Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

aşk bir suç mudur?

Yanıt
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-07-2008, 21:35   #181
suskun_juliette

Aşk,evlenecek olsa bile eski sevgilinin içinde uhde kalmaktır.Yitip giden bir sürü kırık hatıra demektir Aşk..
Old 16-07-2008, 13:23   #182
slide

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Aşk,evlenecek olsa bile eski sevgilinin içinde uhde kalmaktır.Yitip giden bir sürü kırık hatıra demektir Aşk..
evlenmiş dahi olsa deliler gibi seviyor olmaktır..beni seviyor olsa evleniyor olan biz olurduk diye çok kez kendini avutmaktır..evlenmiş dahi olsa yakın çevresindekilere hala bizden bahsediyor olması biz yokken...
Old 23-07-2008, 23:50   #183
RıFaT

Aşk bir suç mudur?
Bir eylemin suç olarak kabul edilmesi,kabul görülmesi i için bizatihi hukuğun olması gerekir.Hukukun olduğu yerde suç vardır.Oysa Yunusumuz ne kadar da güzel söyler aşk ve hukuk adına.

'Anın içun kapıda şeriat'.
Old 30-07-2008, 10:51   #184
suskun_juliette

Asıl suç başkasına ait olduğunu bile bile başka gönülü mesken eylemektir!

Selamlar Slide,uzun bir aradan sonra tekrar merhaba!Suç sende değil,onda!
Old 30-07-2008, 13:33   #186
Av. Ahmet GÜÇ

Varsayılan bütün suçlar aşktır

Hukuk ne zaman suçlunun suçu işledikten sonraki durumuyle ilgilenmekten vazgeçse.....
Suçlu kim mantığının dışında suç kimde mantığıyla hareket etse....

Suçlar şahsidir...... Şahıslar suçludur.....Suçlular hep olacaktır.....Ceza caydırmalıdır.....

Oturumu açıyorum.......

Bireyi suça iten nedenler toplumda aranmalıdır gibi son dönemlerde fazlaca karşımıza çıkan söylemlerden uzak duracağım.Bireyi suça iten sosyo ekonomik açılımları fazlaca irdelemeyeceğim..yeni bir şey söylemek adına değil.. Adına yeni şeyler söylemek için söylenmemiş birşey söyleyeceğim..

Soru: Toplum bireye suçu sevkeder... Peki toplumu bireyi suca sevketirmeye ne sevkeder.....

Dinsel öğretilerde, tarih biliminde, yazılı ve daha yazıya geçmemiş normlardaki toplumu birey üzerinde azmettiren ögeleri sorgulamak ve bu sorgulamadan öte toplumun zihniyet düşüncesinde hor görme, değiştirmeye çalışma, kendisi gibi yapma tarzında kendini gösteren ifade yaşayış şekillerinden ayıklamak gerek....( mi )+ (dir.)

toplumu ilgilendiren her türlü yasa ya da kurallar dizini topluma duyulan bir aşk ile..bireyi ilgilendiren kurallar dizini bireye karşı duyulan yoğun bir aşk ile düzenlenmezse ya da rönesansvari bir düzenlemeye gidilmedikçe bütün suçlar aşktır.. bireyin yada toplumun kendisini suça sevkeden kuralların kaldırılmasını gerektirecek bir aşktır..
Old 10-09-2008, 00:56   #187
üye25667

Soruşturma ve Koğuşturma makamı kim? Yetkili mahkeme hangisi ? Görevli mahkeme neresi? Sorguyu yakalandığı yer mahkemesi mi yapacak ? Gözaltı süresi ne kadar? Temyiz mercii var mı varsa neresi? Yoksa Allaha 'mı havale edeceğiz? Cezayı nerde çekecek mahkum arakadaş Kalbimize müebbet mi gömeceğiz ?
Old 16-09-2008, 23:27   #188
Nur Deniz

Aşk elbette ki masum ,yürekli,cesaretli,çok az başa gelen, kıymeti bilinmesi gereken bir duygudur

Ama duygular geçicidir.

Suç olarak araştırılması anca aşık olunan kişilere göre mümkündür.

Bence kişiler suçlu , aşk masumdur.

Pişman değilim, gene olsun gene yaparım, diyemeyeceğim.
Old 17-09-2008, 16:57   #189
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Aşkta masumiyeti arayanların nerdeyse kalmadığını düşünüyorum...Herkes kırmızı gözlü kedi misali sadece yırtıcı hareketler yapıyorlar...Kalplerindeki kara lekeleri besliyorlar saflık ve beyazlığı sevmeyen aşıklar görüyorum çevremde bence de hal bu hali alınca aşk bir suç oluyor sadece...
Old 05-10-2008, 17:13   #191
suskun_juliette

Aşk iki insan arasındaki en hassas köprüyken insanlar bir yuva kurup yani evlenip nasıl ayakta durmayı düşünebiliyorlar acaba?Suç,sonunu bile bile kendini ateşe atandadır bence.
Old 05-10-2008, 17:47   #192
üye8180

Alıntı:
evlenmiş dahi olsa deliler gibi seviyor olmaktır..beni seviyor olsa evleniyor olan biz olurduk diye çok kez kendini avutmaktır..evlenmiş dahi olsa yakın çevresindekilere hala bizden bahsediyor olması biz yokken...
------------------

Umutsuzca sevilmek isteğidir, asla karşılık bulmayacak bir özlemdir, sevilmediğimizi kabullenebildiğimiz anlarda, aşık olduğumuz kişiyi değersizleştirme, küçültme çabalarımızdır, sevgiliyi düşünmemek için arı gibi çalışmaktır, kalbimizin ona ait olan bölümünü ebediyen kilitlemek, herkeslerden saklamaktır, hiç bitmeyecek bir ' o da beni seviyor olabilir mi' isimli zihin kemirgenidir, onu seveceğime, bir taş parçasını sevsem belki o bile bana kayıtsız kalamaz, dile gelirdi diye düşünebilmektir.
Old 10-11-2008, 00:04   #193
Av.Cengiz Aladağ

Aşk, bir suçtur.
Mağduru benim.
Çünkü sen, bensiz olabiliyorsun.
Ben sensiz olamıyorum.
Old 10-11-2008, 00:09   #194
Adli Tip

Cezası olan şeyler mi suçtur?
Suç olan şeylerin mi cezası vardır?
Tavuk mu yumurtadan çıkar,
Horoz tüm kümese mi aşıktır?

Bunlara cevap bulmak lazım bence önce
Old 10-11-2008, 00:13   #195
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Cezası olan şeyler mi suçtur?
Suç olan şeylerin mi cezası vardır?
Tavuk mu yumurtadan çıkar,
Horoz tüm kümese mi aşıktır?

Bunlara cevap bulmak lazım bence önce

Doktrinde tartışmalı konular bunlar. Bence biz FB yenilgisine üzülelim, yeter.
Old 10-11-2008, 00:14   #196
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Doktrinde tartışmalı konular bunlar. Bence biz FB yenilgisine üzülelim, yeter.
FB yenilmedi ki, niye üzülüyorsunuz?
Old 10-11-2008, 00:30   #198
Nur Deniz

Aşk oynak bir şeydir, kimin elinden geldi ise, suç mu ceza mı, iyi mi kötü mü kısa zamanda belli eder kendini.
Old 12-01-2009, 20:55   #199
üye8180

Hayatımın önemli sayılacak kadar uzun bir bölümünde, o kadar büyük ve derinden etkileyen bir aşk hikayesinden sağ salim olarak sıyrıldım ki, artık ömrümün geri kalan bölümünde hiçbir insan beni bu kadar üzemez diyebilirim. Aşk kitabını okudum ve rafa kaldırdım. Ben aşk çilemi doldurdum. Belki şükretmeliyim. Kendimi bir kuş kadar özgür ve önü açık hissediyorum. Ben aşkımın adına, 'reddedilmenin dayanılmaz hafifliği' koydum.
Old 12-01-2009, 21:06   #200
erkanaga

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
'reddedilmenin dayanılmaz hafifliği'

Bu ifadenize bayıldım
Biraz daha açar mısınız ne demek istediğinizi ve tabi özel hayat sınırlarınız çerçevesinde?
Old 13-01-2009, 02:36   #201
suskun_juliette

Ayla Dikmen'in Anlamazdın adlı şarkısını dinledikçe insanın tekrar tekrar aşık olası geliyor,itiraz ediyorum şarkılarda suça teşvik var!
Old 13-01-2009, 02:50   #202
erkanaga

İtirazınız kabul edilmiştir. Sırf bu sebepten sadece rap şarkı dinleme kararı almıştım bir ara
Old 15-01-2009, 23:11   #203
üye27169

Farkında mısınız?
Kadın erkek ilişkilerini ve aşkı konu alan yazılar,aynı zamanda en çok yorum alan yazılar!!!(Futbol ve FB ile ilgili konular karışmışolsa da
Ne kadar seviyoruz bu konuları.
Aşk bir suç değildir.
Ama kesinlikle taraflar cezalandırılır!!!!!!
Old 18-01-2010, 19:53   #205
nostaljielif

aşk,gerçekten varsa suç değildir.fakat sırf başkasının sahip olduğu mutluluğu kendi eline almak istersen suçtur.samimiyetsiz olan taraf ise asla pişman olmaz.ahlaki vicdanın olmadığı her yerde aşk süçtur ama ahlaki vicdanın olmadığı yerlerde suçtan kimsenin haberi olmaz.
Old 27-05-2010, 15:19   #206
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Aşk oynak bir şeydir, kimin elinden geldi ise, suç mu ceza mı, iyi mi kötü mü kısa zamanda belli eder kendini.

Kendimi tebrik edeyim bari.
Old 28-05-2010, 09:02   #207
kordelya

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Suçsa benim bundan haberim yoktu vallahi...

Suçu bilmemek mazeret sayılmaz
Old 28-05-2010, 09:18   #208
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan kordelya
Suçu bilmemek mazeret sayılmaz

Ağır tahrik vardı. Nefsi müdafa..
Old 16-11-2010, 22:04   #210
suskun_juliette

"kendisini kırmayan çocuğa aşık olur oyuncak
ve değil mi ki aşk
oyuncak sanıp yatağımızda sakladığımız
içi bencillik dolu bir silah"
Akgün AKOVA

Silahı ilk ateşleyen her kimse suçlu sıfatı bence ona aittir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi