Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmak istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 08-03-2012, 14:34   #1
Konuk

Varsayılan boşanmak istiyorum

Merhabalar ben 6 yıllık evliyim 4 yaşında kızım var memur olarak çalışıyorum eşimde özel sektörde çalışıyor sürekli kavga ediyoruz evi geçindirmiyor maddi manevi yardımcı olmuyor kocalık babalık yapmıyor ev kirası kreş parası faturalar market evin tüm ihtiyaçlarını karşılıyorum eşimde kardeşinde yaşıyor ona veriyor borsa oynuyor ama ayrılmaya yanaşmıyor çocuğun kreş parasını ödemiyor çocuk özlediğinde değil canı istediğinde kardeşi olmadığında bablık duygusu kabarıp eve geliyor birkaç saat sonra gidiyor ayrılmam diyor çalıştığı yerden maaşına asgari ücret yatıyormuş gerisini elden alıyoz kanıtlayaman işten çıkarım nafaka ödersin diyor nasıl ayrılabilirim ve çocuk için nafaka istiyorum iştirak nafakasını nasıl açacam ne yapabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum bunalımdayım çok yoruldum artık
Old 09-03-2012, 17:45   #2
Av. Can DOĞANEL

Mevcut durumu tanık vs. her türlü delille ispatlayarak boşanmanız mümkündür.
İşyerinde maaşının asgari ücret üzerinden yattığı halde bu durumun böyle olmadığını iddia ederek ispat etmeniz gerekir. Bu durumu da tanık dahil her türlü delille ispatlayabilirsiniz. Ortak yaşam standardınız ve bugüne kadar edindiğiniz mallar ve harcamalar(gittiğiniz tatiller vs.) asgari ücretle uyumluluk göstermiyorsa durumu ispatlamanız zor olmaz. Eşiniz mesleği ve eğitim durumuna göre (mühendis, mimar, doktor, muhasabeci vs.) emsallerinin aldığı ortalama ücreti aldığı kabul edilerek bu gelire uygun bir nafaka vermek ile yükümlü tutulur. Sizin nafaka vermeniz gibi bir durum ise bu koşullarda hiçbir şekilde mümkün olamaz. Her türlü nafaka talebinizi yoksulluk, iştirak vs. boşanma davanızla birlikte yapmanız mümkündür. Dava süresince tedbir nafakası da bağlanacaktır.
Bu süreçte bir avukatın hukuki desteğinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Mali durumunuz el vermiyorsa bulunduğunuz yer Baro veya Adli Yardım temsilciliğinden Avukat talebinde bulunmanız mümkündür.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi