Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 18-08-2008, 15:08   #121
Av.Cengiz Aladağ

Ben henüz bırakma kararı alamadım. Şimdilik bırakan arkadaşlara destek vermeye çalışayım.

Old 18-08-2008, 15:16   #122
Gülümse

Sayın Aladağ sizin sigarayı bırakmanız için harika iki nedeniniz var öyle değil mi?
Old 18-08-2008, 15:57   #123
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Nur: Bendeki dalgalanma kesildi diyebilirim

Bayağı rahatladım
Sizden ne haber.
Old 18-08-2008, 16:41   #124
Gülümse

Bol su veya sıvı tüketimi sigara bırakanlara doktorlarca tavsiye edilen yöntemlerden bir tanesi...

Soda, meyva suları... Tabi çaylar...

Değişik bitki çayları veya bitki çayları karışımları deneyebilirsiniz. Bence yeniliklerin tam zamanı ama alkolkü olmaması şartıyla...
Old 18-08-2008, 19:38   #125
Nur Deniz

Varsayılan Dalgalanma

Ben oldukça zorlanacağım galiba Muzaffer Bey, yemeklerden sonra çok canım istiyor, anladım ki sinirliyken daha çabuk atlatıyorum. Ama keyfim yerinde iken çok zor oluyor.
Sizin rahatlamanız beni sevindirdi. Yok yok bitirdik efendim biz bu olayı.
Sevgiller
Old 18-08-2008, 20:46   #126
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Kapalı kalmayın serinleyin, destek olanarkadaşlarınızla beraber parklara gidin sokaklarda tur atın, ben yürüyüşl yapıyorum ve yararını görüyorum.

Umarım size de yararı olur.

Saygılar.
Old 18-08-2008, 21:25   #127
Gülümse

Ah dostlarım bu iş bu kadar kolay olsaydı bu form açılmazdı bile... Tek bildiğim bu sigarayı bırakma işini ne kadar çok ertelerseniz o kadar zorlanıyorsunuz... 20 li yaslarda bırakmak 40 lı yaşlarda bırakmaktan daha kolay... Yani her bırakmadığınız gün, ay, yıl bir sonraki zorlu dönemi yaratacak... Ve ne yazık ki bir gün hepimiz bir şekilde sigarayı bırakmak zorunda kalacağız.
Old 19-08-2008, 09:41   #128
Nur Deniz

Varsayılan Uyku

Bir tanıdığımın düşüncesine göre, kendisi sağlıkçıydı . Tam 25 yıldır düzenli sigara içiyor , günde iki paket.Günün birinde sigarayı bırakmaya karar verirse eğer , 7 gün durmadan uyuyarak, günlük nikotin yoksunluğunu uykuda atlatıp kolay bırakacağını iddia ederdi. Şu an halen günde 2 paket sigara içiyor ve tezini inatla sürdürüyor. Denemeden ama, hiç ben denedim etkili oluyor dediğini de duymadık.
Burda sigarayı bırakanlardan ses çıkmadığı zaman.Bu düşüncenin kabul görüp , uygulandığı konusunda şüpheleniyorum.

Old 19-08-2008, 09:53   #129
Gülümse

Sevgili dostum,

Sigara ciddi bir bağımlılık ve tüm bağımlılar gibi bağımlı kişi kendisine yalan söyler. Kendince imdat kolu yada yöntemi vardır. Kullanılmamış her fikir de bir savdan ileri gidemez. Fakat sigarayı bırakmanın en zor olan birinci aşaması ilk iki haftadır. Onu atlattığınızda birinci zor etabı geride bırakmış olacaksınız o kadar.

Şimdi kaç gün içmediğinizi düşünün ve geçirdiğiniz zorlu anları, kendi emeğinize saygı duyup, önünüzdeki günlere bakın. Savaşınız halen sürüyor ve lütfen savaşınıza devam edin.
Old 19-08-2008, 11:44   #130
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Gulumse
Fakat sigarayı bırakmanın en zor olan birinci aşaması ilk iki haftadır. Onu atlattığınızda birinci zor etabı geride bırakmış olacaksınız o kadar. .

Nasıl yani? Başka zor aşamaları da mı var? En zor kısmı ilk 3 gün değl miydi, ilk iki hafta mı sürecek bu kaotik vaziyet?!

Bırakma fikrini dün akşam başlattığıma göre, bırakmayı hiç denemedim demekle, bu işi çözeceğim arasında, gidip gelmekteyim.

Zor iş hakikaten. Yahu bu sıkıntıya değer mi, içiver bir tane ile, içmenin sonu yok, dayan ve kurtul ikilemindeyim.

Bırakmaya karar veren ve deneyen tüm üyelere de, kolaylıklar ve sabır dilerim!

Fazla yazamayacağım, kusura bakmayın, birazzzcık sinirliyim!
Old 19-08-2008, 12:04   #132
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Bence uzatmayın bırakın sıgarayı.

Bekara karı boşamak kolay.
Old 19-08-2008, 12:10   #133
Admin

Bu konunun bu kadar fazla kişiyi sigarayı bırakma yolunda ciddi olarak teşvik etmesinden etkilendim doğrusu. Böyle bir sonuç tahmin etmezdim. Sayın Av.Muzaffer Erdoğan'e teşekkürler. Kendisi sigarayı bırakmakla kalmıyor, pekçok kişiye de vesile oluyor.
Old 19-08-2008, 12:29   #134
Gülümse

Ben sigarayı doktor yardımı ile bıraktım. İşin doğrusu o kadar sigarayı yerken başka çarem olmayacağını düşündüm.. Doktorum nikotin ataklarının ilk üç günde kuvvetli olacağını, ama iki hafta içinde bu ataklarının sonlanacağını belirtmişti...

Nikotin vücudumuzda var olan bir madde ama biz onu dışardan alarak vücudun dengesini bozuyoruz. Tüm hormonlarımız nikotinin zararlarını gidermek üzere o uyumda çalışıyor. İkinci dönem dediğimiz önemli bir dönemde vücuttaki hormonlar normale dönmeye ve büyük bir hızla nikotini vücuttan atmaya çalışıyor. Sanki hastalığın yada ameliyatın nekahat dönemi gibi bir şey...

Sigarayı bıraktıktan sonra vücudumuz ve hormonlarımız normal bir insanın hormon yapısına dönüyor. Tabi sigara içilen yerlerde bulunmamak kaydıyla.

İki ay sonra cildiniz düzelmeye ve renklenmeye, ağzınızın tadı yerine gelmeye, hormonlarınız normal ritmine girmeye başlayacak... Hadi dostum biraz daha sabır...
Old 19-08-2008, 12:31   #135
Nur Deniz

Varsayılan 3 Gün

Her geçen dakika sigara ile aramızda mesafeler artttığını düşünürsek çok daha kolay atlatırız Şehper Hanım, bir yerlerde bir söz vardı , cehennemi bile haketmek lazım diye.
Bırakmanın acısınıda lütfen çıkaralım .Bu son biliyosunuz bir daha nerdeeeee bırakcaz.Bir kez terkedeceğimize göre acısını, şakasını, komik tarafını, dostlarımızı, bizimle beraber sürünenleri , unutmadan , sinirliyken bunları hatırlayıp, geçip gidelim.
3 günden sonra , günde sadece 3-4 kere sıkıntı yaşanıyomuş. 10. günden sonra daha da azalıyor.
Sakin ve sabırlı olun lütfen.
Tebrik eder, başarılı olmanızı gönülden beyan ederim.
Old 19-08-2008, 12:34   #136
Gülümse

Böyle devam ederse, sitenin girişine "Bu sitede sigara içmek yasaktır" ibaresini koyabileceğiz...
Old 19-08-2008, 14:07   #138
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
Bu son biliyosunuz bir daha nerdeeeee bırakcaz.Bir kez terkedeceğimize göre acısını, şakasını, komik tarafını, dostlarımızı, bizimle beraber sürünenleri , unutmadan , sinirliyken bunları hatırlayıp, geçip gidelim.

Ben şanslıyım demekki ikinci defa bırakıyorum.
Old 19-08-2008, 18:08   #139
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sevgili Admin;
Önce nezaketiniz nedeni ile teşekkür ediyorum. Ancak bu teşekkür benim değil, kendisi sigara içmediği halde bırakmayı düşünen insanlara yardım etmek için çaba harcayanların ya da bırakmayı düşünmediği halde destek verenlerin hakkıdır. Ben üzerime alınmadım. Biz bırakanlar zaten gerekli ödülü almış olacağız.

Arkadaşlar ben sigaraya ilkokulda 3-4 sınıf civarında başladım. Doktora gittiğimde 30 yılı aşmış veya o civarda bir sigara içmem vardı. Bunun tümü olmasa bile oldukça büyük bir bölümü günlük 3 paket civarında idi.

O zaman Hacettepe Ü. T.F. tarafından bu konuya ilişkin olarak bir birim kurulmuştu. Diğer hastanelerde falan yoktu. Oradan bir arkadaş randevumu ayarladı gittik. Harika bir birim; 2X3 bile yok. Bir masa 2 sandalye. başka bir şey yok. Randevu ile kapıyı açıyorlar. Beni izlemek için gelen arkadaşım bant almadan bıraktı ve halen içmiyor.

Benim anlattığım şeyler oradan öğrendiklerim.

Ben 10 yıl öncesinin öğretisi ile bıraktım.

Şimdi konunun toplumsal önemi daha fazla kavrandı ve konuya daha fazla önem veriliyor.

Gelmek istediğim yer şurası:

Bir işi başarmak istiyorsak elverişli araçları kullanmaktan çekinmemeliyiz. Yardım almaktan çekinmeyelim. Bu utanç verici bir şey değil. O zaman bana bu elini yüzünü yıka, soğuk su iç vb denilmekle yetinilmişti. Şimdi yüzlerce yöntem geliştirilmiş. Herkes bir şey söylüyor. Ama ben ihtiyar olduğum için kafam almıyor, burnumun doğrultusuna gidiyorum. Ama şu ana kadar idare ettik.

Daha önceki mesajlarıma bakarsanız ben karar vermeden bıraktım. Ama arkadaşlarım bıraktım deyince konuyu başlatan olarak onları yalnız bırakmayayım dedim. Bir 6 ay bir yıl bırakayım, çok sıkılırsam yeniden başlar yeni bir kampanya başlatırım

Şaka bir yana ifadelerimden çok açık. Ben sigara içmekten korkunç bir zevk alıyorum. Arkadaşlarım benimle uzun oturduklarında içtikleri sigara sayısında artış olduğunu söylerler. Birgün birisi sigarayı çekince "duman ayak parmak uçlarına kadar gidiyor" demişti

Buna rağmen bırakabiliyorum. Tıbbi yardımı küçük görmeyin.

Gelelim ben bırakamam meselesine:

Niye?

Hele bir cevap verin bakalım:

Yeter ki iste; bırakmak istemiyorsunuz, bırakamam diyorsunuz. Hele bir deneyin. Kaçak güreşmek yok. Bırakmaya çalıştım ama beceremedim deyin. Çıkın meydana. Güreş meydanına çıkmadan ben yenildim demenin ne anlamı var? Yenilirim dersen kaçak güreşmekten de kötü meydandan kaçmış olursun. Hele bir dene. Ses var görüntü yok ekibi olmayın.

Kampanyanın bitmesi için gerekli unsurların yanına Suat beyden başka Ferda Hanım da katıldı. Baskı rica ediyorum.

Saygılar.
Old 19-08-2008, 19:04   #140
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Kampanyanın bitmesi için gerekli unsurların yanına Suat beyden başka Ferda Hanım da katıldı. Baskı rica ediyorum.

Sayın Erdoğan burada yazılanlar benim üzerimde yeterince baskı oluşturuyor, zaten. Yazılanları ve bırakanları görünce kendimdem daha çok utanıyorum.

Ben arabada içmemeyi şu ana kadar(1 aydır) becerebildim. Yasa çıkmasına(Ve karşı olmama rağmen), artık taksicilerle de pazarlık yapmıyorum. Yani takside de sigara içmiyorum. Eskiden müvekkillerle, işyerlerinde toplantı yapacaksak şart koşardım; sigara içerim diye...Daha önce sigara içtiğim bir şirkette bugün 1,5 saat toplantı yaptık. Ben sigara içmedim. Çok şaşırdılar... Kısaca öncelikle koşulları sigara içmek için zorlamamayı deniyorum. Bir de hamile kalırsam, kesin bırakırım.

Ne yapayım, adım hıdır elimden gelen budur.

Sigarayı bıraktığını bildiren arkadaşlar, başlamasınlar lütfen. Başlarsa bile buraya yenildiğini yazmasın. Bence bu forum çok işe yarayacak...Umarım ben de bir gün tamamen bıraktığımı buraya yazabilirim.
Old 19-08-2008, 19:45   #141
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Uğur Tan
Sigarayı bırakma konusunda benim bir formülüm bulunmaktadır.
Ben bu formülü uygulayarak başarılı oldum ve tam 2 yıldır içmiyorum.

Sigarayı yaklaşık 16- 17 yıl içtim. Bıraktığım sıralarda günlük 1,5-2 paket arası içiyordum.

Bırakmadan önce internette bir araştırma yaptım.
Bazı hipnotizma, telkin konularında yazılar okudum.
Buradan hareketle şöyle bir formül uyguladım.

( kalemi defteri alın geçin ekran karşısına )

1. Aşama

Öncelikle sigara neden içmemeliyim? Sigarayı bırakmalı mıyım? Bırakacaksam neden? Bu soruları sorup yanıtlarını kendi kendimize inandırıcı biçimde vermeliyiz.

Eğer bu konuda sorduğumuz sorulara ikna edici yanıtlar verdi iseniz birinci aşama tamamlanmıştır.
Lütfen birinci aşamayı beş dakikada geçmeyin. Gerçekten uzun uzun ve anlamlı gerekçeler bulunuz. Gerekirse bunu yazınız. Bunu yaptığınızda 2. Aşamaya geçme hakkını elde edebildiniz demektir.

2. Aşama

İkinci aşamada; Sigaranın sizin kaç yıldır birlikte yaşadığınız, iyi ve kötü günlerinizde sizi hiç yalnız bırakmayan, dost mu düşman mı olduğuna karar veremediğiniz kimi zaman sevdiğiniz ama sonuçta ayrılmanızın da elzem olduğunu bildiğiniz bir madde olduğunu hatırdan çıkartmadan sigaradan AYRILIŞ TARİHİ'ni belirleyiniz.
Ayrılış tarihinizi gün olarak belirleyiniz. Örneğin: 29 Ekim 2008 gibi. Bu süre, kanaatimce ortalama 3 ay olmalıdır. Çok uzun veya çok kısa olmamalıdır.

3. Aşama

Ayrılık tarihini belirledikten sonra, rutin sigara içmeye devam ediyorsunuz. Sigara içerken her bir sigarayı yakmak için elinize aldığınızda, “BEN SİGARAYI 29 EKİM 2008 TARİHİNDE BIRAKACAĞIM” diye içinizden söyleneceksiniz. Bunu sigarayı içtiğiniz sürece de tekrar etmenizi öneririm.

4. Aşama.

Sigaradan ayrılık tarihinden önceki 30 günlük zaman dilimi. Bu dilim çok önemli. Bu dilimde “RUTİN BOZMA” teknikleri uygulanacaktır. Öncelikle, damak tadınıza uygun her gün içtiğiniz marka sigarayı almıyorsunuz. Her bir gün ayrı bir marka sigara alıyorsunuz. Bırakacağını günü kadar sürekli günlük değişik marka içiyorsunuz.

4.Aşamanın alt aşaması: Her kesin bir sigara içme rutini vardır. Örneğin: sabah kahvaltısını yapar yapmaz hemen yakmak, yemek üstüne yakmak, kahve ile içmek gibi. Burada bu rutinleri bozacağız. Kahvaltıyı yapınca değil kahvaltıdan önce veya hemen sonra değil yarım saat sonra içeceğiz. Gene yemek üzerine hemen değil daha önce veya sonra gibi…
Bir de bir sabah öğlen yemeğine kadar isteğiniz kadar sigara içip öğlen akşam yemeğine kadar bir tane bile içmeyin. Ertesi gün tam tersi. Sabah öğlene kadar hiç içmeyin öğlenden sonra istediğiniz kadar için.

Bu anlatılanların tamamını yaptığınız takdirde belirlediğiniz tarihte örnekteki 29 ekim 2008 günü sigara içme isteğinizin olmadığını hayret ederek göreceksiniz. İradeli olmalısın yoksa bırakamazsın sözlerinin de o kadar etkili olmadığını da..

Bir de mutlaka bol bol su içiniz. Yanınızdan mümkün olduğunca suyu eksik etmeyiniz.

Sigarasız günler dileğiyle saygılar sunarım.

Bence en gerçekçi bırakma yöntemi (Ya da en kolay görüneni) bu.

Yani benimki gibi, dün gece karar alıp, ertesi gün saat 15'te ilk sigaranızı bilumum suçluluk duygularıyla içmeye başlayıp, yarıda söndürüp, 2 saat sonra dönmek değil.

Yalnız şunu söyleyebilirim. Ben günde iki paket sigara içer/d/im. Bugün, yani dün geceki kararımı verdiğim saate 3 kala, içtiğim sigara sayısı 5.

Hipnoz seanslarının işe yaradığını işittiğim ve 21 yaşıma dek de sigara içmediğim için, kendime dün geceden bu yana şunu söylüyorum:

Sen sigara içmeyen birisin, tıpkı 21 yaşına dek olduğun gibi. Bu iğrenç kokulu çirkin şeye, yeniden yenilmeyeceksin. Büron, evin sigara kokusu ile dolmayacak, çalışırken sigara içmeyen müvekkillerin geldiğinde, odadaki nikotin kokusundan dolayı içten içe duyduğun iç sıkıntısı biteceği gibi, özgürleşeceksin. Akşam eve dönerken, acaba akşam için yeterli sigaram var mı, diye düşünmeyeceksin. Bir bağımlılığını terketmek üzeresin. Belki bugüne dek yaptığın, uğruna çabaladığın, en iyi işlerinden biri için savaş vereceksin. hatta bu bir savaş bile değil, onu yalnızca, terkedeceksin.

vs. vs. vs .

Ve saat 15'te yenildim. Sonra akıl kendine yeni bir çözüm üretti. Hayır yenilmedin, say ki bugün içeceklerin, senin nikotin bandın. Yavaş yavaş yaşamından tümüyle çıkaracaksın.

Evet, hiç olmazsa yıllardan sonra ilk kez, 24 saat içinde 5 sigara içtim. Günlük rutinimin 1/8'i eder.

Sabah uyandığımda ve her anımda, ilk aklıma gelendi. İşin ilginç kısmı, belki de yalnızca dudak tiryakisiyim, çünkü çılgın ataklar yaşadığımı da söyleyemeyeceğim.

Başlamak, bitirmenin yarısıdır. Ben kendime inanmaya başladım

Saygılarımla...
Old 19-08-2008, 20:17   #142
Av.Mehmet Saim Dikici

Bence bırakabilecek kadar iradelisin sen. Suat Bey de öyle. Yeter ki isteyin.
Old 19-08-2008, 20:23   #143
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
Başlarsa bile buraya yenildiğini yazmasın.

Ben buna katılmıyorum. Sigarayı bırakamayan arkadaşlar buraya da yazabilirler. deneyimlerini aktarabilirler. Sigaranın bırakılmasını insanın kendi nefsi ile bir savaş olarak veya yanlışlarına karşı verdiği bir savaş olarak algılarsak bu bırakamama sadece bir muharebedir. Savaşın sonucu değildir. Bırakamayan her arkadaş yeniden, yeniden denemelidir.

bırakmaya başladım diyen arkadaşların tümü de başlasa zerre kadar etkilenmem. Çünkü ben bırakmaya karar verdim. Bir büyük aksilik oldu bırakamadım. Sizlere söz mazeretim kalkar kalkmaz yeniden bırakmayı deneyeceğim ve başaracağım.

Mazeretimin doğacağını sanmıyorum. Ben bıraktım diye bakıyorum.

Saygılar.
Old 19-08-2008, 20:32   #145
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben daha çok alacağım kilolara da güveniyorum esasen
Old 19-08-2008, 20:35   #146
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben bırakınca yaklaşık 12 kilo aldım. Hakikaten kabus gibiydi. Ama tekrar bu kiloların 6-7 kilosunu verdim. Yani hayat akıp gidiyor, değişen bir şey yok. Ama sıgara içmeyenler nisbeten sağlıklı oluyor...
Old 19-08-2008, 20:38   #147
Av. Şehper Ferda DEMİREL

6.dayım, bugün için sonuncu olduğunu biliyorum. Sekizde bir oranını fazla oransızlaştırmadığını da. Yenilmek gibi görenler olabilir, belki de görece öyledir, ama biteceğini biliyorum, yalnızca bir başlangıç yaptım.

Üstelik bugün yeni bir paket bile almadım!

Yoksunluk duygusuyla, "Yasak değil, yalnızca abartıyordun, şimdi içmemeye yakın oranda azalttın, rahmetli Koç'un sayısına (4) yaklaştın" diyorum.

En azından dün hiç umursamıyordum.

***Bu sayfada bir gün, "Bugün hiç sigara içmedim" diyeceğim. (Kendime ve bırakamayacağını düşünüp de bırakmak isteyenlere, söz veriyorum)

Saygılarımla...

(PS:Bu arada, bugün içtiğim 6 adedin hiç birini, evimin ya da ofisimin içinde , içmedim. Kendimi son derece rahatsız ve alıştığımın dışında tecrit ortamlarına gönderdim. Hani, içmemek için değil de, içmek için çaba sarfettim. Çalışma masamdaki kül tablasını kaldırdım. Ve elbette konuklarımın sehpasındakini de. Bugün gelen hiç kimse sigara içebilir miyim diye sormadı, -ah keşke sorsalardı!-. Bugün gelen hiçkimse nikotin solumadı. Sigara sempatizanı bir müvekkilim, sinirimi(!) bağışlamasını söylediğimde, bana sigara ikramına kalktı Hani yedeğimde bulunsun, ne gerek var diye. Odama her girişimde, klimanın yalnızca soğutulmuş temiz hava solumasından dolayı mutlandım. Çok uzun olmayacak bir süre sonra, umarım hep birlikte güleceğiz. )

Hipnoz seanslarım devam ediyor, bir müddet için, mazur görünüz, affınıza
Old 19-08-2008, 21:57   #148
Nur Deniz

Şehper Hanım, lütfen daha önce de söylediğim gibi, bırakmak için bırakmayın, özenti ile de bırakmayın. Eğer siz istiyorsanız bırakmayı, bitmiş bilin. Sakin ve yavaş davranın, Olabilecekleri zaten biliyosunuz, sinirlenince eliniz istemsiz arayacak, kokusunu arayacaksınız. Kahvaltıdan sonra canınız çekecek ama zamanla bu aralıklar düşecek. İlk günler zordur. Ama geçecek.Zaman geçtikçe hatırlama sıklığı azalacak.

Lütfen son sigaram deyip içtiğiniz sigaranın son sigara olduğuna dikkat edin. Karar verme aşamasında bu tür 5-6 saatlik denemeler olabilir bence. Ama SON SİGARA son olarak kalmalı, bol su, tesbih , mesela çok sevdiğiniz bi şeyin adını 2000 kere sölücem deyin şıkır şıkır şıkır, bir de bakmışşınız o isteğiniz geçivermiş.
Old 19-08-2008, 22:07   #149
Nur Deniz

Varsayılan İştah

İştahım çok fazla açıldı. 5 gündür anormal yiyorum ve çok keyif alıyorum.
Old 19-08-2008, 22:22   #150
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
, bırakmak için bırakmayın, özenti ile de bırakmayın. .

Sayın Nur Deniz, Bırakmak için bırakmayın, özenti için de bırakmayın, demişsiniz. İyi de o zaman ne için bırakayım? Bu forumun rüzgarı olmasa belki hiç niyet de etmeyecektim. Halihazırda, esen rüzgarın yerinde etkisiyle ve akıl yolu ile, sağlık namına hareket etmek niyetim.

İlk güne denize karşı köy kahvaltısı ile başladım, üstüne üstlük tüm olumsuz(!) güzelliklere rağmen, kahvaltıda da hiç aramadım--, kokusunu zaten içerken bile özlediğim yok. İki arada bir derede başlamışım zaten, iki arada bir derede de bırakmaya kararlandım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi