Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

istanbul kültür hukukla ilgili???

Yanıt
Old 01-01-2007, 15:46   #31
özge_law

önceki cevap yazan arkadaşa şunu sormak istiyorum.evet size sorulan sorular istanbul yada marmara da sorulan sorularla aynı düzeyde olabilir yada hocalarımız sizin okulunuzda da ders veriyor olabilir ama yanlış değil bildiğim kadarıyla ki kitap açık oluyormuşsunuz yeditepe üniveristesinde sınavları.vize dönemim olduğu şu aralar 3. sınıfın da verdiği zorlukla hiçbir sınavımın açık kitap olmaması beni bunları yazmaya yöneltti kusura bakmayın ama.şimdi sizin çalışmanızla bizimki aynı mı?konu kültür hukuktan nereye saptı?
Old 05-01-2007, 13:46   #32
Eflal

sadece eşya hukuku sınavımız açık kitap borçlar sınavında ve diğerlerinde kanun kullanmak bile yasak orada öğrenci olan ve içinde olduğum için bunu rahatlıkla söyleyebilirim keşke dediğiniz gibi olsaydı lakin önceden açık kitap sınavlarımız çok fazlaydı ben o zaman 1.sınıftaydım ve açık kitap sınavlar her zaman daha çok kasar ve yoruma dayalıdır bu da yadsınamaz bir gerçek her neyse.Ayrıca konyu benim saptırdığımı sanmıyorum genel anlamda vakıf ünv.lerine yüklenildiği için için de olan bir öğrenci olarak,yaşadığım skıntıları her öğrenci gibi paylaşmak istedim...
Old 05-01-2007, 13:51   #33
özge_law

Alıntı:
Yazan N.EFLAL ÜN
sadece eşya hukuku sınavımız açık kitap borçlar sınavında ve diğerlerinde kanun kullanmak bile yasak orada öğrenci olan ve içinde olduğum için bunu rahatlıkla söyleyebilirim keşke dediğiniz gibi olsaydı lakin önceden açık kitap sınavlarımız çok fazlaydı ben o zaman 1.sınıftaydım ve açık kitap sınavlar her zaman daha çok kasar ve yoruma dayalıdır bu da yadsınamaz bir gerçek her neyse.
teşekkür ederim bunu öğrenmem iyi oldu ben de ilk duyduğumda çok şaşırmıştım çünkü.doğru olan bi gerçek var ki evet kitap açık olan sınavlar daha yorucu oluyor.ama sınavlarda da kanunla yada kitapla girmek her ne kadar daha fazla da kassa öğrenciyi hazıra yöneltiyor.bilinmesi gerekn bir kaç kanun maddesini zaten somut olacak bir olaya bile günlük yaşamda halihazırda cevap vermeliyiz ki sınavlarda da çok normaldir
Old 05-01-2007, 13:58   #34
Eflal

bu konuda sizinle hemfikirim her ne kadar açık kitap yorucu gibi olsa da öğrenciyi rahatlığa sevkettiği bir gerçek.Salı günü eşya hukuku final sınavına gireceğiz ve üzerimizde gerçekten bir rahatlık var maalesef halbuki bu düşüncemiz doğru değil ama öğrenci psikolojisi işteben tüm derslerin kapalı kitap olmasından yanayım deminden de dediğim gibi zaten birkaç hoca dışında hepsi notlar,kitap,kanun kapalı sınav yapıyor ve en doğrusu da bu kanaatimce.
Old 31-01-2007, 05:28   #35
oceans17

Mesaj re:

sayın arkadaslarım,
bu konuyu neden bilmiyorum bazı kişiler gurur meselesi haline getirmiş durumda.bulunmakta oldugumuz konum hukuk fakültesi öğrenciliğidir. mezun olduktan sonra her ögrenci (neresi mezunu olursa olsun) kendini aynı boslukta bulacak.ailevi durumu iyi olan ögrenci ankara hukukta hiç mi yok.. hayatın sundugu imkanları en iyi sekilde degerlendiren basarılı olacaktır.bazıları bir adım önde baslasa da....
illa ki aranızdaki rekabeti cözmek istiyorsanız devlet üni.lerinden gelen ve ortak dersi veren hocalarınıza(hangimiz daha iyi) bu soruyu sorunuz.elletteki medeni cesaretiniz varsa . unutmamalıyız:HİÇ KİMSE AYRANIM EKŞİ DEMEZ.
SAYGILARIMLA.
Old 12-02-2007, 16:56   #36
asilevirgen

ben Kültür üniversitesinde 3.ci sınıfta okuyorum. Bence tercihini bizim okuldan kullanmalısın.Ayrıca burs konusunda rahat olmalısın çünkü bursun burada zorla kesilmez.Seçkin bir öğretim kadrosuyla Türkiye'nin en iyi
hukuk fakültelerinden birisi kültür hukuktur.Ayrıca sınavlar zordur ve ağır bir sınav programı vardır.Fiziksel olarak fakültemiz içinde bu yıl değişiklikler olmuştur kütüphanemiz sonderece modern bir konuma getirilmiştir.
Old 25-02-2007, 15:03   #37
berkiten

özel üniversitede okumanın devlet üniversitesinde okumanın arasındaki fark çok olmamakla birlikte özel üniversiteyi tercih edersen ilk yıl 1.sınıf değilde hazırlık sınıfı okursun hazırlık sınıfınında sana çok şey katacağını düşünüyorum...en iyi kararı verecek kişi sensin...başarrılar dilerim...saygılarımla...
Old 13-03-2007, 19:56   #38
seymen

ben Kültür Üniversitesi öğrencisiyim tabiiki karar sizin fakat bence Kültür Üniversitesi akademik kadrosuyla yeterince doyurucu bir üniversite:Türkiyenin en seçkin hocalarından birebir ders alma imkanına sahipsiniz.Burs işinide kafanıza takmanız gerekmiyor sanırım çünki öss sınavı ile burslu yerleştirilen arkadaşların burslarının kesilmediğini sanıyorum.Siz yinede araştırın tabiki.başarılar dilerim..
Old 15-03-2007, 01:17   #39
nihal cindioglu

Varsayılan :)

merhaba arkadaslar ben sızınle devlet ve vakıf unıversıtelerının hıc tartısmasına gırmıcem herkes kendı unıversıtesının en mukemmel egıtım verdıgını dusunur tıpkı benım gıbı ben kıbrısta dogu akdenız unıversıtesı 3.sınıf ogrencısyım ve benım hemen hemen butun hocaların ank. unıversıtesınden gelıo ama ne yazık kı ders saatlerınde hocalarla gorusebılıyoruz ve sızın gıbı cok fazla iletısım kuramıyoruz.Ama bu kotu egıtım aldıgımı gostermez aksıne bu okuldan mezun oldugum zaman cok donanımlı olacagımı dusunuyorum(tabı mezun olabılrsem ) cunku bu bırazda kısının kendısıyle alakalı...saygılar ...
Old 26-04-2007, 01:35   #40
Av. Emrah DOĞAN

ARKADAŞLAR; başından beri takip etme imkanım olmadı fakat konuya vakıf olduğum kadarıyla bilgimi paylaşmaya çalışacağım.

1-Burs: Özel üniversitelerde burs koşulları farklı olmakla birlikte genel teamül ortalamanın iki dönem üstüste 2.00'nin altına düşmemesi şartını ve disiplin cezası alınmaması şartını taşır. Birçok arkadaşımızın üniversite hayatında zeki olsa dahi ortalamadan değil disiplin cezasından korkarak üniversite okuması rahat bir olay değildir sanırım. Ancak yakinen biliyoruz ki Kültür Üniversitesi burslu öğrencilere pozitif ayrımcılık yapar, yani sağlık hizmetlerinde anlaşmalı olduğu hastane vasıtasıyla büyük imkanlar sunar ve öğrenciyi maddi olarak da destekler. Hatta hocaların maaşlarıyla oluşturduğu fonlar da vardır. Kültür Üniversitesinde kopya veya kavgadan disiplin cezası almış ve hayatında nadiren de olsa hata yapmış burslu öğrencnin bu hatasının affedildiğini ve bursunun kaldırılmadığını bizzat gördük.

2-Her öğrenci üniversitesini övmek ister ama gurur meselesi yapmak yerine objektif değerlendirmek gerekir. Ne Çankaya Üniversitesi en mükemmeldir ne de ÇağÜniversitesi... Ne Bilgi'de okuyan Bilgi'nin sahibi olacak ne de Yeditepe'de okuyan oradan hisse alacak. Onun için maharet övünmekte değil
bazen de eleştirebilmektedir.

3-Evet,Vakıf Üniversitelerinin hocaları Devlet Üniversitesinden gelir , bu da aslında musluğun nerden aktığını gösterir. Yani yetiştiren ve üreten devlet üniversiteleridir. Maddi kaygıdan uzak bir eğitim verilmektedir.

4-Hiç bir eleştirmen Vakıf Üniversitelerinin Hocalarını eleştirmedi ve eleştirmez. Hocalar tabiki kalitelidir. Bu konuda hoca listesi sıralamak zannımca abes olur. Bunun yerine öğrenci listesi sıralamak ve öğrencileri başarılarına ,o fakülteyi kazanırken harcadıkları emek ve çabalarına göre değerlendirmek, öğrencileri hedeflerine - amaçlarına-ülke için ne düşündüklerine ve idealistliklerine göre gruplandırmak daha isabetli olur şeklinde düşünüyorum. Bir grupta havai gençler çok, idealistler az iken diğer tarafta idealistlerin fazla, havai gençlerin az olduğunu göreceğiz. Burada havai sözünden kastımız; kafe hastası, araba ve sahte rolex düşkünü, hocasıyla konuşma üslubunu bilmeyen, emeksiz ve sahte hayat yaşayayarak fakülteye gelmiş insanlardır. Ancak yine de genelleme yapılmamalı. Vakıf Üniversitelerinde çok kaliteli arkadaşlar da mevcut. Sakın hoca kıyaslaması yapmayalım. Hocalar zaten devlet üniversitesinden anormal paralar ödenerek transfer edilen son demine gelmiş kaliteli hocalardır. Kimse hocayı eleştirmiyor. Şunu önemle vurgulamak isterim ki listede sayılan Viyana Üniversitesi Hocaları part - time hocalardır. Birkaçı, birkaç konferansa gelmiş ve dinleyicilere tercümesi bile yapılmadan gitmiştir. Bu listeyi yazan arkadaş da dahil hiçbir Hukuk Fakültesi öğrencisinin dersine gelmemişlerdir. Vakıf Üniversitesinin anlaşmalı olduğu bir değişim ve işbirliği programı çerçevesinde çalışmalar yapılmaya çalışılmaktadır. Ayrıca listede ismine yerverilen Hocalardan bir çoğu okutman ve araştırma görevlisidir. Sözkonusu profesörlerin bir kısmının ismi iki kere yazılmış ayrıca bazıları vefat etmiştir, bazıları da ismini kullandırıp dersi yardımcılarına verdirmektedir.

5-Kültür Hukukta bir kaç dersin soruları diğer derslerin final sınavlarına göre zor olabilir. Cımbızla bir örnek seçip veremeyiz. Çok basit sınavlar da oluyor orada.. Almak isteyene Kültür Hukuk çok şey katabilir. İstanbul - Ankara Üni. gibi zor olmasa da normal soruları vardır. Çalışmayan geçemez ancak İstanbul Üni. gibi abartılı çalışma ihtiyacı da yoktur. Ama şu var ki kişi elmasların arasında parlamak isterse çok çabalaması gerekir. Yani İstanbul - Ank- Gazi- G.S.- 9 Eylül gibi üniversitelerde rekabet vardır,bu öğrenciyi kamçılar ve çok çaba gerekir.Bu da öğrenciyi olumlu etkiler.Vakıf Üniversitelerinde olsa dahi çok az olmakla birlikte, yeteri kadar yoktur.

6-Bir Kıbrıs üniversitesi ile kıyaslarsak T.C.'deki Vakıf Üni. leri Oxford olur bunu unutmamak gerek. Ama İst - Ank. gibi üniversteler de T.C.'deki Vakıf üniversitelerinden kalitelidir.

7-Forumu açan arkadaşımızın sorusuna gelirsek, her ne kadar seçimini yapmış olsa da, ona tavsiyem devlet üniversitelerini tercih etmesidir. En başta G.S. gelir. Daha sonra iyi bir yurtdışı doktorası onun yabancı diline ve kariyerine büyük katkı yapacaktır. Ancak Kültür de yazılabilir kaliteli bir üniversitedir. Zaten eleştiri Kültür'e değil Vakıf üniversilerinin hocasına veya eğitimine değil öğrenci kalitesinedir. O üniversiteyi kuranların bir kabahati olmasa gerek.

Tüm bunları Kültür Üniversitesinde öğrenim gören ve çok memnun olan bir öğrenci olarak yazdığımı da belirtmek isterim.

Foruma yorumlarıyla destek veren herkese teşekkür ederim
Old 27-04-2007, 18:27   #41
Deniz İpek

ben DAU de okuyorum ve egıtımı super hoacalarla cok guzel ıletısım kurabılıyoruz.arkadas gıbıyız yanı en azından ben oyleyım..Turkıye barolarındada hıc bır denklık problemı yasamıyoruz..Ankara unıv zaten bıze denklık verıyor.. ustelık mezun oldugumuzdaeger ıyı yetısmıs ısen bılgı eksıklıgı olmuyor tam donanımlı mezun olan cok fazla kısı var.burada hakım olmak ısteyen hıckımseyı tanımıyorum herkesın hedefı avukatlık..sevgıler
Old 08-06-2007, 20:46   #42
a.sansar

ben de istanbul kültürde hukuk fakültesi ikinci sınıfta okuyorum bazı arkadaslar vakıfta dersler kolay demıs.bence bızım okulun sınavlarını bır görsunler.çalısmayan asla yapamaz.ama vakıf üniversitesi düşünen arkadaslar korkmasınlar benım alttan hıc dersım yok.sadec hukuku sevıp cıddı calısmanızla ılgılı bır sey gecıp kalmanız.yoksa rahat ve okumayı sevmeyen derslere gırmeyeceksenız zaten hukuk sıze göre degıl.sunu bılınkı ataköy kampusunde degıl hukuk bölumu.aldanmayın.ama bana sorarsanız belkı okdar luks bır bınada degılız fakat herkes hukukcu okulda ve bana göre daha sıcak bır ortam
Old 09-06-2007, 20:15   #43
geleceğin avukatı

ben de ist.kültür hukuktayım.pazartesi roma hukuku sınavım var.sizce bülent hoca finalde hangi konulara agırlık verıyor??
Old 10-06-2007, 12:44   #44
uSaRe01

Alıntı:
Yazan geleceğin avukatı
ben de ist.kültür hukuktayım.pazartesi roma hukuku sınavım var.sizce bülent hoca finalde hangi konulara agırlık verıyor??

Hocanın soyadı Tahiroğlu ise; bazen dipnotlardan dahi sorabiliyor
Old 12-06-2007, 14:23   #45
juris-tr

Buraya yazan çoğu üyenin sadece kendi okullarını öne çıkarmalarını anlamakla birlikte, devlet üniversitelerinde okuyan veya buradan mezun üyelerin vakıf üniversiteleri hakkında olmadık iddialarda bulunmasını şaşkınlıkla karşılıyorum.

Şu anda Türkiye'de resmi, objektif verilere dayanan bir üniversite, bölüm sıralaması bulunmamaktadır. Herkes kendi üniversitesini övmekte, diğer üniversiteleri ise acımasızca eleştirmektedir.

Vakıf üniversiteleri kötü müdür? Hangi kıstasa göre kötüdür? Altyapısı mı, öğrencileri mi, hocaları mı?

Hakimlik sınavı bu konuda bir kıstas mıdır? Mezunlarının çoğunluğu iyi bürolarda iş bulan, yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapan ancak mezunlarını hakimlik sınavına girmeye ikna edemeyen hukuk fakülteleri başarısız mıdır?

Vakıf üniversitesinde burslu okumayan bütün öğrenciler bu üniversitelere ailesine güvenerek mi geliyor? Hiçbiri kişisel başarının peşinde değil mi? Hepsi soyadını mı öne çıkarıyor?

Vakıf üniversitelerinde başarı oranı çok düşükse, bu sonuçtan sadece öğrenciler mi sorumlu? Devlet üniversitelerinde yıllarca ders vermiş öğretim üyelerinin hiç sorumluluğu yok mu? Üniversite, fakülte yöneticilerinin tartışılması da gerekmez mi?

Devlet üniversitelerinin başarısının kıstasları nedir?

Biz Türkler, kutuplar halinde yaşamayı çok seviyoruz. Solcu-sağcı, kürt-türk, fb'li-gs'li vs.. Sistemi genel olarak tartışmak yerine, bir karşı cephe yaratarak sorumluluklarımızdan kaçıyoruz.

Her üniversite kendi seviyesini yükseltmeye çalışsa bu sorunlar büyük oranda çözülecekti(r). Ama bizler başarılı olanı eleştirmekten, aşağılamaktan ve kendimize benzetmeye uğraşmaktan vakit bulamıyor, daha dibe doğru yol alıyoruz.
Old 12-06-2007, 23:49   #46
burak.t

ben kültür universitesi son sınıftayım ve bir vakıf universitesinin hukuk fakultesiyle devlet universitelerinin hukuk fakulteleri arasında hiç bir fark göremiyorum.sizinde bileceğiniz gibi uygulamayla akademik çok farklı olaylar.herzaman kitapta yazanları kolayca uygulayamıyoruz.bu bir gerçektirki okul hayatımız bitipte uygulamaya geçtiğimizde hepimiz mutlaka bocalarız.bir insanın iyi bir hukukçu olabilmesi için öncelikle kendisini geliştirmeyi bilmeli okul yada başka etkenler daha sonra gelen konular.hepimiz aşağı yukarı aynı kitapları okumaktayız fark bunun neresinde?
Old 13-06-2007, 17:45   #47
Av.Bektaş Salim Topbaş

Sayın juris-tr:'Biz Türkler, kutuplar halinde yaşamayı çok seviyoruz. Solcu-sağcı, kürt-türk, fb'li-gs'li vs.. Sistemi genel olarak tartışmak yerine, bir karşı cephe yaratarak sorumluluklarımızdan kaçıyoruz.'demiş.
Peki buna vakıf üniversitelerine kayıt olmak isterken yapılan parası olan-olmayan ayrımını ekleyebilirmiyiz.Bu tür ayrımları biz türklerin yapmadığı varolan ekonomik sistemle bağlantılı olduğu gözden uzak tutulmamalıdır.
Sorun vakıf üniversitelerindeki eğitimin kalitesi değildir.Bu üniversitelere parayı verip düşük puanla giriliyor olmasını öss de başarı gösterip devlet üniversitelerinde okuyanlar elbette eleştireceklerdir.
Old 13-06-2007, 19:05   #48
burak.t

sayın av.Bektaş Salim Topbaş,öss de iyi bir puan almak demek iyi bir hukukçu olunduğu anlamına gelmez ayrıca öss nin nası bi sınav sistemi oldugunu hepimiz biliyoruz.vakıf unilerine düşük puanlarla giriliyor olunabilir ama şunu da unutmayalımki bu vakıf uni.lerinde çoğu öğrenci ortalamalarını üst sıralara çıkarıp başarı bursları almaktadır.burada vakıf uni.öğrencilerinin okulda verdikleri emekleride hiçe saymak olmuyormu.
Old 16-06-2007, 12:36   #49
özlem tek

Alıntı:
Yazan caylakhukukcu
merhaba.ben bu yıl sınava girdim ve tüm tercihlerimi hukuk vermeyi düşünüyorum.ankara hukuk da olur gibi görünüyor ama cazip bursundan dolayı istanbul kültürü istiyorum.ne gibi dezavantajları olur? bitirdikten sonra bir ank.hukuk mezunuyla nasıl farkım olur acaba?bir de bursa güvenebiliyormuyuz?bazı ünvesitelerin burslu öğrencilerin burslarını kesmek için uğraştıklarını hem duydum hem gördüm. yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim
ben sana şöyle söyliyim : benim bir arkadaşım kültür hukuka geçebilmek için bu dönem acayip kastı ama sanırım geçemeyecek .. kasma sebebi yeditepenin zor olması ve kültür'e geçip rahat etmek istemesi ... ama ne yazık ki yeditepeye girmak kolaydır çıkmak zordur ... ortalama 2 istediler ve alttan ders olmayacak dediler ... bu sene arkadaşımızla yeniden beraberiz =)
Old 30-06-2007, 23:25   #50
elif dinler

arkadaşlar kultur unıversıtesı hukuk fakultesi medeni usul hukuku ıle ılgılı yardım alabılecegım bır meslektasımı arıyorum..yardımcı olan olursa cok sevınırım..simdiden tesekkür ederim..not cok acil:
Old 01-07-2007, 10:54   #51
Av.Turan

sayın eflal, öncelikli olarak yazınızı ne kadar sinirli bir şekilde yazdığınız belli oluyor. siz geleceğin hukukçususunuz. bu nedenle de ne kadar sinirlenseniz, haksızlık görseniz de hakaret etme hakkınız olmadığı düşüncesindeyim. kendi mesleki başarınız için bu şart. özel okullara gelince. arkadaşların genelleme yaptığı kanısındayım. ama şuda varki sadece sorular yda bilgi yeterli değil. türkiyede 2 tane hukuk fakultesi hariç hiçbirisi hukuk formasyoınu vermemektedir. bu ise mesleki hayatta hukuk mezunlarını çok zorlamaktadır. ben fakultelerde hukuk mantığı ve formasyonunu daha ağırlıklı verilmesi gerektiği taraftarıyım. sizden de nacizane isteğim herşeye bu kadar gerilmeden yanıt verebilmeniz. şimdiden mesleki hayatta size başarılar.bu sözlere en güzel cevabınız meslekteki başarınız olur bunden emin olun.
Old 14-07-2007, 21:49   #52
elif dinler

arkadaşlar medeni usul hukuku 1.dönem vize sınav soruları elınde olan varsa zahmet olmaz ıse bana yazabılırlermı alttan alıyorum sımdıden bakmam gerekıyo yardımcı olan arkadaşım olur ıse cok sevınırım..şimdiden tesekkur ederim
Old 30-07-2007, 16:51   #53
AVOY

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde 2. sınıfımı tamamladım.

Öncelikle Devlet-Vakıf tartışması her zaman olan bir durumdur, artık bunu yadırgamıyorum. Vakıf üniversitesinde okuyan biri olarak birkaç şeye değinmek istiyorum.

Üniversitemden son derece memnunum. Kampüsümüz (Şirinevler kampüsü) eski bile olsa kanımca birçok yönden yenisine (Ataköy kampüsü) göre daha iyi ve daha kullanışlıdır. Hukukçuların ağırlıkta olması sıcak bir ortam yaratıyor. Tam arkasının Şirinevler olması nedeniyle her türlü ihtiyaca cevap bulunmaktadır (yemek, içmek, eğlenmek, barınma vs.). Ayrıca yurtlar da burada bulunmaktadır.

Derslerimizi son derece değerli hocalardan alıyoruz. Devlet üniversitelerinde hocaların yüzlerinin çok az görüldüğünü, daha çok asistanlar ile haşır neşir olunduğunu duymuştum (doğruluk payı nedir bilemiyorum). Derslerimizi bizzat hocalarımız kendileri vermektedir ve ders iptali, ertelenmesi vb. durumlar ile karşılaşılması çok düşük bir ihtimaldir. En çok sevdiğim yönü de hakikaten alanında uzmanlaşmış ve isim yapmış, değerli hocalarımızdan ders alma konusudur.

ÖSS başarı bursunun iptal edildiğini henüz kimseden duymadım, arkadaşımın ortalaması 2'nin altına düşmüştü ancak bursu hala devam etmekteydi. Okul başarı bursu alındığı takdirde ortalamaya bakılıyor diye biliyorum.

Dersler Türkçe yapılmaktadır, 3 dönem "Legal English" adında hukuk ingilizcesi dersi verilmektedir.

Sınavdan başarılı olunduğu takdirde hazırlık okuma zorunluluğu yoktur yani PETEK adında bir sınava tabi tutuluyorsunuz, başarılı olursanız direk 1. sınıftan başlıyorsunuz (tabi isteğe bağlı olarak okunabilirde).

Sormak istediğiniz başka bir soru var ise yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar
Old 30-09-2007, 13:34   #54
tub

rica etsem istanbul kültür üniversitesi hukuk bölümü hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?bu sene burslu olarak kazandım 1 gün sonra okul açılıyor fakat okul hakkında hiç bir şey bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim.
Old 30-09-2007, 19:10   #55
av.husniye guldal

merhaba arkadaşlar ben istanbul kültür üniversitesi hukuk bölümünden 1 yıl önce mezun oldum ve 1 ay sonra stajım bitmiş olcak.Tabi ki devlet okulunda okuma şansınız varsa devlet okulunda okuyun derim ama vakıf üniversitesinde hocalarla bire bir diyalog kurma şabsınız var ve de böylelikle kendinizi geliştrmenizi gelişterme şansınız artıyor.Ve vakıf mezunlarının stajta zorlandıklarını gelince ,ben hiç bir şekilde zorlanmadım ve de tüm icra işlerini kendim yapıyorum ve diğer dallarda da kendimi geliştiyorum.İnsanlar çalıştıktan sonra hangi okuldan mezun olurlarsa olsunlar başaramayacağı şey yoktur.O yüzden arkadaşım vakıf üniversitesinin devleten bir farkı yok.
Old 30-09-2007, 20:45   #56
tub

çok teşekkür ederim umarım ben de mezun olduğum günü görürüm.
Old 30-09-2007, 21:08   #57
emre55

ben de devlet üniversitelerinde okuyan aradaşlarımın neden bu kadar önyargılı olduğunu anlamadım.Birçok vakıf ünv.okuyan arkadaşlarımın ne kadar ciddi çalıştığını biliyorum.Hele de bir hukuk öğrencisine önyargılı olmak hiç yakışmıyor arkadaşlar.Biraz anlayışlı olabiliriz
Old 14-01-2008, 20:55   #58
basakk

istanbul kültür üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim.kendi okulumdan daha doğrusu burada eğitim veren bütün hocalarımdan memnunum.eğer istanbulda bir vakıf üniversitesi düşünüyorsan mutlaka bizim okulu tercih etmelisin.hazırlık sınıfındada bütün sınıflar karısık olduğundan arkadas cevren genişlemesi imkanı fazladır.ayrıca vizelerimiz 1 hafta boyunca devam eder,finallerimizde 2,5 hafta gibi bir zamana yayılır ve finallerden 1 hafta önce çalışma haftası verilir.bu sadece ufak bir bilgiydi.hukuku düşünen bir insan her nerede olursa olsun hangi okuldan mezun olursa olsun onun başarısı kendinde saklıdır okul sadece bir araçtır.kendini geliştirmek,kendine sürekli bir seyler kazandırmak insanın elinde olan bir seydir.yani başarının arkasında okul değil içindeki hukuk aşkı vardır...
Old 16-01-2008, 13:04   #59
özgcn

Alıntı:
Yazan Muyasba
tamamen ezbere konuşmuşsunuz. ben ankara hukuğun da sınav sorularını gördüm. kesinlikle zorluk bakımından bir farkı yok. hatta bazı sınavlarınız bizim sınavlardan çok çok kolay. mesela ist. kültür'ün 2005 vergi hukuku finaline göz atmanızı tavsiye ederim veya herhangi bir finaline. vize sınavlarımız çok kolay ancak onlar da ortalamaya etki etmiyor kesinlikle. sadece formalite icabı yapılıyorlar. artık onlar biz ayrımını bırakmak lazım.

ankara hukukta yapılan hangi sınavın sorularına baktığına bağlı.ben de çankaya hukukta yapılan idare hukuku sınavının sorularını görmüştüm.hatta onlara da bizim hoca giriyordu.ama o soruların bizimkilerle uzaktan yakından ilgisi yoktur zorluk bakımından.idare hukuku ankara hukukta ancak tek derste geçilebilen bir derstir.örneğin çankaya hukukta o kadar zorlanmadıklarını biliyorum.olaya yalnızca bir sınav üzerinden gidersek sonuca ulaşamayız.genel duruma ve mezuniyetten sonraki tabloya bakmak gerek diye düşünüyorum.
Old 16-01-2008, 13:19   #60
özgcn

bu arada şunu da eklemek isterim.aslında vakıf-devlet tartışmasına çok da inmenin faydası yok sanıyorum.çünkü mantar gibi türüyor hukuk fakülteleriaslında her şey kişide biter.özel üniversitenin imkanlarını,20 kişilik sınıflarda okumanın avantajını kullanabilirsen sonun iyi olabilir.ama ne yazık ki genel duruma baktığımda istisnalar dışında bu arkadaşların kendini geliştirmeye pek hevesli olmadıklarını görüyorum.bu,basit bir genelleme değildir.gözlemle sabittir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi