Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatılmayı kanıtlamak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-10-2012, 12:21   #1
Konuk

Mesaj aldatılmayı kanıtlamak

merabalar ben 5 yıldır evlıyım fakat yaklasık bır aydır eşimle sorunlarımız var ve bu aralar cocugumla bana ılgı gostermıyor.bunun nedenının baska bır kadın oldugunu düşünüyorum.bır kac kez eşimin telefonuna mesaj geldı ama okumama ızın vermeden elımden alıp bılgı mesajları oldugunu ıddıa ettı.ama bız her gecen gun daha da problemler olmaya basladı ben aldatılıp aldatılmadıgımı ogrenıp ona gore yoluma devam etmek ıstıyorum aldatıllıyorsamen azından bunun dogrulugunu ogrenıp bu azabından kurtulmak ıstıyorum. eşimin işlerı nedenıyle kullandıgımız telefon hatlarını ben almıstım.
1)kartlar benım uzerıme oldugundan savcılıktan bu mesaj ve konusma dökümanını ogrenmem mumkun mu?
2) bunun ıcın savcılıga basvursam bu dokumanlar eve posta seklınde mı gelıyor yoksa telefonla arayıp haber verıyorlar da gıdıp ben mı alıyorum ?
3)kac ayda bu dokumanlar gelıyor
Old 18-10-2012, 13:35   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merabalar ben 5 yıldır evlıyım fakat yaklasık bır aydır eşimle sorunlarımız var ve bu aralar cocugumla bana ılgı gostermıyor.bunun nedenının baska bır kadın oldugunu düşünüyorum.bır kac kez eşimin telefonuna mesaj geldı ama okumama ızın vermeden elımden alıp bılgı mesajları oldugunu ıddıa ettı.ama bız her gecen gun daha da problemler olmaya basladı ben aldatılıp aldatılmadıgımı ogrenıp ona gore yoluma devam etmek ıstıyorum aldatıllıyorsamen azından bunun dogrulugunu ogrenıp bu azabından kurtulmak ıstıyorum. eşimin işlerı nedenıyle kullandıgımız telefon hatlarını ben almıstım.
1)kartlar benım uzerıme oldugundan savcılıktan bu mesaj ve konusma dökümanını ogrenmem mumkun mu?
2) bunun ıcın savcılıga basvursam bu dokumanlar eve posta seklınde mı gelıyor yoksa telefonla arayıp haber verıyorlar da gıdıp ben mı alıyorum ?
3)kac ayda bu dokumanlar gelıyor

Sayın konuk,
Suç oluşturmayan böyle bir konu ile savcılık ilgilenmez. Telefon hattı sizin adınıza ise ilgili telefon şirketinden görüşme detaylarını (ayrıntılı fatura) isteyebilirsiniz.
Old 18-10-2012, 13:52   #3
Konuk

Mesaj .....

tesekurler Cengiz Bey fakat benı rahatsız edıyorlar bılmedıgım numaralar dıye kendı uzerıme olan hattımı arayanları sıkayat edıp mesaj ve konusma ıcerını ogrenmeye calışsam savcılıktan sonucta karta benım uzerıme bu yıne mı mumkun olmaz. eşimin kullandıgı hat faturalı degıl sırket yınede dokumanın ıcerıgını cıkartabılır mı
Old 19-10-2012, 10:52   #4
üye7160

Alıntı:
Yazan Konuk
tesekurler Cengiz Bey fakat benı rahatsız edıyorlar bılmedıgım numaralar dıye kendı uzerıme olan hattımı arayanları sıkayat edıp mesaj ve konusma ıcerını ogrenmeye calışsam savcılıktan sonucta karta benım uzerıme bu yıne mı mumkun olmaz. eşimin kullandıgı hat faturalı degıl sırket yınede dokumanın ıcerıgını cıkartabılır mı

Sayın Konuk,gelen telefonlarda,tehdit,hakaret,şantaj vs.gibi suç unsuru taşımayan görüşme varsa şikayetçi olamazsınız.Siz eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını veya kiminle aldattığını öğrenmek için Savcılığı buna alet düşünüyorsunuz.Böyle bir davranışı kesinlikle göstermemenizi öneririm..Zira hukukumuzda SUÇ UYDURMAK ta suçtur.

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız boşanma davası açabilir,telefon kayıtlarınızı (görüşülen numaraları) mahkemeye bizzat sunabilirsiniz.
Kaldı ki telefon sizin adınıza olduğu için görüşülen numaraların kimler olduğunu öğrenmeniz için ilgili operatöre başvurmanız yeterli, size istediğiniz ayların fatura dökümünü verirler.tabi bu dökümde görüşme içeriği olmaz.sadece görüşülen numaraların listesi olur.Hatta operatörlerin internet sayfalarına üye olursanız sizde tüm ayların fatura dökümlerini alabilirsiniz.Şüphelendiğiniz numaralarında kime ait olduğunu 118 li hatlardan öğrenebilirsiniz.elde ettiğiniz bilgileri de boşanma davanızda kullanabilirsiniz.Ancak yukarıda belirttiğim gibi suç olmayan bir hususta savcılığı yanıltarak bilgi edinmeye çalışmamanızı tavsiye ederim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi