Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma ve nafaka

Konuyu Kilitleyin
Old 30-06-2013, 21:14   #1
Konuk

Varsayılan boşanma ve nafaka

7 aylık evliyim eşim benden boşanmak istedi ona engel olamıyorum evlenmeden önce aldığı evi 5 aylık evliyken eşimin kendi üzerine olan evi sattı ve evin parasını satıştan sonra annesinin hesabına yatırdılar araba aldı ama onu da annesinin üzerine aldı ve eşim boşanma davası açacağına dair bana boşanma vekaletnamesi imzalattırdı ve nafaka talep etmemem için bana boşanma protokolü imzalattırdı benim adıma o takip edebilecek davaları ama ben başka bi avukata vekalet vermek istiyorum haklarımı koruması için boşanma davası için evraklar teslim edildi henüz dava günü belli değil ama ben nafaka talep etmek istiyorum imzalanan protoloş geçersiz sayılabilir mi yeniden dava mı açmam gerekir ne yapmalıyım ve evliyken satılan evden hak talep edebilir miyim?Eşime verdiğim vekaletteki avukat kendi avukatı ve benim haklarımı korumayacaktır eşimin lehine kullanacaktır onu azledebilir miyim ve nasıl yapabilirim avukatı görmedim bile bunu nasıl yapabilirim?
Old 02-07-2013, 08:01   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Boşanma protokolü duruşmada kabul edilmedikçe geçerli değildir.

Eşiniz tarafından açılan boşanma davasına katılmaz veya katılarak, protokolü kabul etmediğinizi,nafaka istediğinizi bildirmeniz halinde davanız anlaşmalı olmaktan çıkacak ve çekişmeli olarak devam edecektir.

Eşiniz sizden boşanma vekaletnamesi alamaz.Olsa olsa boşanmayı kabul ettiğinize ilişkin yazılı bir evrak almış olmalıdır.

Vekaletname noterden ve avukata verilir.Böyle bir vekaletname vermemişseniz davada bir avukatla temsil edilmiyorsunuz demektir.

2-Eşinizin evlenmeden önce sahip olduğu ev, onun kişisel malıdır.Başkasına devredilmemiş olsaydı dahi mal rejimi alacağınız oluşmayacaktı.

Satış sebebi ile elde edilen paranın faizi varsa bu miktarın yarısı istenebilir.

Yine boşanma davası açılmadan son bir yıl içinde başkalarına yapılan olağandışı bağışlar dava konusu edilebilir.Bu bakımdan eşinizin annesinin adına arac alması bağış olarak değerlendirmeye uygundur.

Bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi