Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

hamileyken aldatıldım boşanmak istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 08-07-2013, 11:27   #1
Konuk

Varsayılan hamileyken aldatıldım boşanmak istiyorum

Merhaba
5 yaşında bir oğlum ve 1 aylık bebeğim var, eşimin beni hamileyken yurtdışı gezisinde hayat kadınıyla aldattığını öğrendim , elimde konuyla ilgili eşimle yaptığım yazışmalar ve birlikte çekilmiş fotoğrafları var , 20 haftalık hamile olduğum için sağlık sorunu yaşamamak için doktorumun tavsiyesi üzerine konuyu kapamak zorunda kaldım ama şimdi boşanmak istiyorum. eşim istemiyor inkar etmeye başladı, dava açsam
1-yaklaşık 1,5 yıldır çalışmıyorum çocuklarımın velayetini kaybetme riskim var mı ?
2-tapusu bana ait bir ev var burada yaşamak istiyorum elimden alınabilir mi, alınırsa yeni bir eve taşınma masrafını kaldırma gücüm yok , tazminat talebiyle bu masraflarım karşılanabilir mi
3-nafaka ve tazminat haklarım var mı

teşekkürler.
Old 09-07-2013, 21:37   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Haklı gerekçelerinizle bir boşanma davası açabilirsiniz. Eşinizin kusurunu ispatlamak zorundasınız. Fotoğraflar ve yazışmalar deliliniz olabilir. Tanık beyanları (en yakın akrabalar dahil) ve her tür delilden yararlanabilirsiniz.

Davanızın içinde kendiniz ve çocuklarınız için nafaka talep edebilirisiniz. Çocuklarınızın velayetlerini talep ediniz. Velayette, kardeşlerin birbirinden ayrılmaması, çocukların anne şefkatine muhtaç yaşta olup olmadıkları gibi hususlara bakılır. 1 aylık bebeğin velayeti için elbette öncelikle annesi velayet için düşünülecektir. Sizin çocuklarınıza karşı sorumluluklarında bir eksikliğiniz ispat edilmediği sürece velayetlerin size bırakılması olağandır. Çocuklar aklen, bedenen ve ruhen en iyi nerde ve kimin yanında olacaklarsa velayet ona verilecektir. Velayetle ilgili konularda uzman raporu istenebilir, tanıklarınızı dinletebilirsiniz.

Tapusu size ait evden ve ev eşyalarından boşanma süresince sizin ve çocuklarınızın yararlanması için TEDBİR kararı verilmesini dava dilekçesinde isteyebilirsiniz.

Tapusu size ait evle ilgili olarak şartları varsa eşinizin katılım payı alacağı veya değer artış payı alacağı için dava açması söz konusu olabilir.

Nafaka hakkınız var ve dava süresince ve davanın bitiminden sonra da kendiniz ve çocuklarınız için devam etmelerini isteyebilirsiniz.

Maddi Tazminat hakkınız var.
Ayrıca manevi tazminat isteme hakkınız var.

Bu tazminat isteklerini boşanma davasının içinde talep etmeniz gerekir.

Sayın Katılımcı

Haklarınız oldukça çeşitlidir. Kayba uğramamak, boş yere masraf yapmamak için mutlaka bir avukatla birlikte yol alınız.

Maddi durumunuzun iyi olmadığını, gelirinizin olmadığını kanıtlayarak bulunduğunuz yerin barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini talep edebilirsiniz.

Saygıyla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi