Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 12-09-2008, 12:03   #361
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Saim kardeş bir yardakçı buldum.

İşbirliği teklif ediyorum. Yeniden sigara içmeye başlayacağım. Desteğinden eminim.

Ben bu insanları anlamıyorum.

Şimdi Suat bırakmadı, Cengiz bıraktı, asıl sorun Gülümse'de sigara içmiyor ama hiç tavır da koymuyor. Şimdi Cengiz ile Suat'ın gelip beni dövebileceğini düşünüyorum. Gülümse de orada. İstanbulda ajanlarım var. Konya'da yok. Senin Konya'da tanıdığın bir yakinin var mı? (Hamili kart olması tercihimdir) En şiddetli savunan Nur. Onun kontrol edilmesi gerek. Ankara'ya da yakın. İstanbul'dan gelenleri haber alıp kaçarım ama Konya ekibi için korkuluyum. Yol yakın. Kaçamadan yakalanırım.

Neyse bu özel sohbeti geçtikten sonra şimdi benim ince planlarıma geleyim.

Kardeş;

Tartışmanın bir yerinde söylemiştim ya sigara için:

Seviyorum namussuzu.

Şimdi bırakamazsam senden bir iyilik isteyeceğim. Seni dünür göndereceğim.

Bu sigara namussuzunu Suat'dan alıp bana getireceksin. O artık benim helalim olacak. Vermez ise bilmem. Kaçır, birşeyler yap.

Kardeş sen iç dedin ben de istiyorum. Al getir.

ÖNEMLİ NOT: Bu mektup okunduktan sonra on dakika içinde kendini imha edecektir. Bu mektubu bir yere taşımayı düşünmeyin ve bilgileri de aktarmaya kalkmayın. Size verilen talimatlar doğrultusunda davranırken yakalanırsanız tarafımızca tanınmayacaksınız ve size sahip çıkılmayacaktır. Adımı vermeyin.

Sevgili cürmüm kolay gelsin.

Şaka bir yana sayın Sarı'nın ifade ettiği gibi;

Bu olay bitmiştir.

Suat bey de ifade etti.

Özenti ile başlamamış.

Bundan sonraki sorun benim sorunum. Sigara içecek miyim İçmeyecek miyim. Sonrası Suat beyin 30 yaş sonrası başlamasına benzeyecek.

Saygılar

Durumun vehametinden dolayı iş bu mesaj müzekkere yerine geçmekte olup 7 (yedi) gün içerisinde adres bildirmeniz gerekmektedir.

Aksi durumda bu forumun bize verdiği yetkiyi kullanarak (rica edip, aman abi deyip, ağlayıp, gerekirse ben de içeceğim tehdidine başvurup) gereken yapılacaktır.

Hatta şimdi başlamasam bile 30 yaşıma 5 ay kaldığı için yaş avantajımı kullanarak doğum günümde yeniden başlayacağımı bildiririm.

Yazdıklarınız aleyhinizde kesinlikle kullanılıp ifşa edileceksiniz.

Siz seviyor olabilirsiniz, hatta kaçırmayı da göze alabiliyor da olabilirsiniz. Hayati tehdit altında olduğunuzu bildirmekle görevliyiz.

Direnmeniz halinde kararı ve hesapları size bırakarak , karşınızda zafer edasıyla güleceğimizi beyan ederiz.

Siz ve bu suça ait azmettirdiklerinizde cezai indirimden faydalanamayacak,önceki siciliniz kesinlikle gözönünde tutulacaktır.Tanık dinletme hakkınız yoktur.

Kendisini yoketmeye planladığınız mektup incelemeye alınarak bu ihtar çekilmiştir.İfşa edilmesi an meselesidir.

Hemen sözünüzü tutmanız gerekmediğini bildirir, gerekli her türlü taksit imkanı yapılacağını tarafınıza bildiririz.

Bu mesajın bizi korkuttuğu gerçeği ile birlikte bu durum yasal faizi ile hesaplanarak tarafınızdan cebr-i icra yoluyla tahsil edilecektir.

Burdan bile bize;
-Siz kimsiniz ? dediğinizi duyar gibiyim.Açıklıyorum efendim Ben Nur Deniz tarafınıza acilen adres bildirmeniz hususunu tekrar hatırlatırım.

Daha dövdüğüm terlikler kendine gelemedi.En azından bu durumu göz önünde bulundurmanızı rica ederiz..

Saygılarımla..
Old 12-09-2008, 12:16   #362
Nur Deniz

Saim Bey'e güvenmemenizi tavsiye eder.Eğer bu konuda bir girişimde bulunacaksanız en azından sessiz sedasız yapmanızı bekleriz.

Yoksa...

Yoksa emeğinize canı gönülden üzülürüz.
Old 12-09-2008, 14:23   #363
Av.H.Sancar KARACA

Sn.ERDOĞAN'ın tütüne yeniden başlaması bir hak elbette. Kimse bir şey diyemez. Kime ne?
...
Lâkin, beni yalancı çıkardığı için (kime ne değil yani) bir-iki kelâm edeceğim. Bunca güzellikten sonra yazık ettin be üstât. Kendinize, sizinle yola çıkanlara, yeni niyetlenenlere.
1-2, 5 gün değil ki, epey de sabretmiştiniz.

Umarım dönüş yolunda yalnız kalır da yeniden yola koyulursunuz.
Yola devam edenlerle aranızı fazla açmayın derim.
Selam ve saygılarımla.
Old 12-09-2008, 14:30   #364
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yeniden sigara içmeye başlayacağım.

Alıntı:
Şimdi Suat bırakmadı

Suat bırakmadı ama bırakmayacak demek değil. Ancak sen tekrar sigaraya başlarsan, benim bırakma umudum azalır.

Alıntı:
Bu sigara namussuzunu Suat'dan alıp bana getireceksin

Saim Abi fedakar bir insandır. Sigara içmemesine rağmen, sana zarar vermemek adına, benden aldığı sigarayı kendi içer.
Old 12-09-2008, 14:39   #365
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Erdoğan, bence bugün içmedi

Dün de içmemişti zaten

Üç gün önce eski bir dostu ziyaret etti ama eski yakınlığı bulamadı

İnşallah hiç de bulamazsınız bir daha

Gel gitler olabilir, gerçekten bırakabildim mi, neyim ve nerelerdeyim denilebilir

Pes etmeyin Muzaffer Bey, pes etmeyin...Hele ki hiç boş vermeyin

Saygılarımla.

Old 13-09-2008, 00:50   #366
Gülümse

Muzaffer Bey, sigara bırakmanın bir süreç olduğunu biliyorsunuz... Sigarayı bırakmayı başarmadan önce ben de bırakmayı denemiş hatta altı ay kadar içmemeyi başarmıştım...

Sonra bir sigaradan bir şey olmaz mantığı ile yakıp arkasının gelmesine neden olmuştum... Ama ikinciye bırakma çabasına girdiğimde ilk bırakma denemem bana ışık tutmuş, bırakmanın ne kadar büyük bir emek olduğunu anlamıştım...

Şimdi önüme uzatılan sigaraya hayır dememin iki nedeni var. Birincisi ben artık sigara içmiyorum ikincisi 4.5 senedir sigarayı bırakma emeğime saygısızlık etmek istemiyorum...

Eminim tekrar bu kararlılıkla sigaradan kopmaya karar verdiğinizde ki bunun yakın bir zaman olmasını ümit ediyorum, daha başarılı olacak, sigara bağımlılığından kurtulmuş biri olarak aramızda yer alacaksınız...
Old 14-09-2008, 01:08   #367
Gülümse

Sigarayı bırakan dostlardan ses çıkmadığında, meraklanıp kaygılanıyorum...
Old 14-09-2008, 01:17   #368
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse

Sigarayı bıraktım, içmiyorum.En çok zorlandığım zamanlar ise mükellef sofra sonrası türk kahvesi içtiğim zamanlarmış.

Kahveyi de bırakacağım o olacak yani.
Old 14-09-2008, 01:24   #369
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse

Aslında ben de.
Old 14-09-2008, 12:05   #371
HAMZA

Adana'nın cehenneme hazırlık antremanı yaptırdığı günlerden biriydi dün.Önce ki gece ve dün gündüz zorunlu sebeplerden dolayı uyanık kalan ben sonunda ilk golümü yedim.

Günlerdir sigaraya bağlı olduğunu düşündüğüm uyku bozukluklarım, halsizliklerim ve stres golü yeme sebeplerimdir.

Ama bıraktım, kullanmıyorum, kullanmayacağım. Dün için üzgünüm ve size olan sorumluluğumu ( ki tamamen kendi tercihimdir ) ihmal ettiğim için özür dilerim.
Old 14-09-2008, 14:08   #372
Nur Deniz

Gerçekten çok üzgünüm, sadece yalnız kalmak istemiyorum.

Kutlayacak dostlarımın da olmasını isterim.

Ama halen iyi giden birileri olduğunu da inanmak istiyorum.
Old 14-09-2008, 14:19   #373
Av.Ufuk Bozoğlu

Muzaffer Bey'in sigaraya başladığına inanmıyorum.

Sigarayı bırakabildiğini görüp, tekrar başlamış olamaz...
Old 14-09-2008, 16:07   #374
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Gene içmiyorum

İçtiğim gün veya 30. günde haber vereceğim

Saygılar
Old 15-09-2008, 00:42   #376
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
30 günü doldurdum..

Tebrik ederiz... 30. günün hediyesi neydi ?
Old 15-09-2008, 02:00   #377
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz

Kutluyorum.

1 yılı bekliyorum.

Saygılar.
Old 15-09-2008, 02:10   #378
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Ben 30. günde haber vermekten vargeçtim.

Artık 6 ay.

Ama içtiğimde haber vereceğimden emin olabilirsiniz.
(Gerçi Nur beni 6 ayda da üter de o zaman da bir yıla taşırım.)

Saygılar.
Old 15-09-2008, 02:23   #379
Nur Deniz

Alıntı:
Ben 30. günde haber vermekten vargeçtim.

Artık 6 ay.

Ama içtiğimde haber vereceğimden emin olabilirsiniz.
(Gerçi Nur beni 6 ayda da üter de o zaman da bir yıla taşırım.)

Saygılar.

Nazar değecek vallahi, nargile ile tütsülesem mi acaba?
Old 15-09-2008, 02:26   #380
Nur Deniz

Alıntı:
Kutluyorum.

1 yılı bekliyorum.

Saygılar.

Ne kaldı ki kutlama için(sadece 11 ay) Muzaffer Bey, hesapların sizden olduğunu unutmadım .
Old 15-09-2008, 02:50   #381
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sevgili av-ufuk;

Bu farklı bir şeydir. Yaklaşık 40 yıldır içiyorum. Daha önce 6 ay bırakmıştım. Siz kafanızda bitirmediyseniz kendiniz için herhangi bir gerekçe bulursunuz.

Bazı insanlar "kahvesiz olamz" der. Bazıları da başka şeyler.

Sorun alışkanlık. Bazı insanlar evliliğin de bir alışkanlık olduğunu savunur. Gene Saim aklıma geldi; bakıyorum eşinizle sigara arasındaki tercihiniz 10-15 dk sürmüş gibi bir ifade idi.

İkisi de alışkanlıksa evet.

Ben hiç böyle tartışmadım. Eşim tartıştı. Ya o ya ben dedi. Ne yapayım ben de 25 yılı aşkın, (7 yıl da nişanlılığım var) evlilikten sonra kıyamadım. (Bu arada o bana 15 yıldır ya o ya ben diyor) Mecburen gediklide karar kıldım. 40 yıllık alışkanlığımda. Hatunu babasının evine göndermiştim, siz de burnumdan getirdiniz. şimdi dönüyor.

Mecburen böyle bir ilişkide düşünme süresi bu kadar sürer.

Yoksa 1 dk. da biterdi,

Şaka bir yana karımı çok seviyorum. O benim sultanım. Sigarayı da çok seviyorum. Can dostum.

Emir demiri kesermiş. Sultan'ın karşısında sigara dostluğunun lafı mı olur.(dostlarına ihanet eden adam)

sAYGILAR
Old 15-09-2008, 03:31   #382
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz

Sevgili Nur;

Ben hala heceleyerek yazıp okuyorun.

Aradaki mesajlara ulaşma şansım olmadı.

Hesap konusuna yaniden bakayım
Old 15-09-2008, 05:35   #383
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Nargile ne laf?

Tüm dostlarıma, tercih ederlerse, bahçemde güllerin arasında ikramda bulunurum.

Güller benim keyfimdir. Sizi çizebilir.

Ne yapayım?

Dikensiz gül yok.

Hepinizi seviyorum.
Old 15-09-2008, 09:06   #384
Nur Deniz

Alıntı:
Sevgili Nur;

Bir bakın bakalım, yanlış mı anlamışım yoksa,yoksa boşuna mı bıraktım sigarayı..
Old 15-09-2008, 10:04   #385
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Sevgili Nur;

Ben şahidim. Sonra da kefil olmuştum. Asıl borçlu ödemek istemediğine göre, hesaplar benden olacak.
Old 15-09-2008, 17:55   #387
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben şahidim. Sonra da kefil olmuştum. Asıl borçlu ödemek istemediğine göre, hesaplar benden olacak.

Zevkle..

Bir söz var.

Ölüye rahmet gelsin de nerden gelirse gelsin diye..

Ben bir yılımı doldurayım da, bizzat Suat Bey'in de , Muzaffer Bey'in de sözlerini tutmalarını bizzat isteyeceğim.

Old 15-09-2008, 20:39   #388
Av.Cengiz Aladağ

Ben de bırakacağım ama kim, ne zaman, ne ısmarlayacak?
Biraz motive edilmem gerek anlayacağınız.
Old 15-09-2008, 20:42   #389
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Siz ne isterdiniz ?
Old 15-09-2008, 20:42   #390
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

benden size kocaaaaamaaaaaaannnnn bir çokonat nasıl bu oldu mu Sayın Aladağ
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi