Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nerelİsİnİz?

Yanıt
Old 17-09-2009, 18:02   #121
Münzevi

Bugun dogdugum sehire son ayak basisimdi. O kadar bendendi ki o sehir...kendimi Turkluge yani baba tarafina ait hissetmiyorum. Daha cok anne tarafima ait oldugumu hissediyorum.Yani ben hem Kenan kizi, hem de Strasbourg'luyum.
Old 17-09-2009, 18:08   #122
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
"Çukurovam,
Kundağımız, kefen bezimiz
Kanı esmer, yüzü ak.
Sıcağında sabır taşları çatlar,
Çatlamaz ırgadın yüreği.
Dilerse buluttan ak,
Köpükten yumuşak verir pamuğu.
Külhan, kavgacıdır delikanlısı,
Ünlü mahpusanelerinde Anadolumun
En çok Çukurovalılar mahpustur,
Dostuna yarasını gösterir gibi,
Bir salkım söğüde su verir gibi,
Öyle içten
Öyle derin,
Türkü söylemek, küfretmek,
Çukurova yiğidine mahsustur..."

(Ahmed Arif - Yalnız Değiliz)

Mersinliyim
Old 17-09-2009, 18:30   #123
avrupayakası

Mutlu

Ben İstanbul,Annem İstanbul,Babam İstanbul.Babamın babası İstanbul,Babamın babasının babası anadolu,babamın babasının babasının babası asya,Babamın annesi İstanbul,babamın annesinin babası anadolu,babamın annesinin babasının babası ortadoğu,annemin babası İstanbul,annemin babasının babası anadolu,annemin babasının babasının babası asya,annemin annesi İstanbul,annemin annesinin babası avrupa.annemin annesinin babasının babası avrupa.

Biraz karışık olmakla birlikte İstanbulluyum deme şansım vardır umarım

Ayrıca şunu da belirtmek isterim; her ne kadar geri kalmış ülke de olsak Türkiye gibi bir ülkede dünyaya gelmekten mutluyum
Old 17-09-2009, 23:38   #125
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Gülümse
Sayın Karaca çok güzel bir noktaya parmak basmış, ben de bunun üzerine bir kaç şey söylemek isterim...

Neyse ben Türk ve İstanbul'un içinden kelimeleri ile künyemi tamamlamış oluyorum...

Gerçekten Sayın Karaca siz nereliydiniz ?

Sahi, Sayın Gülümse niye sordunuz?
Ben İstanbul'lu değilim ki
(Üniversitede geçen dört yıl yetmedi, iki THS toplantısı İstanbul'u sevdirdi desem, çok mu abartmış olurum?
Old 18-09-2009, 09:34   #127
Academic

Buna iki yaklaşımlı yanıt verilebilir..Patates yaklaşımı Domates yaklaşımı

Patates yaklaşımına göre yani toprağın altında kalan kısmın değerli olduğu (patates bitkisi öyledir, patatesler toprağın içinde yetişir ve toprağın üstte kalan yeşil kısım işe yaramaz) ve onlarla övünülen yaklaşıma göre ; ailem Bulgaristan göçmeni. Orda doğmuşlar ve biz burada doğan ilk kuşağız..O yaklaşıma göre önce Dobruca ve Silistre sonra da Ankara ve Eskişehir ortak yapımıyımAnkara'da doğdum. Ama Erzincan kütüğüne kayıtlıyım..

Domates yaklaşımına göre ise ( patatesin aksine ürün üst tarafta Bolu, Sinop ve Ankara'lıyım. Hem de aynı anda))ve şimdilik Geçmişte farklı iller de ve hatta bir süre ABD de oldu ama onlar sayılmaz
Old 24-09-2009, 18:30   #128
trajikomedya

Kütük İdil-Şırnak.
Baba tarafım Mardin,anne tarafım Ankara.
Doğup büyüdüğüm yer Ankara.
Nerelisin sorusuna ilk cevabım : Türkiye!
Old 02-10-2009, 11:35   #129
Av. V. Gözde Arıkaya

eses

kısa ve öz
Old 14-10-2009, 22:42   #130
ufukyener

Ortaca,Köyceğiz,Güllüova,Bulanık,Avşar,Söke,Köyceğ iz,İzmir,Muğla. Adana doğumlu, aslen Muğlalıyım, ancak baba tarafı Finike'ye dayanmakta, ana tarafı ise Kale Davas.
Old 15-10-2009, 12:48   #131
Mustafa Sırakaya

Doğma büyüme Ankaralıyım, aslen Tokatlıyım Dokuz Eylül Üniv. 2. sınıfta olduğum içinde şimdi İzmirliyim. Haa bir de unutmadan aynı zamanda Manisa CBÜ'de çalışıyorum bir tarafımda Manisalı oldu herhalde...
Old 16-10-2009, 10:19   #132
ümit7

Varsayılan .

doğma büyüme Antalyalııyım
bu sene üniversite eğitimimim için İstanbul'a geldim

Akdeniz üniversitesi evime 15-20 dk uzaklıkta
ama yeter! 19 senem Antalya'da geçti.
Yeni insanlar yeni mekanlar görmek istiyorum
Old 06-11-2009, 00:53   #133
üye25928

Kırşehir.
Old 30-11-2009, 18:29   #134
Refya

Benim hemşom var sitede ama hayırsız çıktı
Bandırma'lı hemşom neredesin?
Old 30-11-2009, 22:53   #135
av.fundasin

Ben Iğdır'lıyım.Iğdır'da doğdum büyüdüm.İstanbulda avukatlık yapıyorum.Ama Iğdır'ı da için için özlüyorum..
Old 01-12-2009, 02:35   #136
ltınbilek

Alıntı:
Yazan ncoban
Kırklareliliyim.İstanbul hukuktan bu sene mezun oldum.Şu an Kırklareli'nde stajyer avukatım.Büroda tamamen icralara bakıyorum.Stajım bittikten sonra na yapacağıma hala maalesef karar veremedim. Herkes gibi hiçbir şey olamazsan avukat olurum diyorum şu an için
Sayın meslektaş adayımız.
Öncelikle Avukatlık mesleğinin ne kadar kutsal ve yüce bir meslek olduğunu ve bahsettiğiniz diğer hukuk alanlarından daha zor olduğunu ve hatta hayatın, toplumun, politakanın...... herşeyin merkezinde arzu edilenin ta kendisi olduğunu bilseydiniz yazdığınız bu yazıdan dolayı utanacağınızı söyleyebilirim.Birgün aramıza katıldığında keşke bu hiç olmazsa cümlesini söylemeseydim diyeceksiniz saygılarımla. Av.Nazmi Altınbilek
Old 01-12-2009, 13:50   #137
Gülümse

Geçen gün bir dostuma İstanbul'lu olduğumu söyledim... "Aaa sizi koruma altına alıp kulağınıza barkod takmadılar mı ?" dedi
Old 01-12-2009, 20:15   #138
E.Polat

Alıntı:
Yazan Gülümse
Geçen gün bir dostuma İstanbul'lu olduğumu söyledim... "Aaa sizi koruma altına alıp kulağınıza barkod takmadılar mı ?" dedi

Haksız sayılmaz, bence iltifat etmiş Barkod biraz ağır kaçmış ama
Old 03-01-2010, 21:05   #139
yalcin3

Ana tarafı da baba tarafı da doğma büyüme Fethiye/MUĞLA'lıyız.İlçe olarak Muğla'ya bağlıyız Muğla da Ege Bölgesi'nde ama coğrafi olarak Fethiye Akdeniz Bölgesi'ne dahil.Yani ikisinin ortasında bir konumda,hem Akdenizli hem Egeli kanı var bende.
Old 03-01-2010, 23:30   #140
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Ana tarafı da baba tarafı da doğma büyüme Fethiye/MUĞLA'lıyız.İlçe olarak Muğla'ya bağlıyız Muğla da Ege Bölgesi'nde ama coğrafi olarak Fethiye Akdeniz Bölgesi'ne dahil.Yani ikisinin ortasında bir konumda,hem Akdenizli hem Egeli kanı var bende.

Şu ünlü doğduğunuz büyüdüğünüz yaşadığınız ve forumda da gururla vurguladığınız kasaba Muğla'da mı?
Old 04-01-2010, 00:37   #141
yalcin3

Evet Fethiye...Gururla vurgulamam Fethiyeli oluşumdan değil,sadece küçük bir sahil ilçesinde yaşamak hoşuma gidiyor.Denizi,kordonu,havası ayrı bir güzeldir memleketimin,Bodrum ve Çeşme'nin o gürültüsünden bıkanlar için çok sakin,sade,bakir güzelliklere sahip bir turizm ilçesi olarak önerilir.Pişman olmazsınız.
Old 10-01-2010, 17:31   #142
hakkaniyet_

Doğma büyüme Aydınlıyım.Anne tarafımdan Lozan mübadilliğim de var bir mübadil torunu olarak .Mübadele de önemle üzerinde durulması gereken, başlıca bir araştırma konusu benim için.Küçüklüğümde oraların muhabbetlerini dinlerdim anneannemden.Mübadele denince oralardan buralara yaşananlar gelir hep aklıma.Aydın ise canım memleketim. Bence tam yaşanası bir yer.Her yere yakın olan konumu,havası,ot yemekleri,bereketli toprakları,denizi...Eeee ne demişler;Aydın'ın dağlarından yağ,ovalarından bal akar.
Old 10-01-2010, 18:54   #143
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Denizi,kordonu,havası ayrı bir güzeldir memleketimin,Bodrum ve Çeşme'nin o gürültüsünden bıkanlar için çok sakin,sade,bakir güzelliklere sahip bir turizm ilçesi olarak önerilir.Pişman olmazsınız.

Tanıdık olmadıktan sonra pişman olmasak ne olur ki
Old 10-01-2010, 21:13   #144
hakkaniyet_

Varsayılan Aydın ağzından inciler

İncirliova'lı Halil Çavuş kargı alacaktı.En güzel kargılar da Gireniz köyünde Mestan Efe'de vardı.Mestan Efe de Mestan Efeydi hani.Maşallah çenesi bir açıldı mıydı,itfaiye bile onu susturamazdı.Ama ne yapsındı Halil Çavuş...İştmişti bir kez kargıların en güzellerinin Mestan Efe'de olduğunu...
Bindi eşeğine ,vardı gitti Gireniz köyüne.Sordu soruşturdu,Mestan Efe'yi Dutlu kahvede buldu.
-Efe,dedi,selamünaleyküm...
-Aleykümselam,dedi efe.
-Bize biraz gaagı lazım da....
-Veriveren bizim oğlan...
Beraberce kargıların bulunduğu dama gittiler.Ne hal ise Mestan Efe'nin ağzını bıçak açmıyordu.Halil Çavuş:
-Hayrola Efe.Bi sıkıntın mı vaa?diye sordu.
-Yoo.dedi Mestan Efe...
Dama vardılar.Kargıları ayırdılar.Ardından pazarlık başladı.Halil Çavuş:
-Sööle bakalım,bağı kaça?
-Bi mecit...(yirmi kuruş)
-Çok dedin Efe...
İşte o zaman açıldı çenesi Mestan Efenin...
-Eee gaçcim,dedi efe,gaagı va,gaagıcık va,gaagıdan gaagıya faak va.Gaagı va beli bükülüü,gaagı vaa deli dövülüü,gaagı va mertek gibi,gaagı var direk gibi,Elbeeli* gaagısı va,Hıdırbeeli* gaagısı va...Gaagı va sarı saman,gaagı va dersin el aman,gaagı var sopa olmaz, gaagı var tapa olmaz...Gaagı var bayrak gibi,gaagı var baamak gibi...Gaagı va yüklensen topu deviri,gaagıcık vaa yel üfürünce eğrili...Gaagı vaa üç adam daşıı,gaagıcık vaa sinek gonunca belini gaşı,Gaagı vaa kız güzeli,gaagıcık va süs güzeli...
Gaagı vaa denizden balina çekee,gaagıcık va insan elinden ne çekee.Gaagı va asmaya dal oluu,gaagıcık va deliksiz gaval oluu.Gaagı va kütük oluu,gaagıcık vaa düdük oluu.
-Aman ,dedi Halil Çavuş...
-Gaagı va pek yaman,gaagıcık vaa dersin aman aman...Gaagı va yap şümendüfe yolu,gaagıcık va içi hava dolu.Gaagı va bamak gibi,gaagı va yumruk gibi.
-Mestan Efe daha devam edecekti ki,Halil Çavuş parayı verdiğiyle hemen kaçıp gitmesi bir oldu oradan... Mestan Efe hala ardından bağırıyordu:
-Gaagı vaa,gaagıcık vaa,gaagıdan gaagıya faak va.Gaagı va bilek gibi gaagı va mertek gibi...

*Elbeeli:Erbeyli,Hıdırbeeli:Hıdırbeyli
Aydın Rehberi,Hüsnü AKDOĞAN
Old 24-12-2011, 11:19   #145
üye19891

selamlar ben hülyaa doğma büyüme büyük ihtimalle ölme de bartınlıyım istanbul hukuk mezunu ankara hukuk yüksek lisanslıyım hedefimde mutlu ve huzurlu olmak var hayat bana diğer hedeflerin bunlar olmadan anlamsız olduğunu gösterdi. herkese hukuk hayatında çok çok kolay gelsin saygılarımla....
Old 09-07-2012, 14:51   #146
Av.Emin

İstanbul Barosunun istatiksel verilerine göre, nüfusa kayıtlı oldukları yere göre 354 adet meslektaşım Kastamonulu. Diğer illerde ve Kastamonuda çalışan 646 adet Kastamonu nufusuna kayıtlı avukat var ise;

Soru THS de kaç tane Kastamonulu vardır?

Acaba Sayın Admin Nereli?("siberalemliyim" demesini bekliyorum)

Saygılarımla
Old 10-07-2012, 09:09   #147
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Özünde dünyalıyım.

Beş yıl önce açılmış bu forumu yeni görebildim. Birden fazla yerde yaşadığım için olsa gerek kendimi ait hissetiğim bir yer yok, ama yine de nereli olduğumu paylaşmak istedim.

Ankara doğumluyum. Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi memleketim. Liseye kadar yaşadığım yer Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi. Lisede Aydın'ın Söke ilçesindeydim. Bir ara Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaşadım. Şimdiyse İstanbul'un Avcılar ilçesindeyim. (Yaşadığım yerler hep ilçe)

Saygılarımla..
Old 14-09-2012, 09:27   #148
hukukbilgisi

Isparta'da doğmuşum, fakat memleket Malatya/Arguvan.

Öte yandan, bu soruyu her duyduğumda; Seyduna Türküleri 5'inci albümünde yer alan Yakasız İstanbul şarkısındaki gibi cevap vermek de isterim:

- Nerelisin?
- Kederliyim...
Old 15-09-2012, 09:42   #150
üye25928

Alıntı:
Yazan C_OKYAY
En iyisi Dünyalı olmak...
Belki de tam tersi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07486200 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.