Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Öğrencileri İçin

Yanıt
Old 26-08-2006, 14:30   #31
A_Ü_H_F

Varsayılan yabancı dil

Yabancı dilde bence ingilizce bilmek yeterli.yani hukuk sistemimiz sadece bir ülkenin sistemiyle benzeşmiyor.idare hukukunda fransızca,medeni hukukta isviçrede kullanılan dil,vergi hukukunda almanca,eski ceza kanunumuz için italyanca bilmek gerekirdi o zaman.o yüzden hangi dil ilgimizi çekiyorsa ikinci bir yabancı dil olarak onu seçmeliyiz.mesela okuldaki arkadaşlarım genelde almanca öğreniyorlar.yine kişinin kendisine kalmış bir tercih...
Old 26-03-2007, 18:19   #32
nghn

kıymetli evraktan bildiğiniz sağlam bir pratik kitabı var mı?hoca bizi bitirmek için elinden geleni yapıyorda.
Old 09-04-2007, 10:54   #33
wellan

Varsayılan Hukuk dünyasına atılmak...

Bana göre hukukçuyum diyen ve bu alanı severek seçmiş olanlar açısından fakülteye başlamadan önce hukuk haberleri ve hukukta gündemde meydana gelen gelişmelerden haberdar olmasında yarar var ve fakülteye geçtikten sonra ise derslerin dışında ayrıca bir çalışma ile kişinin kendisini geliştirmesi şart diye düşünüyorum...
Old 11-04-2007, 14:17   #34
senoz

burakhan burak arkadasim neden bu ozel universitelere u kadaracimasiz yaklastiginizi anlamiyorum egitimse inan devlet okullarindan daha iyi egitmenler tarafindan dersler verilmektedir ve ocalarimizin hepsi alaninda uzman profosorlerden olusmaktadir ve ozel okula giden arkadaslarin buyuk coglugu ilk yildan tibaren elenmeye baslarki bu oran yzde elliyi gecer yani geriye gercekten hukukcu olmak istiyen inancli arkadalar kalir ki uda meslegin gelecegi acisindan kanimca daha faydalidir rekabeti gucluoldugu yerde kalite herzaman uksek olmak zorundadir bende biozel okul ogrencisi olarak bunu bir kez daha dusunmeni rica ediyorum ve bu konuda kirici olmamaninizi diliyorum obur meseleye gelince ben gecen yaz taksimde bir buroda bedava calistim ama ne cay tasidim nede hangarya isler yaptim bu avukattan avukata degisiyor sanirim benim icinde cok faydali olduguna inaniyorum ki medeni usul dersini bu calismamdan sonra butunleme sinavinda verebildim ki unada sukurki fakultenin yarisi hakan pekcanitez hocamizdan gecemiyo yani bizler ozel okulda ole paramizla okuyan parayla diploma alan ogranciler degiliz hepinize kolay gelsin iyi calismalar
Old 03-05-2007, 23:37   #35
nc_atli

Önce okul derim çünkü henüz okulu anlamaya calışmadan, dünyadaki rolümüzü anlamadan yüzeysel bir uğraş alanı gibi algılayıp ulusal ve ulusüstü hukuk platformunda yer almaya calışmak kanımca asıl amacı tatmin etmeyecektir;bence zamansal olarak başlangıcı okulda ve değerli hocalarda aramak isbetli olacaktır,kavramsal olarak öncelikli ve saygın adersimiz olan hukuk catısı altına sığınmak ve artık buna bağlı olarak hukuka ve kişisel arayışlardan biraz sarfınazar ederek hizmette bulunmakya da en azından bu adalet mücadelesine dahil olmak arzu ve onuruyla hayata tebessüm etmek hukukçu olacağım demek olacaktır.
ÖĞRENCİ GÖZLÜĞÜ.
Old 03-05-2007, 23:54   #36
nc_atli

Avukatlar adaletin onurlu savunucuları olarak sadece bir meslek üyesi olarak asla görülmememlidir.yaptımız genel kullanılan manada bir iş değil yani tektaraflı bir kazanc yada kişisel oldukca rahat bir hayat kurma mücadelesi değil bir hizmettir;öncelikli içerik bu olmalıdır.elbetteki bu saygın konumun desteklenmesi daha iyi sartlarda gerceklestirilmesi doğal bir istektir ancak bu konuda akla ilk gelecek henüz tamamen olmasa da coğunlukla vicdan kanun ve hukuk birlğiği adına hakkını vermeye calışmak doğru olandır.yoksa bakıldığında maddi olarak herseyin yolunda gitmesi kesin olarak hak savunuculuğu için aracı olamayacaktır.kaldıki daha kötü sartlarda yasamaya calışan diğer grup üyelerini de göz önüne almak gerekir.belki tüm meslek gruplarının bu konudaki sesini duyurmak bir görevdir ancak bana göre önce ülkemizde hukuk cevremizde savunmaya dair donanımımızın ne kadar yeterli olduğunu tartışmak ve bununla orantılı olarak beklentileri dile getirmek daha yerinde olacaktır.
Old 12-05-2007, 15:08   #37
MUSTAFAS

Varsayılan adliye

valla benim bu yönden şansım var babamın savcı olmasından dolayı tatillerde adliyedeyim duruşmalara katılıyorum dava dosyalarını okuyorum inceliyorum ağır ceza aile mahkemesi icra mahkemesi bunların hepsine girdim hakim ve sacılarla avukatlarla stajer avukatlarla konuştum muhabbet ettim
Old 29-11-2007, 05:18   #38
laciwert

Alıntı:
Yazan fatma
Merhaba arkadaslar,

boylesine guzel bir turk hukuk forum oldugunu cok sevindim:insaallah forumda bulunan uzman arkadaslarimizin bilgilerinden faydalanmak nasip olur.

Ben Italya-Milano'da hukuk fakultesi ogrencisiyim;burda buyudugum için malesef turk hukuk dilinle aramiz pek iyi degil ,onun için sizlerden bir ricam olacakti tanidiginiz onerebileceginiz bir turk hukuk sozlugu veya varsa
turk-italyan lugatli (icerigi genis olan)bir hukuk sozlugu ariyorum
. .Onerebilecigiz isim varmi?

Ilginiz,yardiminiz için tesekurler.....
saygilarimla

Sayın Fatma;

Şu an için sorunuza cevap veremeyeceğim ama sorum olacak. Türkiye'de üniversite öğrencisiyim ama önümüzdeki yıl milanoya gelip hukuk okuma niyetindeyim. Bu benim için yeni bir başlangıç demek, çünkü bölüm değişikliğine gitcem. Şu an italyanca kursa gidiyorum, ve haziran ayına kadar 3 kur bitirmiş olcam. Yazın aylarında da italyaya gelip mesleki kurs almayı planlıyorum. Bu noktada beni biraz aydınlatır mısınız? Ordaki kurs, okul, okulun yapacağı sınav vs hakkında. Tavsiye ve deneyimlerinize şiddetle ihtiyacım var.
Teşekkürler... Mail adresim: lacivert@capaaol.com

PS: Konu dışı yazdığım için, herkesten özür dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi