Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nasıl bir evlenme teklifi hayal ediyorsunuz?

Yanıt
Old 04-03-2007, 12:11   #31
Envanter

bakıyorum evlilik teklifi konusunu yağmurdamlası açmış. neden bir erkek açmamış ki. şaşırdım. herhalde biz erkekler yanımızdaki bayanlara karşı romantik yani ince iş derler ya bundan pek anlamıyoruz. hep şaşırtarak mı teklif yapılacak yahu. ben evlenme teklifinde bulunmadım ama. evlenme teklifi aldım. kabul etmedim. red ederkende kırmadım karşımdakini. bir bayanın evlenme teklifi etmesi o bayanda baba sevgisinin yada abi yada amca dayı sevgisinin eksikliğini benim üzerimde gidermek isteyişlerinden kaynaklanmaktaydı. psikolojik etmenleri göz önünde bulundurmak zorundaydım. sanki denek olarak kullanmış gibi oldum ama yaptığım araştırmalar sonucunda bu kanıya vardım. diğer taraftan sağlıklı ilişkiler sağlıklı duygusal yaklaşımlar yine sağlıklı bireylerin evlenmeleri mutluluk getirir. sizlere bir tavsiyem olsun evlenme teklifi ederseniz yada alırsanız etkilenmeniz doğaldır. ancak sonrasını düşünmek mecburiyetindeyiz. kişilik bozuklukları depresif şahsiyetler şizofren rahatsızlıkları gibi sorunlar evlenmeye kalkışan kişilerin evlilikleri bir kısır döngüye dönüşmeden tedavi edilmelidir. hayır ben kesinlikle sağlıklıyım demeyin sakın.karşınızdakinde bir sorun olabilr. ancak ikili ilişkilerde psikologlara danışılmalıdır diyorum. geleceğin belirsizliğini bir bakıma ortadan kaldırmak adına önerimde sabit fikirliyim. mutluluklar dilerim bir ömür boyu.
Old 06-03-2007, 12:30   #32
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Güzel bir şiir envanter09,
Umarım işe yarar ama asıl önemli olan işte değişik olabilmek bunu karşındakine olanğanüstü olarak sunabilmek.Tüm erkeklere kolay gelsin....
Old 06-03-2007, 12:37   #33
yağmurdamlası

Sayın envanter09,
Yazınıza cevap yazmak isterim.Bayanlar her zaman daha duygusal olarak kalacaklardır ve erkekler bunu daha arka planlara atmakta ısrarlı olacaktır.Bir kızın size evlenme teklif edebilme cesaretini kendinde görebilmesi ne güzel.Demek ki sevgisine inanabilmiş.Çoğu erkek var ki korkaklığından gerçeği haykıracak cesareti kendilerinde bulamıyorlar ve ben onlara hep acıyorum.Bir bayan bunu yapınca neden bu kadar tepki alıyor ki.Ben bunu hiç denemedim başıma gelmedi ama nasıl bir sevgi ve cesarettir ki sevgisini evlenme teklifi olarak sunabilmek?Gerçekçi düşünenler ilk önce zaten karşısındakine bir dost bir sırdaş bir yoldaş gözüyle bakarlar.Onda sevgi bulmak ondan sevgiyi arzulama nedeni doğru kişi olduğunu düşünmektir.Bir bayan olarak doğru kişinin kollarında bir hayat geçirmek her zaman düşüncelerinin içinde varolan şeydir bir bayanlar için.Yanlış düşünüyorsunuz demiyorum size envanter09 ama bunda psikolojilik bir durum olduğu yok.Buradagerçek sevgi kırıntıları var ama bence bunları okusaydı o genç kız çok üzülürdü..
Saygılarımla...
Old 10-03-2007, 23:00   #34
suskun_juliette

Bir ev çiz..içinde birkaç oda birkaç sandalye olsun yeter.çok şey istemem.her duvarda resimlerimiz olsun..izlerimizi taşıyan merdiven basamakları..gülüşlerimizin asılı kaldığı bir kaç sigara izmariti kalsın öylece küllüklerde..bir odada boş beşik sallansın açık kalan pencerenin arsız rüzgarıyla..belki bir gün ağlama sesleri işitilir odalarda..ilk adımlar,ilk sözcük...koridorlar uzun olmamalı..her adımda sana biraz daha yakın olmalıyım...pencerede asılı kalan endişeli bakışlar..geçmek bilmeyen mesai saatleri..ve gelişin..sıcak sarılışın..hasretin evimizi terk edişi..her şey çok güzel olacak seninle..hatta evlenmek bile
Old 11-03-2007, 17:38   #35
yağmurdamlası

Bekarlık sultanlık desek mi acaba bilmiyorum ama evlilik zor.Evliliği sürdürmek daha zor.Evleneceğin kişiyi bulmak en zor olan.
Old 11-03-2007, 17:45   #36
suskun_juliette

Valla Fakir (SEVGİ FAKİRLİĞİ) Bir Kalbin Tahtına Geçip Sultan Olmaktansa Züppe Bir Hayatta Avare Olmayı YeğlerimYa Ama Yağmur Evlenmek Aslında Kolay,Mantığını Devre Dışı Bıraktığında Gözünü Kapattığında Bir İmza Atmak O Kadar Da Zor GörünmüyorEğer Çok Düşünürsen Düşüncelerinle Baş Başa BırakılırsınEtrafında Koşturup Duran Çocukların Olduğunu Sadık Ve Seni Seven Bir Eşin Olduğunu Düşünürsen Çok Güzel Her Şey...Ama İşte Her Şey İhtimaller Üzerine Kuruluyor.Evlilik Tüm Varlığını Koyduğun Bir Kumar..Belki De Rus Ruleti
Old 13-03-2007, 01:01   #37
Envanter

sayın yağmurdamlası
o genç kıza zaten bütün bunları izah ettim. beni anlayışla karşıladı. bana karşı beslemiş olduğu sevginin sadece bir tatmin olduğunun farkına vardı yani. bu gerçeği öğrenmesinin verdiği hoşnutlukla bana olan ilgisi boyut değiştirdi. yaptıklarından pişman olmadığını ve beni tanıdığına memnun olduğunu hayata bakış açısını değiştirdiğimi ifade etti. objektif bakmanın yine kişiden kişiye değiştiği malum. sizin düşüncelerinize de saygı duyuyorum. evlilik teklifiyle evlilik yürütmek arasında çok fark var. bu farkı yaratan unsur evlilik sürecidir. iyi günde kötü günde her zaman beraberce yaşamak ve yaşlanmak sözü bu boyutta çok önemlidir. muhteşem bir evlilik teklifi yapılabilir. bu hayal gücü ve elimizdeki imkanlarla mümkündür. unutulmayacak günlerden biri olarak kalır anılarda. evlilik teklifi yapsaydım gökyüzüne yazardım. denizlere yazardım diyemem. yada yollara. ancak şuan evlenmeye hiç niyetim olmadığı için fikir beyan edemiyorum. güzel bir teklif olurmuydu bilemem ama seversem etkili bir yöntem mutlaka bulurdum diyorum.
Old 13-03-2007, 14:02   #38
yağmurdamlası

Sevgili envanter09,
Durumun sonucunda iki tarafında birbirini anlamasına çok sevindim.Üzülmesin insanlar kalplerinden dolayı ağrılar yüzünden. Elbette evlilik teklifi unutulmaz yapılmak istenir sevdiğin insan için ama işte bu da erkeğin duyduğu sevgiye bağlı.Her erkeğin hayal dünyasında bir şeyler vardır şöyle yaparım böyle yaparım diyerek heralde ama işte bunun elbet zamanı vardır zaten evlilik planlamakla olabilecek bir durum değil bence.Neyse herkes beklediği ya da yapmak istediği teklifi bulur umarım...
Old 23-03-2007, 14:39   #39
Yazılım Mühendisi

Olumsuz evlenme teklifi ettim ama nasıl cevap aldım?

2004 yılında asker dönüşü kızarkadaşıma evlenme teklif etmeye karar verdim. Kendisini bir yemeğe götürdüm, gayet romantik bir ortam ve uygun olduğunu düşündüğüm bir an geldi. Şimdi teklifi yapıcam ve o da çok sevinecek boynuma sarılacak falan diye filmlerden kalma bir olay kurguluyorum ben. Diyalog şu:
-Seninle çok önemli birşey konuşmak istiyorum
-Seni dinliyorum
-önümüzdeki 50 yıl için bir planın var mı?(bunu bir filmden çaldım
-Olması mı gerekiyordu?
-Eğer yoksa, benimle evlenir misin?
-Nasıl yani? İyi de biz zaten evlenmiycek miydik? Neden böyle gereksiz bir soru sordun?
dedi biraz da sesini yükselterek.
Ben tabii dumur oldum direk, romantizm dağıldı birdenbire.
Yaptığım esprili teklif te direk suya düştü haliyle. Hayatımda nadiren söyleyecek bişey bulamadığım oldu, o da öyle bir andı.
E sonra toparladım tabii:
-"Tabii ki evlenecektik ama yine de bi sorayım istemiştim"
dedim mecburen...
Old 24-03-2007, 13:27   #40
yağmurdamlası

Güzel bir anı ben çok güldüm yazık size ya....Eeeee evlendiniz mi yoksa hala beklemekte misiniz? Kız arkadaşınız size karşı güveni tam ki bir evlenme teklifi bile beklemityormuş bu güveni sağlamak ne kadar güzel..
Old 25-03-2007, 22:24   #41
Yazılım Mühendisi

Varsayılan filmin sonu

O gün yaşananların üzerine kısa sürede nişanlandık, bir yıl sonra da bitiverdi ilişki kendiliğinden Mutlu son olmadı yani.
Old 26-03-2007, 08:58   #42
yağmurdamlası

Varsayılan Hadi ya..

Hımmm... Buna çok üzüldüm ne yazık ki ben de sanmıştım ki çoktannnnn evlenmişlerdir. Neyse diyemeyiz ama hayat işte demekten başka insanın ditebileceği bir şey olmuyor bazen hayatta bazı şeyler kesinleşmiştir biz doğmadan yazılan kaderde vardır bu.Bunların içinde olan evleneceğimiz kişide nasip kızmet kader işidir..
Old 08-08-2007, 12:09   #43
yağmurdamlası

Evlenme teklifi düşünüyordum ama kısa yoldan kaçırmak istiyorlar....
Old 15-08-2007, 18:54   #44
yağmurdamlası

Boşverin evlenmeyin....
Old 15-08-2007, 23:13   #45
Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Evlenme teklifi düşünüyordum ama kısa yoldan kaçırmak istiyorlar....

E hadi inşallah!
Old 16-08-2007, 01:20   #46
yağmurdamlası

Baktı olacak gibi değil...Kaçırmaktan vazgeçti...evlilik askıda....
Old 16-08-2007, 10:33   #47
Jeanne D'arc

Peki bu arada kalan "lar'lar" neredeler?
Old 16-08-2007, 10:57   #48
yağmurdamlası

lar ekini kendim ve onun için kullandım...biz demem lazım aslında.... Kaçırmayı düşündüğümüz anlar değişiyor da....
Old 16-08-2007, 11:39   #49
uSaRe01

Teklif:---- Niyyetim acizaneyi ta'ciz etmek olmayup, efkar-ı umumiyede bir ocak tüttürmektir. Cevab-ı müsbetiniz kalb-i hicranımı dindireceğinden dest-i izdivacınıza talibim..
Cevab ---: ?

Ne olabilir
Old 16-08-2007, 14:07   #50
üye18337

Bu başlık altında mümkünse erkeklere evlenme teklifi için doğru zamanın geldiğini gururumuzdan da olmadan nasıl anlatabileceğimizi de tartışalım... Ben size denenmiş ve başarıya ulaşmamış birkaç yöntem sunayım...

En sevdiğin yemeği artık pişirebiliyorum... (aç kalmazsın)
Komşulara beni soruyorlarmış... (rekabet ortamındasın)
Gece çıkmama artık izin yok... (özgürlüğümüz kısıtlanmasın)
Ablam da evlendi... (sıra bende)
Annenle çok iyi anlaşıyoruz... (artık gelini sayılırım)
Komşunun çocuğu beni çok seviyor... (anaç yönümü keşfet)
...
Old 16-08-2007, 14:34   #51
Jeanne D'arc

Alıntı:
Teklif:---- Niyyetim acizaneyi ta'ciz etmek olmayup, efkar-ı umumiyede bir ocak tüttürmektir. Cevab-ı müsbetiniz kalb-i hicranımı dindireceğinden dest-i izdivacınıza talibim..
Cevab ---: ?

Ne olabilir

Cevap olsa olsa "aciz sensin, hadi yoluna" olur.

Ve bir tane de dostlardan: "Kendi yüzyılında yaşa".
Old 16-08-2007, 16:13   #52
SPARTACUS

Neşeli

-- Saat 03:15
-- Kızın telefonu çalar
-- Kız 03:20'de telefona cevap verir
-- Erkek : Benimle evlenirmisin
-- Kız : HAAAAYYYIIIIIIIIIIIIRRRRR
-- Erkek : Ben nerde yanlış yaptım
Old 20-08-2007, 16:07   #53
Procurement Law

Varsayılan Başlığın Şekilciliğe Yaptığı Vurgu Hakkında

Burada uzun uzadıya yazmak istemiyorum ama insanımızdaki bu şekilcilik hastalığının mevcudiyeti hususunda sanırım tartışmaya dahi lüzum yok. Şekilciyiz, şekilciyiz, şekilciyiz... Bizim için bir şeyin nasıl olduğu değil nasıl göründüğü önemli. Neyi bildiğimiz değil ne bildiğimizi düşündürdüğümüz; ne hissettiğimiz değil nasıl hissediyor göründüğümüz... Bu liste sonsuza dek uzar gider... "Değil"den sonraki kısımlar hep "göründüğümüz" diye biter.
Keşke bu başlık da "Nasıl biriyle evlenmeyi düşlüyorsunuz?" şeklinde olsa idi. Öyle yorumlar yazılmış ki, bu şekilde (Belli bir şekil tanımlanmış) teklif edilmediği takdirde bu teklifin hiçbir anlamı olmayacağını düşündürüyor. Şimdi hep bir ağızdan, "Asla düşündüğünüz gibi değil. Önemli olan insanlık!" diyenler çıkacağından emin olmama rağmen, akıllarda hayatta bir kez gerçekleşen, daha doğrusu bir defa olması temenni edilen bu ritüelin eşsiz olması yönünde bir düşüncenin olduğunu gayet iyi biliyorum.
Bir arkadaşın imzası vardı sitede, onun imzası bu husustaki düşüncelerimi özetliyor:
Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil...
Old 20-08-2007, 17:40   #54
__av.zeynep__

ben bu beklentinin şekilcilikle bir alakası olmadıgını dusunuyorum sayın bastık..her genc kız sevdigi erkekten evlenme teklifini bekler.zaten uzun yıllar beraberseniz nasıl evlenme teklifi edeceğini de az cok bilir.romantik bir erkekse beraber oldugunuz kişi teklif beklentiniz de romantik olur sıradan bir erkekse 1 cumleyle durumu ozetler ve hatta son derece sıradan sekilde sohbet arasına bile sıkıstırır bu teklifi..artık bayanlar olarak sekilcilikten uzak oldugumuzu dusunuyorum
Old 20-08-2007, 18:25   #55
Procurement Law

Varsayılan Evlilik Teklifinin Şekli

Alıntı:
Yazan __av.zeynep__
...romantik bir erkekse beraber oldugunuz kişi teklif beklentiniz de romantik olur sıradan bir erkekse 1 cumleyle durumu ozetler ve hatta son derece sıradan sekilde sohbet arasına bile sıkıstırır bu teklifi...

Sıradan/romantik ayrımınız bile benim anlatmak istediklerimin bir özeti. Yukarıda alıntı yaptığım sözler zaten söylemek istediklerimi daha iyi ifade etmemde bana oldukça yararlı oldu, katkınız için teşekkür ederim...
Old 08-09-2007, 01:08   #56
OLCAYK

Varsayılan Samİmİ Bİr İtİraf

Onuncu yıla girdik, halen evli değiliz (Bu arada ilk beş yılı saymıyorum, çocuktuk yahu beraber büyüdük )Benim sekizinci yılda aldığım teklifte gözyaşı vardı, o an sekiz yıldır gittiğimiz bir yerdeydik yine birlikteydik. Bunun nedenini hiç anlamamıştım, halen anlamış değilim. Ama çok özel bir andı. O yüzden hiç düşünmedim, düşünmüyorum da.Kabul de ettim ama dediğim gibi henüz evlenemedik
Old 09-09-2007, 17:43   #57
KARİNE

Evlılık teklıfınde kabul eden mı, teklıf eden mı, daha heyecanlanır bılemıyorum ama O günün hayalini kurmak bile heyecanlandırıyor benı ins bayılmam ılıskıyı o noktaya getırebılmek gercekten saygı duyulası bır olay ahh ahhh daha 3 senemiz var teklif kısmı özel kalsın.
Old 10-09-2007, 18:57   #58
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan SPARTACUS
-- Saat 03:15
-- Kızın telefonu çalar
-- Kız 03:20'de telefona cevap verir
-- Erkek : Benimle evlenirmisin
-- Kız : HAAAAYYYIIIIIIIIIIIIRRRRR
-- Erkek : Ben nerde yanlış yaptım

Kız belki 'Evet' de diyebilir ama büyük ihtimalle sabah uyandığında hatırlamaz
Old 27-09-2007, 07:27   #60
aak

hiçkimsenin aldığı evlenme teklifi benim kadar emri vaki olmamıştır heralde.biz eşimle üniversiteden tanışıyorduk.arkadaştık.bir akşam gece yarısı beni aradı ve''yarın annemler seni istemek için gelecek'''dedi.ben şok geçirirken de''sahi ben sana evlenme teklif ettim mi?benimle evlenirmisin'' dedi.tabii ki ben ancak ertesi sabah evet diyebilecek hale gelebildim.aradan 6 yıl geçti.4 yaşında bir oğlumuz var.herkese mutlu evlilikler,huzurlu bir yuva ve seven ve sevilen hayat arkadaşları dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi