Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Araba

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-01-2008, 19:14   #61
Gülümse

Mutlu Araba seçimleri hakkında gerçekler 1

Herkes arabaların markalarına göre değerlendirildiğini düşünürler... Ama arabalarda en önemli esas renk seçenekleridir.

Düşünün eskiden kullandığımız araba renkleri ya çok koyu ya da çok açık renkler olurdu. Ara renkler fazla kullanılmazdı. O dönemde metalik renk bir arabayı görmemiz imkansızdı. Kamyoncuların favori rengi kırmızıydı. Evet hayatlarında kırmızı giymeyen adamlar kırmızı renkte kamyon almayı tercih ederlerdi.

Şimdilerde ise en gözde renk metalik renkler... Metalik renklerin insanlarda uyandırdığı duygu çağdaş, teknolojik hatta çağın ilerisinde, uzay çağının bir parçası anlamında... Son zamanlarda insanların büyük bir çoğunlukla metalik araba kullanmasının alt metnide burada yatıyor...

Tamam bazı dostlarımızın metalik renklerin kiri, tozu fazla göstermediğini savunmasına diyecek bir şeyim yok ama bu konudaki uzmanların bu tür savlara bıyık altında gülmesi ise ayrı bir gerçek..
Old 05-02-2008, 12:37   #62
Gülümse

"At sahibine göre kişner" Sözü gerçekten doğru bir sözdür...

Araba sahipleri de bu kanıyı taşımaktan büyük bir gurur duyarlar... Altındaki araba falan marka ama benim şöförlüğüm...
Öyle ya önemli olan altınızdaki arabanın teknik özellikleri değil, onu kullan şöförün marifetindedir.

Kaplumbağa kullandığım dönemlerde, (ki şu an ona uygun benzin bulmakta zorlandığım için garajda yatmak zorunda kalıyor) tüm arabalar kenara çekil küçük böcek ben seni döverim tavrıyla yaklaşırlardı... Değil sol şeride girmeme, orta şeritte olmam bile vahim bir durumdu.

İyi araba kullandığım için mi yoksa her an ezilecek gibi görünen bir böcek araba ile dolaşmama acıdıklarından mı bilmem herkes arabasını bana ödünç verir ... Genelde emanetten hoşlanmadığım halde teknolojinin son harikası olarak kabul edilen arabaları kullanma olanaklarına hayır diyemedim. Bu sayede değişik türde arabalar kullanma şansım oldu...

O zaman karşılaştığım manzara çok daha farklıydı... "Sen (kadın başına) marka araba kullanıyorsun ama önemli olan şöförlük" diyen herkes harekete geçip önüme atlar, kendini gösterdikten sonra soldan yollarını devam ederler... Sinirlenmek yerine bu tür alt metinleri okumak beni eğlendirir.

Aslında tepkiler bu birazda kullandığınız arabanın markasına bağlı. Diyelim ki hız yapan bir araba kullanıyorsunuz, birden herkes "hadi yarışalım" moduna girer ya da özel bir modeldir, arabanızın markasını incelemek için çevrenizde dolaşırlar.

Birden bire asıl amacı sizi emliyetli olarak istediğiniz yere ulaştıran araçlar garip bir amaç ve yaşam biçimi haline gelir...

Benim arabam
Onun arabası
Sizin arabanız...

Harika bir hocam vardı, bana araba kullanmayı öğretirken beni sollayarak geçen arabayı göstermiş, "aynı yere gidiyor olsaydınız, o arabasını park etmişken siz park yerine girmiş olacaktınız" demişti...
Old 14-03-2008, 20:34   #63
üye15184

Varsayılan Onlarsız bir yaşamım olaaaaaaaaamaaaaaazzzzz

ilk arabamız, kırmızı bi renault 12 sedandı. içinde antebin sıcağında terli terli uyandığımı, saatlerce öylece bakıp seyrettiğimi hala dün gibi hatırlarım.
en son arabamızı geçen yıl aldığımızda da benzer şeyleri kimseye çaktırmadan yaptığım düşünülürse sanırım hala değişmedim.

evet.

onları çooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkk seviyorum.

kendi arabamı aldığımda dünyanın en mutlu adamı olacağım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi