Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

operatör telefon dökümlerini göndermedi

Konuyu Kilitleyin
Old 26-12-2013, 14:22   #1
Konuk

Varsayılan operatör telefon dökümlerini göndermedi

Merhabalar,
Eşimle çekişmeli boşanma davamız var. Beni aldattı fakat ıspatlayamıyorum. Hakim operatörden telefon dökümlerini istedi, fakat ilgili operatör döküm (saat, süre, numara olarak)herhangi bir döküm göndermedi.
Sebep ne olabilir?
-cep telefonu kardeşinin üzerine kayıtlı olması
-bu operatöre yaklaşık iki yıl önce başka operatörden geçiş yapılması.
Bu dökümler çok işime yarayacak. Onları nasıl aldırabilirim? Savcıya mı gitmeliyim? Hakim tekrar mı istesin? Geçiş yapılan önceki operatörden mi istesin?
Old 30-12-2013, 00:27   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

GSM firması mahkeme kararını yerine getirmek zorundadır.Olumlu veya olumsuz mutlaka cevap verilecektir. Makul zaman geçmiş ise yazının yeniden yazılmasını isteyebilirsiniz.

Karşı tarafın açık kabulü yoksa,davada taraf olmayan kişilerin telefon detayları dosyaya gönderilmez.

Boşanma davalarında savcıdan delil toplaması istenmez.

Dosyanızın detaylı incelenmesinden sonra gerekli girişimlerde bulunabilirsiniz.Bir avukattan yardım almak yararınızadır.
Old 01-01-2014, 20:51   #3
Konuk

Varsayılan operatör dökümleri göndermedi

Operatörden cevap gelmiş fakat dökümler yok....
Old 02-01-2014, 14:47   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Operatörden cevap gelmiş fakat dökümler yok....

"Döküm yok" derken, telefonun sözkonusu operatöre ait olmadığını mı kastetmektedirler? Böyleyse, aynı müzekkerenin kalan 2 GSM şirketine gönderilmesini talep etmelisiniz.
Old 02-01-2014, 16:02   #5
Konuk

Cevap olarak iki sayfa geldi. Klasik yasalar ile ilgili cümleler " madde ....uyarınca....telefon şirketi v.s.....) Sonra da dökümler eklenmeliydi. Tablo (aranan telefon no., arama saati, konuşma süresi....) boş geldi, dökümler yok. Neden olmadığını da açıklanmıyor...
Ben ne yapabilirim? O dökümleri çok istiyorum, tanıklarım yok.Aynı evde kalıyorlar...
Old 03-01-2014, 13:30   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Cevap olarak iki sayfa geldi. Klasik yasalar ile ilgili cümleler " madde ....uyarınca....telefon şirketi v.s.....) Sonra da dökümler eklenmeliydi. Tablo (aranan telefon no., arama saati, konuşma süresi....) boş geldi, dökümler yok. Neden olmadığını da açıklanmıyor...
Ben ne yapabilirim? O dökümleri çok istiyorum, tanıklarım yok.Aynı evde kalıyorlar...

Bu şekilde geldiyse, telefonun kendi operatörlerine ait olduğunu kabul etmişler. Mahkemeden müzekkerenin yeniden gönderilmesini, "cevap verilmediği takdirde suç duyurusunda bulunulacağının" da ihtar edilmesini talep edin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi