Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Fransızca Eğitimi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-02-2004, 22:04   #1
gurorer

Karar Fransızca Eğitimi

Değerli arkadaşlar, belki de pek çoğunuzun yabancı dili ingilizce olabilir; ancak, yine de aranızda yabancı dili fransızca olan ya da şu anda fransızca öğrenmeye çalışan arkadaşlar da mevcuttur. Ben de tüm güncel koşuşturmalar arasında buna niyetlenmiş bir arkadaşınızım. Eğer aranızda fransızca öğrenimine yönelik "CD" lerin varlığından ve bunların nerelerden temin edilebileceğinden haberdar arkadaşlar var ise ve bana bu konuda yardımcı olurlarsa mutluluk duyacağım. Herkese saygılar sunarım.
Old 06-02-2004, 22:18   #2
Armağan Konyalı

Sayın gürorer,

İzmir'deki Fransız Kültür Merkezi dil eğitiminde çok iddialı bir kuruluş. Bu merkezdeki kurslara katılmasanız bile, güzel bir kafeteryası var. Güzel film gösterileri var. Sergiler, konferanslar var. Aradığınız pek çok şeyi bulabileceğiniz güzel bir kaynak alan.

Tavsiye ederim.

Yerini biliyorsunuzdur ama bilmeyen üyelerimiz için yine de tarif edeyim:

Alsancak Heykelden sonra ilk otobus durağı arkası
İzmir Sinemasının çaprazı,
Ege Üniversitesi Rektörlük binasının kuzey köşesi karşısı

Saygılarımla

Bir Dost
Old 16-02-2004, 16:18   #3
Cigdemff

Varsayılan birkaç öneri

ffelix@centroin.com.br

Sayın gurorer

Bende fransızca öğrenmeye çalışanlardanım. Rıo' da Alliance Française'e devam ediyorum - FR4- Elimde birkaç Cd mevcut - 'Travel French', 'Triple Play Plus!' . Fena değiller ama satın almaya pek değmez (ben bu cd leri iki sene önce İslamabad'an 1 US dolara kopyalarını almıştım..!)

Size Readplease programını tavsiye ederim.
http://www.readplease.com adresinden ücretsiz indirebilirsiniz. Programa kopyaladığınız metinleri sizin için okur. Telaffuz ve anlama gücünüzü geliştirebilir. (Program ingilizce ama beş ayrı dilde okuma yapabiliyor. Önce ingilizcesini kurmanız gerekecek daha sonra fransızca birimini indirip kurabilirsiniz)

Belki çok kere duymuş ve bıkmışsınızdır ama ben gene yineleyeceğim: bir dili öğrenmenin tek yolu o dilde bol bol okumaktır.
Ben günde en az bir fransızca makale okuyorum. Tabiki birçok kelimeyi bilmiyorum, bazı cümleleri hiç anlamıyorum ama okudukdan sonra mutlaka birşeyler kalıyor. Beğendiğim cümleleri bir kenara not alıyorum. kelimeleri ezberliyorum. İnanın bana etkili bir öğrenme yolu.Aşağıda web adreslerini verdiğim gazetelere arada bir göz gezdirin, faydalı olacaktır.
http://www.lemonde.fr/
http://francesoir.quotidiano.net/
http://www.lesoir.be/

Arada birde Fransızca televizyon seyredin. TV5 vs.. Film izleyin. Fransız filimleri, televizyon programları oldukça sıkıcıdır, oturduğunuz koltukda uyur kalırsınız ama genede işe yarar.

bu yöntemlerle dört dil öğrendim, oku ve dinle..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
Umarım yardımcı olabilidim
Saygılarımla
Old 05-12-2010, 23:26   #4
av.husniye guldal

Varsayılan merhaba sayin meslaktasim ben 2 yildir pariste yasiyorum;

Merhaba sayin meslekasim;
Ben 2 yildir pariste yasiyorum,etrafimdakiler turk oldugu icin ogrenmek cok zor;burda 3 ay okula gittim ve diploma aldim konusmak ve anlamk icin yeterli olmadi;bebegim olunce isim dahada zorlandi;simdi interneten fono yayinlarinin kursuna kayit yaptirdim;onlmadi
Old 06-12-2010, 15:38   #5
av.husniye guldal

kusurabakmayin yazdigim mesaj eksik eklendi ;

bende sizin gibi fransizca ogrenmeye calisiyorum ve ben 2 yildir pariste yasiyorum;bu dili igernmek cok sor ve bunaltici ;ama simdi internete fono yayinlarinin fransizca kursuna kayit yaptirdim ve o,lar bana adresime kadar kitaplar ve cdler gonderdiler;ve ondan sonra yazmam ,okumama ve de yazilanlari anlama yetenegim gelisti bir tek kulak dolgunlugum olmadigi iicn konusulanlatri anlamkta zorlaniyorum ama o da daha yeni basladim bir ay oldu;zamanlada oda olacak kurs bir yilik ama en onemli ozeligi istediginiz yerde istediginiz zamnda calisabilirsiniz;
bu kursa katit yaptirsaniz cok memun kalacaginizi dusunuyorum;
ben bir aydir calisiyorum benim icin verimli olmaya baskadi;umarim sizin iicnde oyle olur;ve bunun uzerine franzizca filimler izlerseniz faha iyi olur;

ben size kursun tlf vereyim orda pinar hanim var o size yardimci olur hata benden aldiginizda iletebirsiniz; tlf no 0 212 422 77 60 VE DAHALI NOSU 141
bu konu icin sizinle tekrar gorusmek isterim;birlikte ne kadar ilerledigimizi gormus oluruz;size simdiden basarilar dilerm; av.husniye guldal yaman
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi