Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-09-2008, 18:54   #2701
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
Pc 'yi bir tarafa atıp, dinlenmeniz gerektiğini i.e.

Benim hiç Pc'nım olmadığını i.e
Old 10-09-2008, 19:03   #2702
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Saim
Süper yakışmış bu imza. Esasen benim itirazım trene değil. Tren geçiyor ya ona kızıyorum.

Bizler burada tren orada ... geçen trene bakmış olmayalım. D

Evinin yanından geçen duymadığı gibi bakmaz da....

Eskiden(çok eskiden, ben ilkokula giderken) tren yolunun yanında evimiz vardı. Evimize gelen miafirler tren geçtiğinde iriklerek uyanır, biz mışıl mışıl uyurduk.
Bir sabah misafirimiz "Siz bu evde nasıl uyuyorsunuz?" diye sorduğunda kendi kendime söz vermiştim, Büyüyüp avukat olacağım, bir hukuk sitesine üye olup, bu durumu bir özdeyiş haline getirip üye imzası yapacağım diye...

Bu arada, "estağfurullah" ))
Old 10-09-2008, 19:34   #2703
Av.Mehmet Saim Dikici

@ Sn.Gülümse'ye: Tahmin etmiştim Pc' nizin olmadığını. Sizin mutlaka computer'inizin olacağını.. ama bunun ancak "mac" olabileceğini...

@Sn. Adli Tip'e: Tahmin etmiştim, derinlerde bir yerde "Tren"'in izinin olduğunu...

@Sn. Av. Cengiz Aladağ'a: Yine söylüyorum şu an: itiraf sözü....

"Uzaylı hiç bir canlı, Dünyalıya görünmek istemezse eğer ışıklar saçan bir UFO'ya asla binmez... "
Old 10-09-2008, 20:37   #2704
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim
"Uzaylı hiç bir canlı, Dünyalıya görünmek istemezse eğer ışıklar saçan bir UFO'ya asla binmez... "

İlim budur, irfan budur. Gerekirse Kıyıköy'e gidilir, feyz almak için.
Old 10-09-2008, 20:41   #2705
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim

Trene binebilir mi?
Old 11-09-2008, 02:19   #2706
Nur Deniz

Varsayılan Slm

Herkes Şirinler çizgi filmini bilir. Başlarken hep şöyle denirdi;

-İyi bir çocuk olursanız bir gün siz de şirinleri görebilirsiniz , diye..

Uzun bir dönem kendimi kötü bir çocuk gibi hissettim.Şirinleri göremiyorum diye..

Aranızda gören varsa lütfen söylesin, bir de bu yapımcılara kötü çocukluk geçirdim diye manevi tazminat davası açabilir miyim? Merak işte..
Old 11-09-2008, 04:53   #2707
Armağan Konyalı

Sayın Nur Deniz

İtiraf.com müdavimlerini görüyor olmanız Şirinleri görüyor olmanızdır.

Saygılarımla
Old 11-09-2008, 10:15   #2708
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın Nur Deniz

İtiraf.com müdavimlerini görüyor olmanız Şirinleri görüyor olmanızdır.

Saygılarımla

İyi bir teselli oldu, kendi adıma Şirine'yi seçtim.Sırada Şirin Baba adayları var. Şirin Baba'yı seçtiğim zaman kendisine bizzat itiraf edeceğimi itiraf ediyorum.
Old 11-09-2008, 11:02   #2709
Nur Deniz

Bu sitede söz verdim sigarayı bıraktım.Yakında cübbe de giymek şart olacak.Bu yaştan sonra sınava girmeyi düşündüğümü itiraf ediyorum.
Old 11-09-2008, 15:46   #2710
supernatural

Neşeli

Yarın Cuma ve şimdiden zevkten dört köşe olduğumu i.e (galiba tatile çıkmam lazım)
Old 11-09-2008, 15:52   #2711
Av.Nilay TOPRAK

Dörtköşe olma işini yarına ve hele hele de 2 hafta sonraya bıraktığımı i.e.
Old 11-09-2008, 21:03   #2712
Av.Cengiz Aladağ

Sitede herkesin klavyesini dinlendirdiği şu anda nasıl bir muzırlık yapsam diye düşündüğümü i.e.
Old 11-09-2008, 21:15   #2713
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sitede herkesin klavyesini dinlendirdiği şu anda nasıl bir muzırlık yapsam diye düşündüğümü i.e.

Bana sataşabilirsiniz mesela.Boşta kalan öyle yapıyoda.

Bazen burda fazlalık olduğumu hissediyorum ama anında toparlanmama neden olanlara teşekkürü borç bildiğimi itiraf ediyorum.

Yok olmadıysa Sevgili tobaccoexper var.
Old 11-09-2008, 21:21   #2714
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Bazen burda fazlalık olduğumu hissediyorum ama anında toparlanmama neden olanlara teşekkürü borç bildiğimi itiraf ediyorum.

Hah! Buldum sataşacak birini. Üstelik gönüllü.
Sayın Nur Deniz, merak ettiğim bir şey var: Neden THS Konya toplantısı düzenlenmiyor? Neden örneğin siz düzenlemiyorsunuz?
Horozlu Han'da harika olacağını düşündüğümü i.e.
Old 11-09-2008, 23:47   #2715
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hah! Buldum sataşacak birini. Üstelik gönüllü.
Sayın Nur Deniz, merak ettiğim bir şey var: Neden THS Konya toplantısı düzenlenmiyor? Neden örneğin siz düzenlemiyorsunuz?
Horozlu Han'da harika olacağını düşündüğümü i.e.

Neden olmasın? Hem de Türkiye'nin tam ortası da diyebiliriz.Mekan seçiminiz oldukça güzel.

Bu işte gönüllü olacağımı itiraf ediyorum.

(Hiç kimse gelmese de iki bürodan altı avukatım kesin gelir. )
Old 12-09-2008, 07:15   #2716
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

seve seve
Old 12-09-2008, 10:31   #2717
Admin

Adliye tatilin bittiğini en iyi idrak edenin (ve buna en fazla üzülenin) yoğun trafik karşısında fazla mesai yapan THS'nin bulunduğu sunucu bilgisayar olduğunu i.e.
Old 12-09-2008, 10:33   #2718
Gülümse

Çalıştığım okulun bir aylık tatile girdiğini söylemeden duramayacağımı i.e
Old 12-09-2008, 10:41   #2719
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gulumse

bu cümle üzerine kendimi nerelerden atayım düşüncesi içerisine girdiğimi i.e
Old 12-09-2008, 10:45   #2720
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
bu cümle üzerine kendimi nerelerden atayım
düşüncesi içerisine girdiğimi i.e

Aşkolsun Sn Gülümse tatili olan var olmayan var, giden var gidemeyen var,vakti olup parası olmayan var, parası olup çalışmak zorunda olan var, bu kadar zaman tatil olur mu diye hayret içinde kalan var.

Bu tür lüks kavramları düşünemeyenler bile var.

Bu kadar da aleni söylenmez ki canım..

Sizi kıskandığımı itiraf ediyorum.
Old 12-09-2008, 11:13   #2721
Gülümse

Sevgili dostlarım tatilde giren okulum...Siz benim okulumu kıskanıyorsunuz...
Halen yogun olarak çalışmaya devam ettiğimi ve bu sene hiç tatile çıkamadığımı, zaten çıkmamında işsizlik anlamına geleceğini i.e
Old 12-09-2008, 11:16   #2722
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse

Kesinlikle şu anda o okulda çalışmak isterdim.
Old 12-09-2008, 11:43   #2723
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sevgili dostlarım tatilde giren okulum...Siz benim okulumu kıskanıyorsunuz...
Halen yogun olarak çalışmaya devam ettiğimi ve bu sene hiç tatile çıkamadığımı, zaten çıkmamında işsizlik anlamına geleceğini i.e

tamam ben okulunuzdakileri kıskanayım en iyisi
Old 12-09-2008, 13:58   #2724
tuval2310

Adli tatilde çok çalıştığımı , tatil bittiği için daha da çok çalışır olduğumu , şu anda masamın üzerinde en az 40 dosya olduğunu , masamda kaybolmaktan korktuğumu , i.e
Old 12-09-2008, 15:23   #2725
Av.Mehmet Saim Dikici

THS İtiraf.com'u açan üyenin bu alan üzerinde telif hakkı var mıdır? Olmadığını düşündüğümü i.e.
Old 12-09-2008, 15:34   #2726
supernatural

Haftasonu tatiline şu an itibariye 26 dk 33 saniye olduğunu i.e

Çok mu bunalmışşım ne?
Old 12-09-2008, 15:37   #2727
üye18332

Mutlu

Bugün Cuma....

Yarın kızımın isteği üzerine denize gideceğimizi....
Eylül'de Ürkmez'in süper olacağını düşündüğümü.....

Dün gece ilk defa erken uyuyup (2:00 civarı) bugun erken kalktığımı....

Hatta bugün öğleden sonramı kızıma ayırdığımı...

i .e.....
Old 12-09-2008, 20:14   #2728
Av. Gürkan

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
Haftasonu tatiline şu an itibariye 26 dk 33 saniye olduğunu i.e

Haftasonunda tatil mi yapılıyor ?
Old 12-09-2008, 21:50   #2729
Nur Deniz

İlkokula başlayan oğlum bugün 18:00 sularında evimizin kapısını çaldı.Kapıyı açtığım zaman yüzünün sol tarafında burnuyla gözünün birleştiği noktadan başlayan ve yanağının altına doğru yayışmış , göz altını kaplayan şişlik ve morlukla karşılaştım.Gülmesine anlam veremeyerek, panikle ne olduğunu sordum.

Meğer oğlum sıra arkadaşının kalemini gizlice alan başka bir arkadaşından kalemi istemiş . Bunun üzerine arkadaşı yüzünü sıraya vurmuş, benimki de kendine gelince hayli hasar vermiş. Üstelik bir de öğretmen gelince durumu anlatmış eğer kalemi geri vermezse gene döveceğini söylemiş.

Ben hemen geliyorum diyerek sınıfı terketmiş.Yüzünü yıkamış dönmüş ve öğretmenine kararını sormuş.

Öğretmeni de oğlumun haklı olduğunu söyleyip, diğer arkadaşına olması gerekenleri anlatmış.Oğluma da ''Aslanım,, diyerek teselli etmiş.

Olaya iki öğretmen , iki büyük sınıflardan çocuklar da dahil olmuş.

Bu durumdan kalemi alınan arkadaşının hiç zararı olmamış.

Telefon açarak bir de öğretmeninden ve diğer tartıştığı arkadaşının velisinden de teyit ettikten sonra oğluma tekrar sordum;
-Yüzün bu kadar acıyorken neden hala gülüyorsun?

-Ama anne öğretmenim bana ''Aslanım,, dedi.Merak etme bunlar günlük olaylar ben hallederim.Sen benim ödevlerime yardım et E'leri yaz sorunları ben çözerim.Dedi.

Sustum sustum.İşime geldi böyle bir teklif. Ben ödevleri yapsam oğlum bütün sorunları çözse ne olur diye düşündüm.

Asıl ilginç olan aile dostumuz olan müdür yardımcısının söylediği idi.Oğlunuzun karakterinde bir öğrencimiz daha vardı diyerek benim adımı verdi.

Akşam üzeri hastaneye giderek gereken ilaçları aldık.Kendi sınıfından bir kız arkadaşının annesini görünce;

-Teyze sen merak etme,ben Ferma'ya yardım ederim dedi.Arkadaşımın kızını da sınıfta koruyacakmış.

Ben şaşkın o mutlu uyuyor şimdi.Neymiş, öğretmeni ''Aslanım,, demiş.Gururlu ama yaralı oğlum.

Anlaşılan yardımlaşmanın da bir dozu olduğunu ve başkasının işine karışmamayı öğretmem gerekecek.

Oğlan çocuklarının zekasının anneye çektiğini söylerler hep. Bunu da duyduktan sonra susmayı da öğretmem grekecek ama işte bunu nasıl yapacağımı ben de bilmiyorum.Önce benim öğrenmem lazım.

Gururlu , yardımsever, övgüden hoşlanan, ama yaralı bir çocuğun annesiyim bu akşam.

Ve ben de bundan çok gurur duyduğumu itiraf ediyorum
Old 12-09-2008, 22:40   #2730
supernatural

Alıntı:
Yazan Av. Gürkan
Haftasonunda tatil mi yapılıyo ?

sizi bilmem ama bana kısa süreli de olsa tatil gibi geliyor
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09580112 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.