Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Evlilikte Kadınla Erkek Arasındaki Yaş Farkı..

Yanıt
Old 26-09-2007, 21:16   #31
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Anne karnındaki bebek, annenin tüm stoklarını tüketir, aynı nedenle yenilenmesine aracılık eder. Sandığınızın aksine doğum kadını yaşlandırmaz, aksine gençleştirdiği söylenir Konu kilo meselesiyse, iki çocuklu babaların mı yoksa iki çocuklu annelerin mi daha şişman olduğu konusunda, çevrenizi daha dikkatli izlemelisiniz

Ayrıca kadınları çocuklar değil, genellikle erkekler yaşlandırır. 20 yaşındaki bir kadının 35 yaşında bir adamla evlenmesinde bu bakımdan fayda vardır, erkekler ancak bu yaşlarda, nihayet tahammül edilebilecekleri olgunluk seviyesine, tümüyle olmasa da, biraz yaklaşır
Old 26-09-2007, 21:21   #32
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Şehper hanım bence de kadınları erkekler yaşlandırıyor heralde vallaha gördüğüm çiftlerde hep kadınları çökmüş görüyorum....35 yaşında bir eş bulmak lazım öyle mi?
Old 26-09-2007, 21:35   #33
Veysel

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Anne karnındaki bebek, annenin tüm stoklarını tüketir, aynı nedenle yenilenmesine aracılık eder. Sandığınızın aksine doğum kadını yaşlandırmaz, aksine gençleştirdiği söylenir

Ben hiç doğum sonrası gençleşen kadın görmedim.

[/quote]Konu kilo meselesiyse, iki çocuklu babaların mı yoksa iki çocuklu annelerin mi daha şişman olduğu konusunda, çevrenizi daha dikkatli izlemelisiniz [/quote]

Annelerin.

[/quote]Ayrıca kadınları çocuklar değil, genellikle erkekler yaşlandırır. [/quote]

İşte bu haksızlık, hepsi değil...

Saygılarımla.

Not : Alıntı yapmayı becerememişim özür, bu kadar oldu.
Old 26-09-2007, 21:50   #34
Veysel

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
35 yaşında bir eş bulmak lazım öyle mi?

Yağmur, eskiler şöyle der; İmamı dinle, bildiğini oku. Öylemiydi ? en azında buna benzer bir şeydi.

Not : Şehper hanımın hoşgörüsüne sığınarak... Saygılarımla.
Old 26-09-2007, 21:53   #35
Gülümse

Dogru bebek dogurmak kadini yaslandirmaz tam tersine genclestirir. Ama dogum sonrasi kadina yardimci olan bir esi varsa kadin, hormanal dengesini alt ust eden dogum sonra depresyonundan cikar..

Yani beyler hanimlarinizin genc kalmasi yada yaslanmasi onlara dogum sonrasi ne kadar destek oldugunuza bagli..

Old 27-09-2007, 01:00   #36
yağmurdamlası

Varsayılan :)))))))

Veysel abicim vallaha artık yaşla başla olcak iş değil evlilik aradaki yaşın eskisi kadar önemi kalmadığını düşünüyorum ama karakterdeki büyüyememe sorun bence....Doğum bazı kadınların çok çirkinleşmesine sebep olurken bazı kadınlarda da yeni doğuş oluyor...
Old 11-05-2009, 21:32   #37
suskun_juliette

Bundan iki yıl öncesinde 5 yaş iyidir demişim,ama gel gelelim benden 3 yaş büyük biriyle evleniyorumZaman gösteriyor ki büyük konuşmamak gerekmiş.Üç yaş değil de sanki 30 yıl fark varmış gibi geliyor,yaş farkı değil de kültür sorunundan muzdaribimYaş farkına burun kıvıran ben,bu farkla nasıl baş ediyorum hayret ediyorum.Yaş değil kültür farkı gerçekten aşılması daha büyük sorun.Nüfus kağıdına bakmadıkça kim kimin yaşını bilebiliyor ki sanki?
Old 14-05-2009, 14:46   #38
Nur Deniz

Hiç tavsiye etmem, 5 yaş sınırını aşmasın kimse..
Old 28-09-2009, 16:58   #39
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hiç tavsiye etmem, 5 yaş sınırını aşmasın kimse..

Umarım kimse bu tavsiyeye uymamıştır.

Evlenmeye ikna edecek yaşta olsun kafi...
Old 28-09-2009, 17:13   #40
avrupayakası

Aşık olduğum adamın yaşına mı bakacağım yahu?

Aşık olmuşum, hayat bana güzel derken, çevreden sesler duyulacak''5 yaş çok,10 yaş çok,15 yaş çok'' !!Bu durum bana şuan saçma geliyor.

Bu iki insan arasındaki duygusal bağdır,sevgidir,saygıdır,aşktır.
Old 28-09-2009, 17:14   #41
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Aşık olduğum adamın yaşına mı bakacağım yahu?

Aşık olmuşum, hayat bana güzel derken, çevreden sesler duyulacak''5 yaş çok,10 yaş çok,15 yaş çok'' !!Bu durum bana şuan saçma geliyor.

Bu iki insan arasındaki duygusal bağdır,sevgidir,saygıdır,aşktır.

Yaşa başa bakmadan gerçekten aşık olacağımız adamı bulalım mı diyorsunuz, doğru mu anladım..

Bende öyle düşünüyorumda..
Old 28-09-2009, 17:18   #42
Atahun

5-10-15, hatta 20 yaşı şuan önemsemiyorsunuz ama, cicim ayları bitince ne olacak?

En makul olan, 10 yıl.
Old 28-09-2009, 17:19   #43
avrupayakası

Elbette
Ben şuan böyle düşünüyorum

Aşık olmak kadar güzel bir duygu var mı?
Benden 15 yaş belki de daha fazla büyük birine gayet tabi aşık olabilirim.
Buna engel bir kanun mu var ?
Old 28-09-2009, 17:19   #44
üye8180

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Aşık olduğum adamın yaşına mı bakacağım yahu

Erkeğin kadına ne kadar aşık olduğu daha önemli.

Kadını rahat ettirecek, el üstünde tutacak erkek, doğru erkektir. Nokta!
Old 28-09-2009, 17:20   #45
avrupayakası

Ben karşılıksız severim

Cicim ayları bitince de severim ne var
.Aşk kolay bulunmuyor
Old 28-09-2009, 17:20   #46
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Atahun
5-10-15, hatta 20 yaşı şuan önemsemiyorsunuz ama, cicim ayları bitince ne olacak?

En makul olan 10 yıl.

Neden büyük olan hep erkek oluyor ki?
Old 28-09-2009, 17:22   #47
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Erkeğin kadına ne kadar aşık olduğu daha önemli.

Kadını rahat ettirecek, el üstünde tutacak erkek, doğru erkektir. Nokta!

Rahat ettirmesinden kasdınız nedir?

Mesela ben beni durmadan öven her dediğimi yapan birine karşı asla sevgi besleyemem..
Old 28-09-2009, 17:22   #48
avrupayakası

Elbette kadını el üstünde tutması gerekli Neslihan Hanım.Ama her el üstünde tutan adama da aşık olunmuyor ki
Old 28-09-2009, 17:22   #49
Atahun

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Neden büyük olan hep erkek oluyor ki?

2-3 doğumdan sonra herkes eşitleniyor da ondan.
Old 28-09-2009, 17:25   #50
üye8180

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Ama her el üstünde tutan adama da aşık olunmuyor

Aşık olmasanız da en azından sempati besleyebilirsiniz.
Old 28-09-2009, 17:26   #51
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Aşık olmasanız da en azından sempati besleyebilirsiniz.

Sempati başka, aşk başka, şahsen ben 90 yaşındaki insanlarıda sempatik bulurum..
Old 28-09-2009, 17:26   #52
avrupayakası

Ben doğumdan sonra vs. gibi unsurları da göz önüne almıyorum..

Ben sadece yaş farkının çevre açısından sorgulanmasına gıcık oluyorum.

N e olacak evleneceğim erkek benden 15 yaş büyük olursa?
Ya da 5 yaş küçük olursa? (ki benden küçük birisiyle evlenmem )

Kime ne?
Old 28-09-2009, 17:27   #53
avrupayakası

Yapmayın allah aşkına

Sempatiklik başka aşk başkadır yahu..
Old 28-09-2009, 18:32   #54
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Atahun

Yaşı küçük olan mı doğurmakla mükellef... Dengeden kasıt bu mu?
Old 28-09-2009, 18:34   #55
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Atahun

Doğumla eşitlenir derken, biz kadınlar yaşlanıyoruz yani bunu ima ettiniz

cık cık cık
Old 28-09-2009, 18:43   #56
suskun_juliette

Kadınlar doğum yaptıktan sonra gençleşir,uzmanlar bile böyle söylüyor,bu tez çürütülmüştür,sıradaki?
Old 28-09-2009, 18:48   #57
avrupayakası

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Kadınlar doğum yaptıktan sonra gençleşir,uzmanlar bile böyle söylüyor,bu tez çürütülmüştür,sıradaki?

O zaman şimdi tek çocuk yetmez mi genç göstermek için?
Old 28-09-2009, 18:50   #58
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan suskun_juliette

Bir tez:Sürekli ilgi alaka görmek, durmadan pohpohlanmak istediğiniz, gerçekten uzak bir evlilik ister misiniz,hatta hiç bir şeyin sorumluluğunu almadığınız , maddi katkıda bile bulunmadığınız, menfaat ilişkisi gibi sanki?

(Tez bana ait değil.. )
Old 28-09-2009, 18:53   #59
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bir tez:Sürekli ilgi alaka görmek, durmadan pohpohlanmak istediğiniz, gerçekten uzak bir evlilik ister misiniz,hatta hiç bir şeyin sorumluluğunu almadığınız , maddi katkıda bile bulunmadığınız, menfaat ilişkisi gibi sanki?

(Tez bana ait değil.. )

Yok yahu, o evlilik de çok sıkıcı olur
Biraz tuz biraz biber gerek
Old 28-09-2009, 19:00   #60
suskun_juliette

Çocuk anti-aging gibidir

Nurdeniz Hanım'ın işaret ettiği tez konusundaki düşüncem ise,her istediğinizi veren birisi hiç de çekici değildir.Zira boşananların çoğunluğu her istediğini yaptım ama neden olmadı der durur,işte sebep de budur.Azıcık süründüreceksin ki kıymetin bilinsin
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi