Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Bugün Uyap Sİstemİne E İmza İle Gİrebİlen Var Mi?

Yanıt
Old 21-03-2013, 13:51   #1
Av. Ceyhun Doğan Küçükçil

Varsayılan Bugün Uyap Sİstemİne E İmza İle Gİrebİlen Var Mi?

Bu gün e imza ile olsun, ubap olsun her yöntemi denedim ama UYAP sistemine giremedim. tam girecekmiş gibi oluyor ama sonra giriş sayfasına geri dönüyor? sorunun kaynağını bilen var mı?
Old 21-03-2013, 14:16   #3
suskun_juliette

Aynı dertten ben de muzdaribim. Birtakım rivayetlere göre perşembe günleri UYAP güncellemesi yapılıyormuş. Eğer öyleyse mesai saatlerinde bunu hayata geçirmek tam bir saçmalık...

Sabah duruşmam vardı, UYAP oturumu açamadıklarından zabıt tutulmadı, kısa notlar halinde geçti. Zaten taahhüdü ihlal davasıydı, benim için bir sorun teşkil etmedi.

İcra dairelerindeki durumu bilmiyorum, henüz gitmedim. Eminim UYAP yok diye sinir krizi geçirmekteler)
Old 21-03-2013, 14:19   #4
Av. Erdem Akçay

3 defa girdim. Sorun yoktu.
Old 21-03-2013, 14:36   #5

ŞÖyle Bİr YÖntem İle Becerdİk Sonunda

Önce E Devlete Mobİl İmza İle Gİrdİk Akabİnde İse Oradan Uyap A Aktarma Yaptik

Selamlar
Old 21-03-2013, 14:44   #6
uzer5613

uyap genel merkezden arıza olduğu bildirildi e imza ile hiçbir işlem yapılamıyor
Old 21-03-2013, 15:42   #7
uzer5613

E İmza İle Olan Sorun Gİderİldİ Uyap Tam Hiz ÇaliŞiyor Herkese Kolay Gelsİn
Old 18-04-2013, 07:01   #9

Busabah yine e imza ile olsun, ubap olsun E DEVLET olsun her yöntemi denedim ama UYAP sistemine giremedim. sorunun kaynağını bilen var mı?
Old 18-04-2013, 09:27   #11
Av.İlknur Bayram

Uyap'a halen giremiyorum. Avukat portalın sayfasını dahi açmıyor.
Old 18-04-2013, 09:34   #12
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av.İlknur Bayram
Uyap'a halen giremiyorum. Avukat portalın sayfasını dahi açmıyor.

Sabahtan beri UYAP'a giremedim. Sayfayı bile açmadı.
Old 18-04-2013, 11:38   #13

saat 12:00 civarı düzeldi sisteme giriş yapabildik
Old 24-04-2013, 17:25   #14

Varsayılan UYAP ekranını normal açabilen var mı

UYAP ara biriminde tüm öğler birbirine girmiş vaziyette UYAP ekranını normal açabilen var mı ?
Old 24-04-2013, 20:16   #15
Marlon35

Saat 21;14 itibarıyla Uyap avukat portalına girdim . Ve fakat yine SAFAHAT bölümünü kaldırmışlar.
"Bu ekrandan bugünün safahatlarını en erken yarın görebilirsiniz. Bugünün safahatlarını görmek için dosyanın içindeki safahat menüsünü kullanabilirsiniz."
Ne demek istediğini anlayan varmı acaba?
Old 25-04-2013, 14:29   #16
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Marlon35
Saat 21;14 itibarıyla Uyap avukat portalına girdim . Ve fakat yine SAFAHAT bölümünü kaldırmışlar.
"Bu ekrandan bugünün safahatlarını en erken yarın görebilirsiniz. Bugünün safahatlarını görmek için dosyanın içindeki safahat menüsünü kullanabilirsiniz."
Ne demek istediğini anlayan varmı acaba?

Günlük sorgulama yapılamaz,bugünün safahatını yarından önce göremezsiniz diyor kısaca..
Old 25-04-2013, 14:42   #17
Marlon35

UYAP, safahat kısmına takmıştı zaten. Ne demek , en erken yarın görürsünüz? Hiçbir açıklama veya gerekçe yazma gereği bile duymadan, kaldırıyorlar....
Old 25-04-2013, 15:32   #18

Sayın Meslektaşlarım bilindiği üzere Uyap ortamında İdari Yargı dosyalarının dosya içerisinden SAFAHAT durumunu görememekteyiz.

bir idari yargı dosyasında safahat butonunu tıkladığımızda aşaığdaki sorun ile karşılaşmakta idik

Dosya Bilgileri
Taraflar
Evrak
Safahat
SMS
Evrak Gönderme

Bu Dosya Türüne Ait Safahat Bilgisi Gösterilmemektedir.

ancak 24/04/2013 e kadar normal safahat sorgulamada idari yargı dosyalarının da günlük safahatları bir şekilde görülebilmekte idi. 25/04/2013 tarihi itibari ile geçen hafta " tebligat bilgileri kaydedildi " şeklinde safahat sonucu aldığım dosyamda aynı tarih için artık safahat sorgulamada da sonuç çıkmıyor.

tüm dosyaların safahatları açık iken neden İDARİ YARGI kapalı ?
İDARİ YARGI nın dosyada vekaleti olup da dosya inceleme yetkisi bulunan UYAP a kayıtlı avukattan sakladığı nedir ?

bunları merak etmekteyim?

Yanıtı bilen varsa lütfen cevap versin ?
Old 26-04-2013, 11:36   #19
mevzu hukuk

Sayın meslektaşlarım, Uyap ekranındaki kayma halen devam etmekte olup,ekrana sağ tıklayıp yeniden yükle dediğinizde ekran normale dönmektedir.
Old 26-04-2013, 12:12   #20
tiryakim

Teşekkürler aynı sorunu bende yaşıyorum ama ekrana sağ tıklayıp yeniden yükle dediğinizde ekran normale dönmüştür.
Old 26-04-2013, 13:58   #21
Av.İlker DOLGUN

Varsayılan Uyap Portal Safahat Soru ve Cevabı

Soru:

Günlük sorgulamanın kaldırılmasının gerekçesi nedir? Dosyalarımızdaki gelişmeleri anlık ve günlük takip etmemizin sakıncası nedir? Bu durum geçicimi, eski duruma getirilecekmi ya da yeni bir düzenleme yapılacakmı? İyi çalışmalar..

Cevap:

Sayın kullanıcı,
Sisteme aşırı yük getiren tüm dosyaların günlük/anlık safahat sorgulamaları, sistem performansını yükseltmek amacıyla kaldırılmış olup, aciliyeti bulunan dosyalarınızın günlük/anlık safahatını ilgili dosyanın içine girip, safahat kısmından sorgulayabilirsiniz. İyi günler dileriz.
Old 02-05-2013, 10:05   #22

Ah Uyap
Ah Uyap
Zor Seninle Aşkimiz çok Zor
Old 02-05-2013, 13:17   #23

NEDEN HEP BU CEVAP

Lütfen Dikkat!
İşlemi gerçekleştirememe nedeniniz :
HTTP server returned unexpected status: Internal Server Error
Old 03-05-2013, 07:39   #24

UYAP ÇÖKTÜ MÜ ?
dün çok yavaştı
dün akşamdan beri ise

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, you@your.address and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.

uyarısı çıkmaz ise
bir sonraki safhada

Lütfen Dikkat!
İşlemi gerçekleştirememe nedeniniz :
İc katman oturumu acilirken hata olustu : Exception occured while posting authentication request ***************Inner Throwable for tr.com.havelsan.uyap.system.comm.CommException:*** ************ Type: java.net.ConnectException Message:Bağlantı reddedildi

uyarısı var

bilgisi olan var mı ?
Old 03-05-2013, 10:16   #25
ümitkar

İc katman oturumu acilirken hata olustu : Exception occured while posting authentication request ***************Inner Throwable for tr.com.havelsan.uyap.system.comm.CommException:*** ************ Type: java.net.ConnectException Message:Bağlantı reddedildi

Bende de aynı sorunu veriyor bunun bir çözümü yokmu ya. Başımız belada bu uyapla.
Old 03-05-2013, 11:50   #26
akrd61

Şu an itibariyle biz girebiliyoruz değerli meslektaşlarım
Old 03-05-2013, 12:21   #27
Admin

Alıntı:
Yazan ümitkar
:Bağlantı reddedildi

Bende de aynı sorunu veriyor bunun bir çözümü yokmu ya.
"Internal Server Error", "Bağlantı reddedildi" gibi hata mesajlarına kullanıcıların yapabileceği bir şey yok. Bu hata mesajları bağlanılan siteden (bu örnekte uyap) kaynaklı hatalara/sorunlara işaret eder ve o sitenin sistem yöneticisi sorunları çözene kadar beklemek dışında yapılabilecek birşey maalesef yoktur.
Old 13-05-2013, 09:09   #28

hep aynı soru BU GÜN UYAP a GİREBİLEN VAR MI ?
Old 13-05-2013, 09:22   #29
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben de giremiyorum. Ne uyap ne de yargıtay dosya sorgulama çalışmıyor.
Old 13-05-2013, 09:24   #30
üye7160

nerdeyse her gün sorun yaşatan ve işlerimizi sürekli arap saçına döndüren bir sisteme niye para ödedim ki ben yaa....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi