Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşandım Ve Mağdurum

Konuyu Kilitleyin
Old 23-07-2017, 23:50   #1
Konuk

Varsayılan Boşandım Ve Mağdurum

Sn. KAHDEM
Bu sene eşimle anlaşmalı olarak boşandık.Biri kız 16 yaşında diğeri erkek 14 yaşında iki çocuğumuz var.Bu iki çoçuğuma da 300 er tl nafaka bağlattım.Fakat çocuklarımın okul masrafları ve bulundukları yaştan dolayı ilgili kişisel masraflarından dolayı aldığımız nafaka yetmiyor.Eşimle bana nafaka vermemesi şartıyla boşandık. Eğer bana nafaka verseydi çocuklarıma hiçbir yardım alamayacaktım.Şu an çalışmıyorum. Ev kirası,elektrik,su faturaları derken yetiştiremiyorum.Ne türlü yardım alabilirim.
Old 24-07-2017, 12:18   #2
lawislife

Eşinizle size nafaka vermemesi şartıyla boşanmış olsanız dahi bu çocuklar için ödenen iştirak nafakasının değişen gün ve koşullara uyarlanmasına engel değildir. Bu nedenle oturduğunuz yer aile mahkemesinde nafakanın artırılması davası açabilirsiniz. Bu davayı açarken de neden artırma talebinde bulunduğunuzu açıklamalısınız. Örneğin;çocukların temel ihtiyaçlarının artması, okul masraflarının artması vs. gibi nedenlerle durumunuzu açıklamalısınız.Ayrıca nafaka artırma davası açacak kişiler dava içerisinde nafaka artış oranlarının belirlenmesini talep ederek sürekli olarak tekrar tekrar dava açma zahmetinden de kurtulabilmektedir. Fakat yine de uzman bir avukattan hak kaybına uğramamak için yardım almalısınız.
Old 24-07-2017, 14:57   #3
Av. Hatun Olguner

Soru sahibi soruda eşiyle bu yıl boşandığını söylemektedir. Nafakanın artırılması için makul bir sürenin geçmiş olması aranır. 1yıl beklemek zorunlu değilse de davalının ekonomik durumunda olağanüstü bir değişiklik yoksa artırım talebinin reddedilme ihtimali yüksektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi