Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yargitay Karari Bozma

Konuyu Kilitleyin
Old 12-12-2017, 21:21   #1
TEMYİZ SONUCU

Soru Yargitay Karari Bozma

Merhabalar;

Eşim 10 yıl önce bana boşanma davası açtı,haksız olduğu için dava isteğim üzere red.edildi.3 yıl sonra tekrar dava açtı bu davada ben boşanacağımı bildiğim için tazminat ve nafaka istedim.eşim serbest meslek erbabı fakat mahkeme çalışıyorum (asgari ücretle)diye bana ne yoksulluk nafakası nede haklılığımı ispat ettiğim halde tazminat verdi.yargıtaya gönderdim.2 yıl sonra sonucu geldi.haklı olduğum için yoksulluk nafakası kararını bozmuş diğer tazminatla ilgili olanı onamış.bu karar istediğim netice değil ben tazminatta istemiştim ama kabul görmemiş.çalıştığım için nafakada alamam yargıtayın kararına itiraz etme hakkım varmı?hem haklı görüyor hem tazminat hakkımı red etmiş.

sorum şu;
1-görülecek davada bana nafaka bağlanır mı?eşim mali müşavir.
2-yargıtay kararını temyiz edebilirmiyim?
3-nereye baş vurmam gerekiyor ve istediğim sonucu elde edemez isem AİHM başvurabilir miyim?

Teşekkür ederim.
Old 13-12-2017, 11:28   #2
Av. Hatun Olguner

Asgari ücretin kadını yoksulluktan kurtarmayacağına dair yargıtay kararları vardır. Muhtemelen Yargıtay asgari ücretin sizi yoksulluktan kurtarmayacağı bu nedenle size yoksulluk nafakası bağlanması gerektiği yönünde kararı bozmuş. Ancak eşit kusur durumunda tazminat verilmemektedir. Sizin kusurunuz eşinizle eşitse tazminat verilmez. Eşiniz ağır veya tam kusurlu ise size tazminat verilmesi lazım. Dosyayı okumadan bu konuda fikir yürütmek zordur. En doğrusu dosyanın fotokopisini bir avukata inceletmeniz...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi