Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kardeşim ve bir kızım var 3 yaşında boşanmak istiyorum gidecek yerimiz yok

Konuyu Kilitleyin
Old 18-05-2019, 15:49   #1
Konuk

Varsayılan Kardeşim ve bir kızım var 3 yaşında boşanmak istiyorum gidecek yerimiz yok

Ben boşanmak istiyorum ama ne dava açacak param var nede avukat tutacak param dava açamazmıyım. Eşim dışarıya salmıyor evde hapis gibiyim çıktığımdaysa ne ... işin vardı dışarda kime sordunda çıktın gibi şeyler söylüyor o yüzden dava açmayada gidemiyorum. Para vermiyor kesinlikle istediğim zaman senin parayla ne işin var zaten siz kadınlar para gördünüzmü harcamadan duramazsınız para mara yok sana aç mı kalıyon onuda almayıver ne görürsen istiyorsun almayacam gibi birdünya laf işititorum.Kendisi ise günde 4 paket sigara içer ve parlament marka yani günde sırf kendi lüksüne 100 tl harcıyor. Ailesiyle yaşamaya zorluyor yaşamazsan çık git evine diyor benim ailem yok bir ben bir kız kardeşim birde kızım var gidecek yerim olmadığı için beni kendisine mecbur bırakıyor. Sürekli açık ve başka tür kadınları sosyal medyasına ekleyip takip ediyor. Geçen gün birisine yorum yaparken yakaladım sevdiğim kadını alamadım gibi şeyler söylemiş diğer kadınlar yazık olmuş sana oda seni istiyordur Demiş kocamda evet istiyor ama olmaz artık o evli ben evli demiş eski sevgilisinden hala haber alıyor arkadaşları haberini getiriyorlarmış bunun için kavga ettik bana mesajlarını göstermiyor onun özeli varmış arkadaşıyla ne konuştuysa beni ilgilendirmezmiş birileriyle konuştuğu açık ama kimle konuştuğunu bilemiyorum. Bu yüzden çok bunaldım sıkıldım evlendiğimiz günden beri bu hep böyle devam etti bazen evin anahtarlarını götürürdü dışarıya çıkmayım diye telefonumu elimden alıyordu Kimseyle konuşmayım diye şimdide ne telefonuma kontör yükler ne para verir ne dışarıya çıkartır ne gezdirir hiç bir yere gidemem milletin içinde aşağılar küçük düşürür hakaret eder 3 yaşında bir kızım var hala emziriyorum boşanmak istiyorum ama ne gidecek kalacak yerim Ne masrafları karşılayacak gücüm nede avukat tutacak param var Davayı açtım diyelim çocuğumun velayetini alabilir miyim? Nafaka ve tazminat alabilirmiyim?
Old 21-05-2019, 09:55   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Bulunduğunuz yerin Barosuna yazılı olarak başvurun. Avukat ve dava masraflarını ödeyemeyeceğinizi belgeleyin.(Muhtardan fakirlik belgesi)Baro illerdeki avukatlar birliği kuruluşudur. Sizin adli yardımdan ve ücretsiz avukatlık hizmetinden yararlanmanızı sağlayabilirler. İlçede iseniz, Adliye binaları içinde adli yardım büroları bulunmaktadır.

Açacağınız boşanma davasında, çocuğunuzun GEÇİCİ VE KALICI Velayetlerini talep edin. Velayeti için siz önceliklisiniz. Çocuğunuz anne bakım ve şefkatine muhtaç yaşta.

Davada, Çocuğunuz ve kendiniz için önce dava tarihinden itibaren geçerli olmak üzere TEDBİR NAFAKASI, boşanmaya karar verilip kesinleşmeden sonra, YOKSULLUK (Sizin için)ve İŞTİRAK(Çocuğunuz için)Nafakaları talep edebilirsiniz.

Ayrıca MADDİ Tazminat ve MANEVİ Tazminat da talep edebilirsiniz.

Davanızı açarken, DAVA SÜRESİNCE, evden ve ev eşyalarından sizin ve çocuğunuzun yararlanmasına karar verilmesini de talep edin. Bu tedbir kararı sizi boşanma kesinleşinceye kadar evde tutar.

Davanın ispatında, bilgisayar çıktıları, kız kardeşinizin ve diğer akrabalarınızın tanıklığından yararlanabilirsiniz. Eşinizin telefon arama kayıtlarının da mahkemece istenmesini isteyebilirsiniz. Eşinizin güven sarsıcı davranışlar içinde.

Aynı zamanda psikolojik ve ekonomik şiddet uygulamakta. Fiziki şiddet uygularsa doğrudan polisi arayınız. Savcılık ve Karakol sizin için koruma kararlarının alınmasını Aile Mahkemesinden isteyecektir.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi