Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma

Konuyu Kilitleyin
Old 30-12-2013, 15:56   #1
Konuk

Varsayılan bosanma

Merhaba annemle babam 29 yildir evli annem ev hani mi babam isci emeklisi bu babamin 2. evliligi ve iki 35 yas ustu cocugu bulunmakta ilk evliliginden ve bizimle yasamiyorlar birde annemle olan evliliginden de ben ve erkek kardesim var ben 28 kardesim 19 yasinda ikimizde univetsite ogrencisiyiz babama ait 2 ev bulunmakta birinde oturuyoruz vebu aralar biraz sikintili giden evlilikleri icin bosanma sureci nasil baslamali annemin ve kardesimle benim haklarimiz neler oylece kapiya konabilir miyiz hakkimizi almak icin ne yapmaliyiz su an bizi kovan babama karsi haklarimizi nasil aramaliyiz lutfen yardim eder misiniz acele cevap yazarsaniz seviniriz simdiden tesekkurler
Old 02-01-2014, 15:12   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
ben 28 kardesim 19 yasinda ikimizde univetsite ogrencisiyiz

18 yaşından büyük çocuklar eğitimleri devam ettiği sürece anne/babalarından nafaka talep edebilirler ve davayı kendileri/avukatları açmalıdır.

Alıntı:
babama ait 2 ev bulunmakta birinde oturuyoruz

Boşanma davası açılmakla mahkemece tedbir kararları verilmelidir.yargılama süresince tedbir nafakası,ev eşyası ve konutun taraflardan birine tahsisi bu kapsamdadır.
Mahkemece dava süresince annenizin bu konutta yaşamaya devam etmesi yönünde karar verilebilir.

Anneniz koşulları varsa nafaka,tazminat talep edebilir.

Şiddet olasılığına karşılık koruma kararı verilebilir.

Yetişkin çocukların ise boşanma davası ile hukuki ilişkisi bulunmamaktadır.Yani dava annenizin davasıdır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi