Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

7. Deniz Ticaret Hukuku & Deniz Hukuku Yüksek Lisans, Doktora Eğitimi

Yanıt
Old 04-08-2007, 11:54   #1
Zeki

Varsayılan 7. Deniz Ticaret Hukuku & Deniz Hukuku Yüksek Lisans, Doktora Eğitimi

Deniz Ticaret Hukuku & Deniz Hukuku Yüksek Lisans, Doktora Eğitimi konu içeriği Deniz Hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku alanlarında yüksek öğretim imkanı sunan, yüksek öğretim sonrasında Yüksek Lisans, Doktora eğitimi şansı veren Üniversitelerin, Fakültelerin, Enstitülerin incelenmesi şeklinde oluşturulacaktır.
Old 17-08-2007, 00:22   #2
sekerpinam

http://denizhukuku.bilgi.edu.tr/
12 Aralık 2002 tarihinde kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi Deniz Hukuku Araştırma Merkezi özel ve kamu hukukunu kapsayan engin ölçüdeki deniz hukuku konuları üzerinde diğer bilim dalları ile beraber araştırma ve çalışmalar yapmaktadır. Merkez bilgin çalışmalarını toplumun ilgisini çekecek aktivitelerle pekiştirmektedir

yüksek lisans veya doktora niteliğinde değil ama faydası olacağı kanaatindeyim.
Old 17-08-2007, 10:54   #3
Zeki

http://www.wmu.se/

Dünya Denizcilik Universitesi (World Maritime University-WMU), Uluslararası Denizcilik Örgütü (International Maritime Organization) himayesi altındadır. IMO birliği kararıyla 1983 yılında kuruldu. WMU'nin Deniz Hukuku alanında Doktora programı mevcuttur. Üniversitenin üstte verilen internet sayfasından ilgili dökümanları indirebilir ve ders programlarına-şartlarına ulaşabilirsiniz.
Old 29-08-2007, 15:43   #4
Zeki

http://www.iml.soton.ac.uk/

Southampton Üniversitesi, Deniz Hukuku Enstitüsü (The Institute of Maritime Law) İngiltere'nin Deniz Hukuku Disiplinleri alanında danışmanlık, araştırma ve eğitim öğretimde öncüdür. Yüksek Lisans ve araştırma yapma şansı tanımaktadır.
Old 29-08-2007, 15:57   #5
Zeki

http://www.imli.org/

IMO Uluslararası Deniz Hukuku Enstitüsü (IMO International Maritime Law Institute), IMO tarafından Malta'da kuruldu. Enstitü Deniz Hukuku alanında uzman hukukçuların eğitiminde uluslararası bir merkezdir. Enstitü'nün yüksek lisans ve doktora eğitimi imkanları bulunmaktadır.
Old 30-08-2007, 13:44   #6
Zeki

http://www.swan.ac.uk/law/istl/

Uluslararası Deniz Taşımacılığı ve Ticareti Enstitüsü (Institute of International Shipping and Trade Law) 2000 yılında İngiltere-Wales'de kuruldu ve Swansea Universitesi Hukuk Fakültesi olarak profesyonel eğitim ve araştırma merkezi oldu. Enstitü uluslararası deniz taşımaılığı ve ticareti alanlarında yüksek standartlarda eğitim ve araştırma yapmak için kuruldu. Denizcilikle ilgili kuruluşlarla işbirliği içerisindedir. Bölümün Deniz Hukuku ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanlarında yüksek lisans programları vardır.
Old 16-09-2008, 23:58   #7
seren28

Hepinize merhaba. Ben hukuk eğitimi almaktayım. Deniz Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yapmayı planlıyorum. İleri derecede İngilizce biliyorum, fakat okulumum yoğunluğu nedeniyle başka bir dile yönelemedim henüz. Bu alanda ingilizceden sonra ağırlık verilmesi gereken yabancı dilin hangisi olduğu konusunda pek ayrıntılı bilgiye sahip değilim. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Old 06-11-2008, 15:29   #8
Mine Pınar Şekerci

Seren Hanım'ın söyledikleri harfiyen benim için de geçerli Benim de Fransızca ve Almanca temelim var, Almanca daha iyi olmak üzere.
İUHF'de okuyorum ve okula girdiğimden beri yönelmek istediğim tek alan Deniz Ticareti.
Benim merak ettiğim yurtdışında yüksek lisans/master ya da sertifika programlarında çalışma yapmak için;
- not ortalamasının ne kadar önemi vardır?
- eğitim süresi ne kadardır ve maliyeti ne kadar olur?
Bu sorularımı cevaplandıracak biri olursa çok sevinirim
Old 16-12-2008, 19:25   #9
troyerrr

Varsayılan selam

Sayın Pınar hanım,
Swansea üniversitesinde Uluslararası Deniz Hukuku üzerine masterımı henüz tamamlayarak Türkiye'ye döndüm. İngilterede master eğitimi ortalama 15 ay sürmektedir. Swansea Üni den bahsedim, giriş icin her sene (su an icin) sabit 72 kişilik kontejyanları vardır.kontejyan dolana kadar herkes kabul edilir dolduktan sonra akademik notlara bakılarak eleme gerçekleşir. ön kabu şartı IELTS 6 ancak IELTS 5.0 ise 10 haftalık 5.5 ise 5 haftalık hukuk ingilizcesi kursuna katılma sartı vardır ve kurs sonunda bi seviye sınavı yapılarak 9 uzerinden 6 ve uzeri alındıgı vakit kabul işlemi gerçekleşir master icin. 4 adet modül secilir ilk 2 hafta icinde ve egitim ekim ayının basında başlar.ilk 3 dönem vardır. ilk dönem 2 uzun dönem (25 gun kadar) 2 kısa dönem (2gün) essay soruları cevaplanır. 2.dönemde aynen. 3. dönem aynı bizdeki gibi sınav yapılır bütün sene işlenen konulardan ve %50 etkliidir. butun sınavların ortalaması 50 ve uzeri ise tez yazmaya hak kazanılır ve 3 ay surecek tez maratonu başlar. ücret 8.600 pound civarıdır. guzel bi essay yazılarak 1000 pound indirim kazanılabilir. okul sezonunda 1 hafta icinde ortalama 10-12 saat ders oldugu icin yogun geçmez ve calısmaya vakit bulunabilir. yaşanması gereken bir tecrubedir.
Old 16-02-2009, 15:13   #10
Av. YT

Sayın troyerrr,
Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra Swansea Deniz Ticaret Hukuku kürsüsünden kabul almış durumdayım. Gitme konusunda tereddütlerim var. Acaba Swansea Universitesi bu anlamda nasıl bir üniversitedir. Orada yaşamış ve eğitimini almış birisi olarak bana Sawnsea Universitesi hakkında bilgi verirseniz inanın çok mutlu olurum.
Old 16-02-2009, 23:25   #11
troyerrr

merhaba stj.pgym..
oncelikle tebrikler.ancak bana tereddutlerinizin neler oldugunuda söylerseniz daha fazla yardımcı olabilirim.
bunun dısında genel olarak Swansea universitesini yasadıgım ilk yurtdısı tecrubesi olması nedeniyle kolay bir yer olması nedeniyle..tam bir ogrenci sehri,uk'nin en ucuz,egitimi cok kaliteli(gerci diger unileri bilmedigimden dolayı bir karsılastırma yapamam) cok fazla kalabalık ve kozmopolit degil..cok fazla turk yok..herkes guler yuzlu ve yardımsever..gece hayatı super.. kutuphanesi cok genis.sadece hukuk fakultesine ait olan bir kutuphanesi var..
Old 17-02-2009, 23:00   #12
Av. YT

Öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Tolga Bey. Açıkcası merak ettiğim daha doğrusu kafama takılan sorular, acaba böyle bir eğitimi alırsam bu bana geleceğimde fayda sağlar mı? örneğin siz Türkiye'ye döndükten sona Deniz Ticaret Hukuku alanında çalışma imkanı bulabildiniz mi? Bu bağlamda Swnasea Üniversitesi uluslararası kabul gören iyi bir üniversite mi yoksa Southampton, Bristol gibi üniversiteler varken adından hiç bahsedilmeyen bir üniversite mi ? Açıkcası harcanılan zaman,efor ve paraya böyle bir eğitim almak değecek mi ?
Old 18-02-2009, 23:32   #13
troyerrr

Sonuç olarak sadece deniz hukukunu bilmek bize pek fayda saglamıyor.benim diger konulardaki eksikliklerim nedeniyle ben kısmen deniz hukuku kısmen diger ilintili hukuk dallarıyla ilgilenen bir buroda calısmaya basladım. Acıkcası belki kriz belki araya hatırlı kişiler koymayı tercih etmemem gibi nedenlerden dolayı öyle adı sanı duyulmuş buyuk bir buroda baslamadım calısmaya.ancak Turkiye'de deniz hukuku henuz cok yeni gelişen bir dal ve cok az bir kesim arasında paylaşılmış durumda. sonuçta aldığınız egitim her zaman cebinizde ve size hem ulusal hemde uluslararası alanda uzun zamanda cok guzel kapılar acacaktır. Swansea'ye gelince dedigim gibi diger unilerdeki egitimle bir kıyaslama yapamam.ancak southampton ve nottingham unilerinin bu alanda adlarının daha fazla bilinir oldugunu duymustum.ancak swansea uni de egitim programı ve sundugu imkanlar acısından daha avantajlı. aldıgınız egitimin yanı sıra ingilterede gecirdiginiz o sure size hayatınız boyunca unutamayacagınız cok guzel bir deneyim fırsatı sunmakta ve sizi international bir insan yapmakta, aslında dunyanın ne kadar kucuk oldugunu anlamanıza fayda saglamaktadır. Swansea universitesi uluslararası baglamda elbetteki kabul goren bir universite. Londra ve cevresindeki bir cok universite adlarını duyurmus olmakla birlikte uluslararası programlar daha cok ekonomik amaclı bir ticarethane gibi calısmaktadır. ben yaptıgım egitimin, harcadıgım eforun, paranın buna kesinlikle degdigini ve kısa vadede olmasa bile karsılıgını alacagımı dusunmekteyim..(bristol uniyi duymadım) sevgiler..
Old 22-02-2009, 15:24   #14
Av. YT

Tolga Bey çok teşekkür ederim. Gercekten cok faydalı oldu söyledikleriniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi