkü bana göre üniversite hayatı olsun,lise hayatı olsun her dönemde her şey öğrencide biter.Hele ki bu hukuk fakültesi ise daha öğrenciye daha da fazla iş düşer.Tabiki de hocaların etkisi vardır fakat bunun o kadar da büyük bir etken olduğunu düşünmüyorum
Old 24-12-2006, 00:17   #19
KaaN TURKOGLU

ben selcuk üniv. hukuk fak. 3. sınıf ogrencisiyim.
okulumdan memnun olmadığım noktalardan biri bize verilen bilgilerin pratikten ziyade genellikle teorik olması. bu durumda şöyle bi düşünce oluşabilir insanların kafasında. teoriyi bilmeden pratiği nasıl uygulayacaz. işte sorun tam bu noktada. bilgileri teorik olarak ögreniyoruz ancak iş bu bilgileri pratiğe dökmeye geldiğinde afallıyoruz. fakultede hocaların sadece bir kaç pratik olay çözmeleriyle bu iş öğrenilmiyor. bu yüzden bu eğitimin teoriğin yanında pratik açıdan da ağırlık kazanmasını istiyorum.
ikinci olarak universite şehir fazlasıyla uzak. bu pek yadırganacak bişi değil çünkü üniversiteler genellikle şehir dışına kurulur ancak universiteye ulaşımı sağlayan tramway çok yavaş. bugun arkadaşlar tek tek saymış ve universite ile şehir merkezi arasında (yanlış değilse)31 durak olduğunu hesaplamışlar. bir de buna tramwayların eski ve yavaş olduğu goz onune alınırsa şehir merkezinden 45 dk da universiteye ulaşabiliyoruz.ustelik hukuk fakultesini kampusun en sonuna doğru kurmuşlar. Bu yuzden fakulteye gitmek için tekrar kampus içindeki ücretsiz servis araçlarına binmeniz gerekiyor ki bu servis araçları fakultemizin yakın bi yerde kadar gidiyor. bu yüzden de burdan tekrar fakulteye yurumek zorunda kalıyorsunuz. dolayısıyla ulaşım biraz sıkıntılı. gerçi şu an kampus içinde hafif raylı tramway çalışmaları var ancak bahara bitecek diyolar. artık seneye hayrını gorecez gibi gorunuyoo.
Old 24-12-2006, 10:44   #20
Övünç AYDIN

Okulları karşılaştırmak gereksiz, her okulun kendine has bir yapısı var ve ne oldukları belli... Burada önemli olan memnuniyeti veya memnuniyetsizliği dile getirmek.
Old 27-12-2006, 20:55   #21
myb

yakındoğu üniversitesinde okuyorum.okulumuzun sadece ögretim kadrosu çok diger alanlarda türkiye üniversiterinden çok geride.örnek olarak 2003 kayıtlı hukuk ögrencilerinin ders görmeye derslikleri yok her gün farklı bir derslikte derslerimizi görmekteyiz.
Old 28-12-2006, 02:22   #22
eses

Alıntı:
Yazan ibrahimkovanci

Değerli Arkadaşım,

Hangi açıdan garipsedin acaba?
Old 02-01-2007, 15:44   #23
nesli_han

Alıntı:
Yazan westinglove
Okulumu ve hocalarımı çok seviyorum..Hukuk fakültemiz diğer hukuk fakültelerine nazaran az sayıda öğrenci alıyor...Bu bence büyük bir avantaj...Yani hoca ile göz teması fazlaca oluyor...Tek sevmediğim yönü ise yer bakımından kötü bir yerde bulunuyor..Ankara yolu manzaralı dağ başında kendi halinde bir okul=Kırıkkale Üniversitesi...Bir eksikliğide hoca sıkıntısı,bazı derslerde eksikliğini hissettiriyor...
az sayıda öğrenci olması ve hocalarla birebir ders işlemenin olumlu tarafına katılıyorum. bizim fakültemizin ön büyük avantajı bu bencede. dezavantajıda kesinlikle bulunduğu yer ve üniversitenin birtürlü gelişememesi.hoca sıkıntısı var ve eksikliğini hissediyorum demişsin. hangi dersler için geçerli bu ?
Old 02-01-2007, 20:11   #24
Av. Galip DAĞTEKİN

Roma Hukuku dersinde hoca sıkıntımız var ve her sene farklı hocalar bu dersi anlatıyor.Geçen sene Ayşen Furtun Hocamız bu dersi anlatıyordu(Hocamızın kendi branşı Hukuk Felsefesi ve Hukuk Sosyolojisidir)...Ayrıca fakültemizde sadece iki profösörün bulunması eksik olduğunu kanıtlar.(Dekanımız ve Türk Hukuk Tarihi Hocamız).Bu diğer hocalarımızın eksik(kendi alanlarında) olduğu manasına da gelmemektedir.Saygılarımla...
Old 27-01-2007, 13:36   #25
vaaely

mrb lar Ankara hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Sınav zamanları haricinde (vize zamanı ve 2 hafta öncesi; final zamanı ve 1 ay öncesi) okulumdan çok memnunum.Tabi bu eğitim anlamında.Sosyal açıdan pek de iyi bi durumda değiliz.Hukuk fakültelerinin klasik sorunu bu belki de.
Old 29-01-2007, 00:05   #26
Mert Evrenkaya

Biz İzmirde aktif eğitim denilen bir eğitim türünün temsilcileriyiz.Evet herkes birbirini tanıyor ama okula sürekli gelmek zorunda olduğumuz ve kütüphanede yaşadığımız için memnun değilim.
Old 30-01-2007, 17:21   #27
sahinaydın

"adınız okulunuzla değil, okulunuz adınızla anılsın"
A.Şahin
(teselli2)
Buradaki parlak beyinlerden hiçbirinin etikete ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.
Saygılarımla
Old 31-01-2007, 05:02   #28
Av.İbrahim Hakkı KOÇ

Yakındoğu Üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim. Okulumdan sosyal aktiviteler bakımından memnunum, okulumuz hocaları da çok iyi fakat sınıf arkadaşlarımla dersleri anfilerde gördüğümüzden dolayı bir kaynaşma olmuyor. Sadece sima olarak tanıyorum çoğunu. Tabi dersin hocalarıyla da aynı şekilde diyalog yok. Bunun sonucunda da iyi olan hocalarımdan yeterli olarak faydalanamadığımı düşünüyorum..
Old 03-02-2007, 15:14   #29
adalet06

Varsayılan slm herkese

ben ankara hukuk 2. sınıf öğrencisiyim ankara hukuktan menun değilim neden mi ?bi kütüphanemiz var yeni açıldı 50 kişilik,sınıflarımız 200 kişilden fazla,kalanlar geçenlerden fazla,geçme notu 70,hocalar zor olmak için uğraşıyolar yani memnun değilim memnun olanda görmedim burda memnunum yazanlar sırf ankara hukuk'da okudukları için yani üniversite şovanizmi gibi bir şey biraz gerçekçi olalım ben gayet gerçekçiyim ankara hukukdaki onlarca kişinin durumu bu ister inanın ister inanmayın!!!
Old 03-02-2007, 17:09   #30
oz_ozge

Ben doğu akdeniz ünv hukuk fakültesi.3. sınıf öğrencisiyim.Okulumuzun olumlu yönü olarak hocalarımızın çoğunun Ankara Hukuktan gelmesi olarak düşünüyorum.Eğitimin Ankara Hukuka eşdeğer olması beni mutlu ediyor.Evet bazı eşitsizlikler söz konusu özellikle kıbrıslı öğrenciler ile Türk öğrenciler arasında.Olumsuz yön olarak düşündüğüm gerek öğrenciler arasında gerekse hocalarımıza yönelik yapılan dedikodulardır.Bu yüzden önemini ileride anlayacağımız hocalarımızdan ayrılmak zorunda kalabiliyoruz.Biz öğrenciler biraz da aldığımız eğitime yönelirsek bu sorunlardan dolayı sorun yaşamayız belkide.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi