Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

7 günlük evliyim düğünüm olmadı boşanmak istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 29-08-2019, 18:30   #1
Konuk

Önemli 7 günlük evliyim düğünüm olmadı boşanmak istiyorum

Merhabalar evli olduğum kişiyle 7 günlük evliliğim var . 1 sene ilişkimizi sürdürdük sonra nikahımızı kıydık . Fakat tanıyamamışım hakaretler , küfürler , ailem için üslupsuz konuşma tarzı beni artık çok bunalttı . Nikahtan sonrada devam etti ve ben bugün artık son raddeme geldim boşanmak istiyorum daha düğünüm olmadı iki ay var . Aynı evin içinde anlaşabileceğimize asla inanmıyorum . Evlilik iptali yaptırsam bekar gözükür müyüm ? Boşanırsam dul gözükür müyüm ? Aydınlatırsanız sevinirim .
Old 29-08-2019, 19:50   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Evlilik iptali söz konusu değildir. TMK. 166.Maddeye dayanarak evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebepli bir boşanma davası açılması gerekir.

Açacağınız davada eşinizin hakaretlerini, küfürlerini kanıtlamanız gerekecektir. En yakın akrabalarınızın tanıklığından da yararlanabilirsiniz.

Boşanmanız halinde, medeni haliniz bekar olarak nüfus cüzdanında geçecektir. Vukuatlı Nüfus kaydınıza hangi tarihte evlendiğiniz hangi kararla boşandığınız bilgisi işlenecektir.

Nüfus kayıtları sahiplerinden başkasına gösterilmez.

Adımlarınızı bir avukatla birlikte atınız.

Saygılar.
Old 30-08-2019, 05:45   #3
Konuk

Önemli

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim . Bir sorum daha olucak sizlere küfür hakaret haricinde bana psikolojik baskı da uygulamaktadır güven problemi var sürekli ne yapsam altında onu aldattığımı zanneden şeyler ima ediyor . Örnek veriyorum arkadaşlarımla cafedeyim saatine ne içip ne yaptığıma yanımda başka birilerinin olduğuna kadar ve dürüstçe söyleyince bilemiyorum artık diyor bu benim psikolojimi çok bozdu insanlara rezil oluyorum evliler daha yeni güvenmiyor diye . Evlilikten önceki hayatımda uygunsuz bir hayat kötü bir ailede büyümedim tamamen kendi kafasında tuhaf şeyler dolaştırıyor . Bir örnek daha vermek istiyorum arkadaşımın evine gidiyorum eşi işte başka kimse var mı evde diyor hayır yok diyorum emin misin diyor kız arkadaşıma da rezil oldum psikolojim çok yıprandı hep onu her an aldatabilirmişim gibi psikolojik baskı uyguluyor beni çevreme rezil ediyor . İnsanlarda bana dolayısıyla niye evlendi sana güvenmiyorsa bu adam diyor çok utanıyorum . Psikolojik baskıdan dolayı nafaka bi tazminat ücret alabilir miyim ondan ayrılırsam ? Sonuçta hayatım yandı üstüne küfür hakaret psikolojik baskı hiç iyi değilim
Old 02-09-2019, 18:36   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Bu anlattıklarınızı açacağınız boşanma davasında kanıtlamanız halinde davalının kusurlu olduğu kabul edilebilecektir.

Karşı yanın kusurunun ispat edilmesi ise; Maddi ve manevi tazminat ve nafaka istemlerinizin olumlu değerlendirilmesini mümkün kılacaktır.
Davanızı bir avukatla takip ediniz.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi