Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Gazi Üniversitesinde Hukuk öğrencisi olmak!

Yanıt
Old 17-08-2006, 00:24   #1
Hasan Bahadır Büyükavcı

Olumlu Gazi Üniversitesinde Hukuk öğrencisi olmak!

Öss tercihlerinin yapıldığı ve artık sonuçların belli olup insanların bir nev'i hayat çizgilerinin belli olacağı günleri yaşamaktayız.Bu konuyu artık hayatlarının en az 4 yılını Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde geçirecek olan arkadaşlarımı gelecekleri okul hakkında bilgilendirmek istiyorum.
Gazi Hukuk ta 3.yılıma başlayacağım.Bende herkes gibi ilk Öss puanlarım geldiğinde inşallah Ankara Hukuk Fakültesine girerim diyordum ve tercihlerimide o yönde yaptım.İlk sırada Ankara 2. Gazi...Gazi geldi.
Okulumuz Ankaraya Otogara iner inmez hemen karşınızda.Pembe güzel mütevazi bir binamız var.Okulumuz öyle büyük bir kampüste değil.Küçük bir bahçemiz var.Ancak okulumuzun arkasında Emek ve Bahçelievler semtleri var.Diş Hekimliği ve İletişim Fakülteleri ile aynı yerleşkedeyiz,yani kardeş fakültelerimiz.Okulumuzda mütevazi bir kütüphanemiz ders çalışma odalarımız en alt katta kafeteryamız var.Okulumuz pek kalabalık değil çünkü 150 kişi alıyor.Sınıflarımızda bu yüzden hocalarımız ve biz daha aktif bir ders işleyebiliyoruz.Hocalarımıza gelince.Hepsi birbirinden değerli insanlar.Okulumuza gelecek arkadaşlarıma şimdiden hayırlı olsun diyorum ve gerçekten Türkiyenin güzel ve kaliteli fakültelerinden birine geleceklerini söylüyorum.
Old 21-08-2006, 15:02   #2
üye9283

Bende Gazi üniversitesi öğrencisiyim,bu sene 2. sınıfa geçtim.Bahadır arkadaşım gibi benimde ilk tercihim Ankara Hukuktu,Gazi'yi kazandığımı görüncede inanılmaz bi hayal kırıklığı yaşadım ama okulda geçirdiğim gün sayısı ilerledikçe okulum nerdeyse benim için vazgeçilmez oldu.Artık Gazi Hukuk'ta öğrenci olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum,tercih yapacak arkadaşlarımında illa Ankara Hukuk olacak diye takıntı yapmamasını temenni ediyorum.Gerçekten çok samimi dostlar,çok değerli hocaların bulunduğu,her ihtiyacımıza karşılık veremese de sınırları sonuna kadar zorlayan iyi bi okulda okuduğuma inanıyorum...
Old 28-02-2007, 23:42   #3
ibrahim karaca

arkadaşlar ben de gazi hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim benim de ilk tercihim ankara hukuktu ve ikinci tercihim gazi hukuktu nitekim gazi oldu. okulumdan gerçekten çok memnunum gün geçtikçe memnunluğum artmakta hocalarımız çok sıcak insanlar hukuk fakültesi düşünen arkadaşlarıma tavsiye edebileceğim bir üniversite
Old 10-03-2007, 16:01   #4
ayşin şenkılıç

ankara adalet meslek yüksek olkulu hukuk fakültesinin yanındaymış öyle mi? ilginize şimdiden teşekkürler
Old 10-03-2007, 18:04   #5
üye9283

Ankara Adalet Meslek Yüksekokulu Gazi Hukuk'un yanında değil,bildiğim kadarıyla Cebeci'de.
Bizim okulumuz AŞTİ'nin tam karşısındaki şirin bina
Old 10-03-2007, 19:18   #6
oguzhand0

Gazi Üni. Hukuk Fakültesinde öğrenci olmanın diğer hukuk fakültelerinde öğrenci olmaktan farkı var mı? (!)
Old 10-03-2007, 20:51   #7
MUHAMMED YILDIRIM

Sanırım ilk anıları sitede yazmaya sevk edecek kadar etkisi var.
Old 14-06-2007, 10:10   #8
The_Turk

Merhaba bende Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan bir kaç arkadaşım var. Hepside oldukça memnunlar. Ayrıca fakültemizden bu sene başından ayrılıp Gazi Üniversitesi'ne giden değerli öğretim elemanı Doç. M.Fadıl Yıldırım hocama saygılarımı sunuyorum.
Old 02-08-2007, 19:58   #9
Emre GENÇ

Değerli Gazi öğrencilerinin bu yazdıklarını okuyunca içime su serpildi diyebilirim... Verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim.

Saygılar
Old 06-08-2007, 22:26   #10
gülşen ylmz

Arkadaşlar merak ediyorum sizin farkınız ne? saygılar...
Old 20-08-2007, 14:26   #11
Av. Hülya Cengiz

merhaba!
gazi üniversitesinde ikinci sınıfa geçtim.ilk başlarda ben de çok ağladım kazandım diye sonuçta ankara hukuku kaçırmıştım...sonra bu yazıları gördüm...yasemin ve bahadır arkadaşlarımızınkileri öncelikle...içime su serpilmişti.sonra okula başladım öncelikle şirin mi şirin bir binamız var ve samimi arkadaşlıklar kurulabiliyor,ayrıca son sınavlara bavullarla gelip sınav sonunda bavulumuzu alıp evimize gidiyoruz1 sene yaşadım gördüm şimdi çook memnununayrıca bu sene hakimlik savcılık sınavlarında oransal birinciliğimiz var!!!kazanan arkadaşlara şimdiden başarılar!!!
notkulumuzu seven bu kadar kişi olduğunu bilmek güzel çünkü olmadığını düşünüyordum...bence okulumuz öğrencileri 'hukuk fakülteleri öğrencileri hangi üniversitedensiniz?'başlıklı konuya bir göz atmalılar...
sevgiler!
Old 20-08-2007, 23:41   #12
yildirim_66

Varsayılan merhaba

merhabalar:
Gazi üniversitesi hukukta ikinci yılımı yaşayacak olmaktan çok mutluyum..Hülya arkadaşım aynı sınıfta okuduk ama birbirimizi tanımıyoruz sanırsam

Gazili olmak ayrıcalıktır hele hukuk fakultesinde okumak başka bir ayrıcalıktır
Old 22-08-2007, 13:26   #13
Av. Hülya Cengiz

evet!ikinci sınıfa geçtiğine göre öyle olmalı
Old 25-08-2007, 15:47   #14
yildirim_66

Hülya arkadaşım sen bu yaz okulunda üstten ders aldın mı??

Ayrıca koskoca bir yıl geçti daha tanıyamadığımız arkadaşlarımız oluyor.Senin olduğun gibi:d
Old 27-08-2007, 09:44   #15
Av. Hülya Cengiz

hayır almadım,alttan dersim yoktu üstten de almadım...aslında ben bizim okulu avantajlarından biri de az kişi aldığı için herkesi tanıma şansına sahip olmak sanırdım ama demek ki öyle değilmiş
Old 28-08-2007, 21:58   #16
Hasan Bahadır Büyükavcı

Gazi Hukukun diğer fakültelerden farkı nedir diye soran üyeler?

Yukarıda yazılanları okumuyormusunuz?
Ayrıcalığımızın olması için ne olmalı?
Okulun önünde Demokles Heykeli mi olsun?

Kendimize göre ayrıcalıklıyız...
Old 07-09-2007, 19:52   #17
muzaffer1907

yeni bir hukuk fak.öğrencisi ve yeni bir üye olarak selamlar.Gazi hukuklu olmanın mutluluğunu yaşıyorum.yanlız biraz az mesaj gördüm bizim okul için.
İstanbul hukuka puanım yeterliydi fakat tercih sıram da gazi hukuktan sonraydı
nitekim gazi hukuklu oldum bu sene.Az da olsa cevremden istanbul hukuk yazsaydın cümlesini duydum ama 1hafta önce istanbuldaydım ve orda rahat bir kafayla okuyamacağımı bir kez daha anladım (trafik,kalacak yer sorunu,tehlikeli insanlar )neysa ankaraya geldik dönüşte.Her zamanki gibi düz<enli tertemiz bir başkentle karsılastım ve fakültemde cok ama cok hosuma gitti merakla izzet özgencten ders almayı bekliyorum gerci diğer hocalarımız da alanlarının en iyilerinden.2şehrinde avantajları ve dezavantajları var tıpkı 2 fakültenin olduğu gibi. sevgiyle kalın kara kaplı kitaplarla görüşmek dileğiyle...
Old 10-09-2007, 22:35   #18
muzaffer1907

gazi az öğrenci alıyor sanırsam bizim okul hakkında az mesaj olmasının nedeni bu.birileri bişeyler yazsın buraya.yeni başlayanlara uyarılarda bulunsanız ne güzel olur sevgili gazililer
Old 12-09-2007, 11:46   #19
yildirim_66

Hoşgeldin fakultemize muzaffer1907..Evet fakultemiz az kişi alması dolayısıyla belki de biraz az katılım oluyor..Ama sen okulun içine girmeden böyle meraklıysan çok iyi bir hukukcu olacaksın buna eminim...
Old 14-09-2007, 21:10   #20
av.özlem42

gazi üniversitesinde hukuk okumak elbette güzeldir selçuk üniversitesinin değerli öğretmenleri de gazi'ye geçti eğitim kalitesi iyiydi daha da iyi oldu
Old 14-09-2007, 22:11   #21
muzaffer1907

hoşbulduk.biraz heyecan var tabi.ama bugünleri 4-5 sene sonra özleyeceğimi biliyorum
Old 14-09-2007, 22:33   #22
esra38

Bende gazi hukuk dayım, 2ye gectim,gazi ye gelen arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun ,emin olun pişman olmayacaksınız,hepinize başarılar..
Old 15-09-2007, 16:31   #23
üye9283

Bu sene okulumuza yeni gelen tüm arkadaşlarımız,hepiniz hoşgeldiniz.Yeni okulunuz hayırlı olsun...
Gazi Hukukun huzurlu ortamında rahatsızlık duymayacağınızı size garanti edebilirim.
Şimdi yukarıda ilk yazdığım mesajıma bakıyorum da onu yazalı bir seneyi geçmiş.Düşüncelerimde hiç bir değişiklik yok,hala okulumu çok seviyorum
Esra'nın da dediği gibi Gazi Hukuk öğrencisi olduğunuz için pişman olmayacaksınız
Old 18-09-2007, 15:11   #24
muzaffer1907

dün mehmet istemi güzel bir hoşgeldiniz konuşması yaptı.herşey güzel
Old 19-09-2007, 12:04   #25
esra38

okulda en cok seveceğiniz hocalardan biridir mehmet istemi,medei hukuk derslerinde okula hiç gelmeyenler bile o derse gelir ve sınıf tıklım tıklım olur
Old 21-09-2007, 21:18   #26
muzaffer1907

Ankara Barosu okulumuza plazma tv hediye etmiş hem ankara barosundan hemde güncel haberleri takip edebiliriz ankara barosuna teşekkürler burdan
Old 22-09-2007, 17:27   #27
üye9283

o plazmayı milli maçları takip için de kullanabilsek okulda kaç kişi berhudar olur
Old 22-09-2007, 18:29   #28
muzaffer1907

teklif edelim bunu dekanlığa güzel maç izleriz
Old 23-09-2007, 18:59   #29
Ömür KARAAĞAÇ

Aranıza katılmış olmaktan dolayı çok mutluyum.
Old 30-09-2007, 14:00   #30
ÖFŞ2041

Merhaba hukukçu arkadaşlarım..Gazi Hukuk Fakültesi 1.sınıftayım.Gazi Hukuk Fakültesi hukukun en iyisini bünyesinde bulundurmaktan çok mutlu..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi