Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

aşk bir suç mudur?

Yanıt
Old 07-05-2007, 14:45   #61
Av.Turan

Alıntı:
Yazan mehtapa99
aramızda çok iddialı olanlar var sanırım)
idda etmek güvenden gelir. güvenmeyen aşık olmasa gerek...
Old 08-05-2007, 01:26   #62
Heybe Hukuk

Güvenenin aşık olduğu ne malum? Güven durumunu pek abartmamak lazım. Güven aslen kendine güvenden mütevellit olup ta; ayrıca buna ek olarak konunun aslına ilişkin yaşanılmış herhangi bir iddiayı barındırmayan ve sadece görgüye ilişkin objektif ve doğru olduğuna inanılan tahlillerden ibaret te olabilir.

Şahsım adına cevap hakkımı kullanmam zarureti ile diyebilirim ki; şahısların bizzat kendi subjektif varlıklarını tanımıyor, eleştirmiyorum. Sadece tümden geliyorum

Erkekler...
Old 08-05-2007, 07:40   #63
Kemal Yıldırım

İyi

Alıntı:
Güvenenin aşık olduğu ne malum?

Hiç inanmadınız zaten. Hep bir şüpheyle baktınız. Sonunu düşünmeden.

Alıntı:
Sadece tümden geliyorum

Bizim belitmek istediğimiz; her ne kadar doğru olsa bile,

1-Yapılan genellemenin, istisnalarının olduğu,

2-Bu istisnaların genelleme nedeniyle rahatsız olduğu,

3-Hatta bu istisnaların, genellemeye neden olan erkeklerden bile rahatsız olduğu vb. dir.

Saygılar...
Old 08-05-2007, 08:05   #64
Av.Turan

Alıntı:
Yazan av-yeliz
Güvenenin aşık olduğu ne malum? Güven durumunu pek abartmamak lazım. Güven aslen kendine güvenden mütevellit olup ta; ayrıca buna ek olarak konunun aslına ilişkin yaşanılmış herhangi bir iddiayı barındırmayan ve sadece görgüye ilişkin objektif ve doğru olduğuna inanılan tahlillerden ibaret te olabilir.

Şahsım adına cevap hakkımı kullanmam zarureti ile diyebilirim ki; şahısların bizzat kendi subjektif varlıklarını tanımıyor, eleştirmiyorum. Sadece tümden geliyorum

Erkekler...
şahsıma cevap hakkı doğduğundan demek isterim ki kişi kendini bilir. kendini bilmeyenler aşık olmasın o zaman ayrıca hayatta herşey yaşanarak görülür. ama aşk 2 tarafa borç yükleyen bir ilişki olup taraflardan birisi edimini yerine getirmezse yada ii şekilde ifa etmezse diğer tarafı suçlama hakkı yoktur.
Old 08-05-2007, 18:03   #65
mehtapa99

git....közlenen duyguların ateşe dönünce anlarsın ardında bıraktığını...
Old 08-05-2007, 18:16   #66
Kemal Yıldırım

Soru Ne İfade Ediyor Bu Cümle?

Çok özlü bir söz oldu bu Bilirsiniz özlü sözlerin gerçekte neyi ifade ettiklerini anlamak biraz güçtür.

Saygılar...
Old 08-05-2007, 18:26   #67
Av.Turan

Alıntı:
Yazan mehtapa99
git....közlenen duyguların ateşe dönünce anlarsın ardında bıraktığını...
gitmemesini sağlayamayanın kabahatı yok mu??? yada gitmesine neden olanın desek... ayrıca teşbihte hata olmaz bence o nedenle yazacağımı herkesin hoş karşılayacağını ümit ederek yazıyorum. bir kağnıya 2 öküzü bağlasan. birisi sürekli çekmeye çalışırken diğeri ayak direse. çekmeye çalışan bir zaman sonra yorulacaktır. o yorulunca bu defada deminden direnen çekmeye başlarsa tabiiki yorulan öküz ona eşlik etmeyecek... aşkta da böyledir. erkek götürmeğe çalışırken kadın peşinden süründürmeye çalışır.kaçar ondan. sonunda erkek yorlunuca suşlanan olur. nedense erkek yorulunca kadının aşkı başlar ve hep acı çeken olduğunu idda eder. ama düşünmezki sebep olan kendisidir...
Old 08-05-2007, 18:36   #68
mehtapa99

gitt... hasret kokan uzak şehirlere, kalbinin götürdüğü yere...
Old 11-05-2007, 01:14   #69
Av.Turan

aşk sen ona değer verirken o senden kaçarak seni cezalndırdığı, bunun sonucunda da senin kaçmaya başlmana nedeniyle onun acı çekmesidir. zincirleme bir suç meydana gelmektedir. her iki tarf da müşteki sanıktır.İlahi adalet işte... vur göğsüme yarayı, vurduğum yaralar kadar. vede yarın sana vurulmasını istediğin yaralar kadar vur...
Old 13-05-2007, 00:08   #70
sureyyabozkurt

aşk bir suç mudur! sanırım evet aşk suç ama biliyoruzki bazen hayatımızda istemeyerek suçlar işliyo ve cezasını da biz kendimiz çekiyoruz. aşk aslında sabretmek, doğru kişiyi seçmek ve her ne olursa olsun dürüst olmak... aşkın anlamı bence sadece acı çekmek... ama yine de hayatımızda hep aşk olsun , olsun ki hayatımız anlamsız geçmesin... mücadele değil midir hayat! o zaman mücadeledir aşk...
Old 14-05-2007, 15:03   #71
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Aşkın sonunda vardır hüzün,keder ve gözyaşı karalar bunu kabul edelim önemli olana sevgidri sevgi bu suç değildir bu emek işidir bu yürek işidir bu zaman ister zaman........ Aşkı tadın tadıyoruz ya tadıyormuşuz ya..eeee....sonunda ne olacağını ya da ne olmasını bekleyebiliriz ki olacak olmuyor mu?Sevgiyi yakalamanız dileğiyle...
Old 26-05-2007, 15:27   #73
yağmurdamlası

AŞK;?????????????........bence ne desek eksik kalmıyor mu?
Old 26-05-2007, 16:27   #74
thecoderman

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
AŞK;?????????????........bence ne desek eksik kalmıyor mu?

Evet konusmak anlamsızdır ask hakkında !
saatlerce konusursun ama basına geldıgı zaman herseyı unutursun .. konusmamak lazım; hele hele yasamamak lazım .. )))

Ama Madem aşk varsa ortada; Evvela saygı ve sadakat omur boyu surmelı !!!
aksı halde olmasın daha ıyı !!

SAYGI !!!

cok onemlı ....
Old 26-05-2007, 21:18   #75
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Aşk, aşık olduğun kişiyi sahiplenmektir. Aşık olduğun bir başkasına ait ise; Evet aşk bir suçtur.
Old 27-05-2007, 21:56   #76
thecoderman

Varsayılan Aşk, Konusmak bır anlam ıfade etmez ki !

Alıntı:
Yazan osmaniye
Aşk, aşık olduğun kişiyi sahiplenmektir. Aşık olduğun bir başkasına ait ise; Evet aşk bir suçtur.

)))

Aşk, Kaybetmeyi göze alarak yaşamaya devam etme gücünü kendinde bulabilmektir...
Sevilen hersey kaybedilir...Sevmek, kaybetmeyi göze alabilmektir...
Size Baskanımızın Bir sözünü söylemek isterim :" İnsanoğlunun hamuru duygu ile yoğrulmuştur; Fakat, akıl ile hareket etmek zorundadır.."
Old 28-05-2007, 03:44   #77
Kemal Yıldırım

Aşk suç olmasa da; suçlanmak, suçlanmayı göze almaktır.

Saygılar...
Old 28-05-2007, 08:59   #78
uSaRe01

Aşk; aslında kaybetmektir kendini ve aklını alır insanın başından bilinmeyen diyarlara sevkeder. Bir Leyla'ya mecnun eder, bir Aslı için yakar tutuşturur. Öyle ya; aynı durumdaki insanları gördüğümüzde neden delimidir ne ? diye sorarız, aklını başına al diye nasihatte bulunuruz ki.. Ama; aşk kaybettiğini zannederken kazanabilmeyi bilmektir aslında.Zamanı ölümsüz kılabilmektir. Nihayetinde ölümü öldürebilmektir.
Old 28-05-2007, 09:58   #79
thecoderman

Alıntı:
Yazan uSaRe01
Aşk; aslında kaybetmektir kendini ve aklını alır insanın başından bilinmeyen diyarlara sevkeder. Bir Leyla'ya mecnun eder, bir Aslı için yakar tutuşturur. Öyle ya; aynı durumdaki insanları gördüğümüzde neden delimidir ne ? diye sorarız, aklını başına al diye nasihatte bulunuruz ki.. Ama; aşk kaybettiğini zannederken kazanabilmeyi bilmektir aslında.Zamanı ölümsüz kılabilmektir. Nihayetinde ölümü öldürebilmektir.

Hemşerim Çok güzel bir tarif
Aşk Bir Hastalıktır Gerçekten; İlacıda yoktur maalesef...
Old 28-05-2007, 10:05   #80
yağmurdamlası

Aşkın tarifi çok evet yaşayınca unutuyoruz kendimizi düşünmüyoruz dünümüzü yarınımızı unutuyoruz kendimizi....Sadece anı yaşamak hoşuna gidiyor yaşamak istiyorsun gün geliyor aşk çok başka olmuş sevgi denen kiristali bulabilmişsin sevdiğinin bakışlarında işte o zaman onu insanın anlatması çok çok daha zor...Aşk zor olsada bize yaşaması kolay gelse de biz zaten zoru seven ve de yaşadıklarımızın kıymetini sonradan bilen varlıklarız....Yaşayın aşklarınızı ama gerçekten yaşadık diyebileceğimiz şeklinde ve hayatınıza sığsırabilecek boyutta olsun... GERÇEKTEN SEVİLEBİLECEKLERİ SEVİN VE KIYMET BİLİN KIYMETİNİZİ BİLENE ELİNİZİ VERİNNNN....
Old 29-05-2007, 14:20   #81
uSaRe01

Aşk bazen Leyla'nın mahallesindeki köpek geçerken sokaktan, kalkıp selam durmaktır Mecnuncasına...
Bazen de Leyla'yı Mecnun'a almak için girişilen savaşta Leyla'nın babasının ordusunun kazanması için dua etmektir, Leyla'nın babası kazandığında Leyla'nın kaybedileceğini bile bile...

Aşk hayatın ta kendisidir,yeter ki yaşanabilsin.
Old 29-05-2007, 14:44   #83
ecesaka

Bana göre aşk, tutkudur sadece. Tutkuyla, mantığı yitirircesine bağlanmaktır. Ve sadece bir başka insana karşı duyulan istekten ötedir aşk bana göre... Mesleğe karşı duyulan aşk, bilgiye duyulan aşk... doğaya-insana hatta bazen bir kıyafete bile aşık olunabilir...
Old 29-05-2007, 14:51   #84
Av.Turan

aşkla sevgi karıştırlmasa gerek.Ece arkadaşım, bahsettiğiniz sevgidir.kiyafetini sevebilirsin, kediyi, köpeği sevebilirsin. ama aşk anca sevdalıyadır. Aşk leylayı sevmektri mecnun gibi...
Old 29-05-2007, 14:57   #85
ecesaka

Bence insanın mantığını unutacak kadar tutkuyla bağlı olmasıdır aşk. Oysa sevgi daha yumuşak, daha yapıcı bir duygu gibi gelir bana... Ve sevgiyi de sadece bir insana beslenilen bir duygu olarak düşünmüyorum... Bu iki duygu arasındaki farkı da tutkuyla açıklayabiliyorum... Aşık insan elinde olmadan bencildir. Tutkusu mantığının önüne geçer. Seven insan ise daha yumuşak bir duygunun esiridir... Bencilliğinden öte, sevdiği varlık gelir...

Ancak elbette ki bu duyguların isimlendirilmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir... Bu da bu konuda benim nacizane görüşümdü... Saygılarımla...
Old 29-05-2007, 14:57   #86
thecoderman

Alıntı:
Yazan Av.Turan
aşkla sevgi karıştırlmasa gerek.Ece arkadaşım, bahsettiğiniz sevgidir.kiyafetini sevebilirsin, kediyi, köpeği sevebilirsin. ama aşk anca sevdalıyadır. Aşk leylayı sevmektri mecnun gibi...

ece hnım bence cok guzel bır yazı yazmıs; tabıı kı sızın dedıklerınızde doğrudur..sonucta bu konu tamamen izafiyet terorısıne gırer; kısıden kısıye degısır....
Old 30-05-2007, 21:05   #88
ecesaka

Kedi ile tavşanın aşkını anlatan 2 güzel çizgi hikaye de benden... Mutlaka izleyin derim

www.sambakza.net

Filmleri görebilmek için "amalloc" bölümüne girmeniz gerekmektedir.
Old 04-06-2007, 01:22   #89
Kavaz

Aşk suç mu ceza mı bilmiyorum.Henüz ne olduğu konusunda hüküm veremem.Yalnız somut olaylara göre ızdırabın ve belanın ta kendisidir.Çok fena,kimseye tavsiye etmiyorum.Her dakikanı burnundan getiren,iç çektikçe içine işleyen,inatla terk etmeyen ve ne yaptıgını kendisi bile bilmeyen bir duyguymuş.Uzak durmakta fayda var.Yalnız tum sıkıntılara ragmen,bir insan aşık olmadan ölmemeli derim.
Sevgili Yağmurdamlası;
Dediklerine geldim...Haklıymışsın...
Old 04-06-2007, 08:16   #90
thecoderman

Alıntı:
Yazan İLKİNC
Aşk suç mu ceza mı bilmiyorum.Henüz ne olduğu konusunda hüküm veremem.Yalnız somut olaylara göre ızdırabın ve belanın ta kendisidir.Çok fena,kimseye tavsiye etmiyorum.Her dakikanı burnundan getiren,iç çektikçe içine işleyen,inatla terk etmeyen ve ne yaptıgını kendisi bile bilmeyen bir duyguymuş.Uzak durmakta fayda var.Yalnız tum sıkıntılara ragmen,bir insan aşık olmadan ölmemeli derim.
Sevgili Yağmurdamlası;
Dediklerine geldim...Haklıymışsın...

Katılıyorum...
Bencede Aşk bir faciadır;
ama her ınsanın omrunde bır facıaya yer vardır
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi