Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

danıştay kararı-acil

Yanıt
Old 15-10-2007, 09:30   #1
parézer

Olumsuz danıştay kararı-acil

öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum
Danıştay 13. Dairesinin banka promosyonları ile ilgili son dönemde vermiş olduğu bir karar var.Ben de gazetede okudum karara ulaşamadım.
Karar konusunda bilgisi olan varsa kararı veya karar hakkında ayrıntılı bilgi gönderirse sevinirim.
İlgililere teşekkürler
Old 15-10-2007, 10:25   #2
Av.Turhan Demiroğlu

11/10/2007 tarihli haberlere göre:
Karar sadece yürütmenin durdurulması talebinin reddi ile ilgili gibi. Zannederim esasa ilişkin bir karar henüz verilmedi. Ne yazık ki şu an Danıştay'ın bilgi bankası da çalışmıyor, kararlara ulaşılamıyor.
Saygılarımla.

Haberlerden bir alıntı:

"""Türk Eğitim-Sen, Bakanlar Kurulunun, ''Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Özel Cari Hesaplar Dahil Bu İşlemlerde Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar''daki, ''...anlaşma yapılan kurumlara ve/veya...'' ibaresinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştayda dava açmıştı.

Danıştay 13. Dairesi, oy birliğiyle yürütmenin durdurulması istemini reddetti. Kararda, bankaların, maaş ödeme veya belirli hizmetlerin sunulması kapsamında yapılan protokoller uyarınca ''anlaşma yapılan kurumlara ve/veya'' kurum çalışanlarına ayni veya nakdi menfaat sağlayabilecekleri öngörülüyordu. Türk Eğitim-Sen, ayni ve nakdi menfaatin, anlaşmalı kurumlara değil, yalnızca çalışanlara verilmesini talep ediyordu. """
Old 15-10-2007, 13:41   #3
parézer

Haber ayrıntılarında söz konusus kararda promosyonların tamamının kuruma da verilebileceği şeklinde bir ibarenin de geçtiği belirtilmiş. Tabi kararın aslını okumak gerek gazeteler çok sağlıklı değil çok sağlıklı değil
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi