Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ayrılmak İstiyorum..Beni Aldattığında Affettim Ama Şimdi de Darp Etti.Geç Kalmış Sayılır Mıyım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-07-2013, 00:32   #1
Konuk

Varsayılan Ayrılmak İstiyorum..Beni Aldattığında Affettim Ama Şimdi de Darp Etti.Geç Kalmış Sayılır Mıyım?

merhaba,14 yıllık evliyim.12 yasiında bir oğlum var.1 yıl önce eşimin beni aldattığını,telefon kayıtlarından ve maillerinden ögrendim.hepsinin kopyasını aldım fakat eşim inkar ederek özür diledi.bende oğlumun küçük olmasından ve ailemin etkisiyle sineye çekdim.o günden buyana yataklarımız ayrı ve hep mesafelıyım.15 gün önce benim telefon rehberimi karıştırarak gereksiz kıskanclık yaparak beni dövdü.ve sonra aileme söylersem beni öldürcegını söyleyerektehditlerde bulundu.evden cıkamadım ama en yakın arkadasıma konuyu anlattım ve darp izlerının resmını cekdım.ayrıca oğlumda beni döverken gördü.ben1 yıl önce haklıyken ayrılmadıgım için çok pişmanım.şimdi ise caresizim.beni tehdit ediyor.psıkoljım bozuldu.size sorum psıkolojık destek almak istiyorum fakat dava açarsam bu tedavi benim için olumlumu olur yoksa olumsuzmu olur?tek istegım mutlu olmak.ama boşanırsam başka biriyle evlenecegım düşüncesi ile tehditler savurarakk beni aşalayıcı ve onur kırıcı sözler söylüyor.ne yapmam gerekiyo lütfen yardım edin.teşekkür ederim.
Old 20-07-2013, 14:38   #2
Av. Can DOĞANEL

Eşinizin sizi aldatması ile ilgili ne kadar haklıysanız eşinizin sizi darp etmesi nedeniyle de o kadar haklı durumdasınız. Bunlar boşanma sebebi kabul edilmeleri ve eşinizin kusuru yönünden birbirine eşittir. Yani aldatan bir eş ne kadar kusurluysa, darp eden bir eş de o kadar kusurludur. Bu nedenle "o zaman haklıyken boşanmadım" düşüncesini bir tarafa bırakın.

Psikolojik veya psikiyatrik tedavi görmenin (ağır psikoz ve nevroz türleri dışında) boşanma davasında ciddi bir etkisi bulunmamaktadır. Yukarıda parantez içinde değindiğim durumlar zaten ağır akıl hastalığı düzeyinde olduğundan sizi ilgilendirdiğini sanmıyorum.

Şu anda halen varsa geçmeye yüz tutmuş olsa da darp izlerinizi bir hekim raporu altına aldırmakla işe başlayabilirsiniz.

Akabinde eşiniz hakkında koruma tedbiri isteyebilir ve müşterek haneden ve sizden ve çocuğunuzdan belli bir süre uzaklaştırılmasını talep edebilirsiniz.

Eşinize karşı boşanma davası açarak maddi-manevi tazminat ve nafaka talep edebilirsiniz.

Bu süreçte bir avukatın profesyonel yardımını almanız önemlidir. Maddi durumunuz yoksa bulunduğunuz yer barosundan bu konuda talepte bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi