Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yurt Dışı Bebekle Seyahat/Babanın Muvafakat Vermemesi/Mahkemenin Tedbir Karaı

Konuyu Kilitleyin
Old 15-05-2013, 14:33   #1
Konuk

Varsayılan Yurt Dışı Bebekle Seyahat/Babanın Muvafakat Vermemesi/Mahkemenin Tedbir Karaı

Benim şu an için devam eden bir boşanma davam var. 1 yaşında oğlum var. velayeti bende. uçakla kıbrısa gitmek istiyorum.uçağa binerken babası yanımda olamayacağından dolayı babanın rızası gerekiyormuş. "ben izin verdim yurt dışına çıkabilir" diye dilekçe tarzı yazılı belge vermesi gerekiyormuş. Fakat eşim bana sırf gıcıklık olsun diye vermez?o yüzden nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim....
Old 15-05-2013, 23:04   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davası açıldığında dava süresince bebeğin velayet hakkının/yükümlülüğünün kimin tarafından kullanılacağı konusunda hakim tedbir kararı verir.

Açıklamanıza göre velayet size verilmiş durumdadır.

Çocukla beraber yurt dışına gitme hakkınız elbette var.Fakat baba bu konuda muvafakat vermelidir.Bunu vermekten kaçınır ise boşanma davasına bakan mahkemeden veya ayrı bir dava ile bu iznin hakimlikçe verilmesini talep edebilirsiniz.

Hakim haksız biçimde bu izni vermeyen baba yerine tedbiren izin kararı verebilecektir.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 17-05-2013, 13:59   #3
Konuk

Mahkeme dün sonuçlandı ve davanın reddine karar verildi. o başanmak istiyordu bende istemiyordum hakim bizi boşamadı. mahkemede istedik velayatin karar kesinleşinceye kadar annede olduğuna dair hakim boşanma olmadığından vermedi. eşimde eve dönmüyor.kesinlikle yurtdışına çıukabilir demez.ben şu anda ne yapabilirim.
Old 17-05-2013, 15:21   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Önceki yanıtlar aynen geçerli olup ayrı bir dava ile yurtdışına çıkış için tedbir kararı verilmesini isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi