Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Boy babaya,kilo anneye

Yanıt
Old 06-12-2006, 17:58   #1
nigartp

Önemli Boy babaya,kilo anneye

Kısa ya da şişman olup, bu durumun nedenlerini merak edenlere İngiliz bilimadamlarından yanıt geldi. Uzmanlar, iki yıldır devam eden bir araştırmada elde ettikleri bilgiler ışığında, “kısaysanız babanızı, şişmansanız annenizi suçlayın” diyor.

Araştırmalar babanın kilosunun çocuğun kilosunu belirlemekte pek bir etkisi olmadığını ortaya çıkardı. Ancak uzun boylu babaların çocuklarının da boylarının uzun olduğu belirlendi. Çocukların boylarının uzun olmasında doğumdan sonraki çevresel faktörler ve beslenme etkili olduğu kadar babanın boyunun uzun ya da kısa olması da belirleyici oluyor.

Bir çocuğun doğum kilosunu ya da doğumdan sonra vücudundaki yağ oranını etkileyenler arasında ise annenin kilosunun önemli bir payı var.

Uzmanlar bu durumun şişman ya da zayıf annenin rahim ortamındaki farklılıktan kaynaklandığını belirtiyor. Şişman annelerin kanındaki şeker oranının da daha yüksek olduğu, anne karnındayken bu durumdan etkilenen bebeklerin doğum kilosunun ve ileriki yaşlardaki kilosunun daha yüksek olduğu belirtiliyor.
www.thehealthnews.org

Old 03-04-2007, 01:36   #3
melina

Burdan Kendİme ÇikardiĞim Pay:kendİme Selvİ Boylu Bİr Adam BulacaĞim
Old 08-04-2007, 14:44   #4
gabin21

Ben kısa olmasam da uzun kesinlikle değilim.Babam kısa.Annem uzun sayılır.Ablam uzun.Kardeşim uzun .Ablam kısa.Bu durumda aynı anne babadan gelen biz kardeşlerin durumu için bilim adamları ne der acaba?...
Ha bu arada ben zayıf sayılmam,Ablam zayıf.....yok bu ihtimaller bilimi kör topal eder......
Old 08-04-2007, 20:19   #5
suskun_juliette

Ben Daha Kime Benzediğimi Bile Bilmiyorum,Evlatlık Olduğumu Düşünürüm Küçüklüğümden Beri,Bizimkisi Irkların Birleşimi Gibi, Zenci Yahut Kızıl Derili Bir Anne Ve Soluk Benizli Bir BabaKarışımı Japon/Çinli'ye Benzeyen Bir Kız ÇocuğuDNA Testine İhtiyacım Var SanırımKilo Anneme Boy Da Anneme Çekmiş Sanırım
Old 28-05-2007, 10:50   #6
nurullah_karakas

sayın gokcen de femınıstlık belırtılerı goruluyor ama dedıgıne bende ınanıyorum
Old 28-05-2007, 10:52   #7
nurullah_karakas

ınsanlar hep ölümsüz olmayı ısterler ama pazar gunu ogleden sonra ne yapacaklarını bılmezler...bu hem sısmanlar hem de zayıflar hem selvı boylu arayanlar için gecerlı ben 1.70 boyunda ve kılo boy problemo olm ayan bır hukukcuyum..saygılarımla
Old 07-06-2007, 01:59   #8
Doomswar

ben deneyi çürütüyorum galiba annemde kısa babamda ama ben uzunum(onlara göre yani gerçi onlara göre bayağı uzunum) hem annemde kilolu babamda eee ben kimden aldım kiloları? kimi suçlayacağım ben :P
Old 07-06-2007, 16:07   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Saçma sapan bir iddia... boy babaya kilo anneye ya huy? En önemli şey eksik kalmış... neyse...

Öbür yandan..

Alıntı:
Mühim olan aklı kimden aldığı Çocuk zekiyse kesin anneden almıştır

Sn.Ayfer hanımın savının doğru olması için tüm şişmanların "anneleri gibi" zeki olması icap ediyor... Oysa ... ve neyse...
Old 07-06-2007, 16:27   #10
ecesaka

Huy konusunda bilirsiniz bizde bir deyim vardır;

"Erkek dayıya, kız halaya çekermiş..." Sanırım İngiliz bilimadamları bu konuya el atmaya gerek görmediler...
Old 07-06-2007, 16:34   #11
Veysel

- Boy babaya, Kilo anneye.
- Huy ; Erkek dayıya, kız (ParanoidAndroid yine kızacak, "kız" diye bir cinsiyet yoktur diye ) halaya çekermiş.

Ya tersi ? DNA testi mi?
Old 07-06-2007, 16:41   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ya tersi ? DNA testi mi?

Bence:

Böyle saçma bir iddiaya kanıp, DNA testi yaptırmak düşüncesine kapılanın öncelikle başka bir test yaptrıması kaçınılmazdır...

Küçük bir ip ucu: IQ
Old 08-06-2007, 01:13   #13
Heybe Hukuk

Bayan ortalamasına göre uzun boyum için hep birilerini suçlama ihtiyacı hissetmemiş olsam da; şişkoluğum için bu ihtiyacı hep hiddetle duydum. Ne derseniz deyin; bu bilimsel tespit sayesinde artık deşarj olabileceğim.

Babam uzundu rahmetli. Ben 1.75 im.Annem şişko değilmkiş eskiden ama artık öyle çok olmasada. Ben ... (kilo kompleksim var, asla ifşa edemem)

Pekiiii, bu bilim adamları,boyuna uygun sevgili bulamadığı için babasına; istediği kıyafetleri alamadıkça annesine; herşeyine ortak çıktıkça ve hep düşünmek, onun için kaygılanmak, sorumluluğunu hissetmek (sanki hali hazırdakiler yetmiyormuş gibi) zorunda kaldıkça kardeşine kızan ve husumeti, tüm aileye yöneltmeye teşvik ettikleri, hepi topu 3 (+müteveffa baba) kişicikten ibaret aileyi birbirine düşürmeye utanmıyorlar mı acaba ...
Old 08-06-2007, 03:31   #14
Doomswar

Alıntı:
Yazan av-yeliz
Babam uzundu rahmetli. Ben 1.75 im.Annem şişko değilmkiş eskiden ama artık öyle çok olmasada. Ben ... (kilo kompleksim var, asla ifşa edemem)

Sayın Av.Yeliz
Yazdıklarınız aklımda şöyle bir fikir oluşturdu şimdi malüm annlerimizin kiloları sürekli değişim sürecindedir babalarımızın boyları sabittir ama yaşlanınca biraz kısalır yani kilomuzun anneye boyumuzun babaya çekmesi tezinde bizim hangi evrede doğduğumuz önem kazanıyor e genelde gebelik döneminde bayanların kilo aldığınız varsayarsak hepimizin şişman olması gerekir. Diyelim ki annem sonradan zayıfladı bende dolaylı yoldan gram kaybediyormuyum? eğer öyle bişey varsa annemi yarın rejime sokuyorum birde basketbulcuların babaları hep kısa ama onlar uzun burada bir adaptasyon söz konusu yani çevre büyük etken yaratıyor gibi. Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi