Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

erkeğin nafak talep etmesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-03-2009, 19:35   #1
Konuk

Soru erkeğin nafak talep etmesi

7 yıllık evliyim,5 yaşında bir çocuğum var.2 hafta önce boşanma davası açtım. kamuda çalışıyorum.kocam özel bir işte çalışıyor ama boşanma davasını açtığımı,nafaka ve tazminat istediğimi öğrendiği zaman işten çıktı olarak göstermiş kendini.oysa aynı iş yerinden para kazandığını biliyorum ama resmi hiçbir kayıt yok elimde.şimdi kocam benden yoksulluk nafakası isteyeceğini ayrıca nafaka talep edeceğini söylüyor.şimdi resmiyette ben çalışan kadın, kocamda işsiz koca olarak gözüküyor.şu durumda kamuda çalışmak bana tam anlamı ile ceza gibi ...çünkü benim kocamın yaptığı gibi istediğimde işten çıkma gibi bir lüksüm yok.evliliğim boyunca maddi manevi zarar gördüm,fiziksel şiddete de maruz kaldım. şimdi de boşanmaya kalktım diye fiziksel olarak beni dövemeyen bu adam maddi olarak dövmeye çalışıyor.yapabileceğim birşey var mı?yoksa gerçekten kamuda çalışmak bana ceza olarak mı dönecek? şimdiden ilginiz için teşekkürler...
Old 09-03-2009, 21:34   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
7 yıllık evliyim,5 yaşında bir çocuğum var.2 hafta önce boşanma davası açtım. kamuda çalışıyorum.kocam özel bir işte çalışıyor ama boşanma davasını açtığımı,nafaka ve tazminat istediğimi öğrendiği zaman işten çıktı olarak göstermiş kendini.oysa aynı iş yerinden para kazandığını biliyorum ama resmi hiçbir kayıt yok elimde.şimdi kocam benden yoksulluk nafakası isteyeceğini ayrıca nafaka talep edeceğini söylüyor.şimdi resmiyette ben çalışan kadın, kocamda işsiz koca olarak gözüküyor.şu durumda kamuda çalışmak bana tam anlamı ile ceza gibi ...çünkü benim kocamın yaptığı gibi istediğimde işten çıkma gibi bir lüksüm yok.evliliğim boyunca maddi manevi zarar gördüm,fiziksel şiddete de maruz kaldım. şimdi de boşanmaya kalktım diye fiziksel olarak beni dövemeyen bu adam maddi olarak dövmeye çalışıyor.yapabileceğim birşey var mı?yoksa gerçekten kamuda çalışmak bana ceza olarak mı dönecek? şimdiden ilginiz için teşekkürler...

Anlattığınız olayları dava sırasında kanıtlarsanız, eşiniz yoksulluk nafakası alamaz. Çünkü eşinizin davada, kendisinin kusursuz olduğunu ya da sizin daha fazla kusurlu olduğunuzu kanıtlamalıdır. Yine yoksulluk nafakasını, boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek olan eş isteyebilmektedir. Eşinizin çalışıyorken bilerek işten ayrılması ya da sigortasız bir işte çalışması her türlü delille kanıtlanabilir.

Hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan hukuki destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi