Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

çift anadal -yan dal

Yanıt
Old 28-07-2007, 17:57   #1
hukukankara

Varsayılan çift anadal -yan dal

arkadaslar ben Ankara hukuktayım ve üni.mizin açıkladığı çift anadal yandal kontenjanlarında hukuk öğrencileri için bir şey yer almıyor.benim bu konuda pek bilgim yok onun için bu uygulama sürekli böylemidir?eger değilse SBF lilere verilen hukuk derslerini alarak hukuk diploması da alabilme hakkı niye hukuk fak.öğrencilerne verilip de SBF diploması alamıyorlar?belki onların girdiği her sınava girebiliyoruz ama 2 diplomanın olması kötü bir şey mi? bu konuda beni aydınlatırsanız cok sevinirim...
Old 20-08-2007, 17:23   #2
irem k.

merhaba arkadaslar bu sene istanbul hukuk kazandim.çift anadal-yandalla ilgili benim de kafami kurcalayan sorular var acaba bunlarin is hayatindaki faydasi nedir?ya da zaten zorlu bir egitim görürken çap veya yan yapmak hukuk derslerini etkiler mi? tecrübelerini paylasanlara tesekkürler.
Old 02-10-2007, 19:20   #3
ecemm

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim bu sene yandalla ilgili merak ettiğim soruları araştırıp bikaç şey dışında sanırım yeterli bilgi elde ettim... öncelikle istanbul hukukta öğrendiğime göre çap kalkmış sadece yandal imkanı mevcut ve yandal yapabileceğimiz fakülte siyasal bilgiler fakültesi ve bunun yanında iktisatın bikaç bölümü...kamu yönetiminde bizim fakültede yer almayan vatandaşlık ve yabancılar hukuku veya çevre politikası hukuku gibi dersler var..ve bunların ek bilgi sağlayacağını düşünüyorum bu açıdan yandal yorucu zor fakat kendini geliştirmek açısından ek bir bilgi kaynağı bana göre ve elimizdeki fırsatları değerlendirmliyiz her şeyden önce..kendi derslerimiz ağır ama zaten yandal için 2.5üstü ortalamaya sahip öğrencileri kabul ediyorlar ve bu ortalamayı aşabilmiş birinin ek derslerden çok da zorlanacağını düşünmüyorum...daha fazla bilgiye sahip arkadaşlarımdan düşüncelerini iletmelerini rica ediyorum özellikle yandal derslerini kendimiz mi seçiyoruz???bunun cevabını tam anlamıyla yetkililerden alamadım?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi